Potřebuji poradit s DPH

Od: Datum: 27.11.14 21:40 odpovědí: 16 změna: 02.12.14 01:57

mám živnost.list,chci nakupovat v Itálii drobné druhy potravin,koupím zboží včetně DPH a dovezu ho k nám,musím někde tady na celnici?...tady si na to dám svoji cenu a prodám dál,jak to je s DPH,musím někde něco odvádět?...děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tc
Datum: 27.11.14 22:09

Především musíte v Itálii nakoupit zboží bez DPH. Dovezete ho k nám a tady k tomu zboží připočítáte DPH v příslušné sazbě. Na přiznání k DPH odvedete tuto daň státu, ale zároveň si ji i nárokujete. Velmi zjednodušeně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 22:21
avatar

Pokud dovezete ze států EU za méně než cca 300 tisíc ročně, nemusíte se stát plátcem DPH.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 23:27

Děkuji za odpověď,zboží budu brát přímo z výrobní firmy,tak si myslím,že to bude s DPH...

Datum: 27.11.14 22:19
avatar

V rámci EU platí pravidla pro volný pohyb zboží. Můsíte mít jen řádné doklady o nákupu zboží ( faktury). V rámci EU neprobíhá celní řízení.Co se týká DPH - tak je to zrochu složitější , záleží zda nakupuje plátce od plátce , nebo plátce od neplatce atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 23:23

Děkuji,budu to brát přímo z výrobního závodu,tak si myslím,že oni plátci budou...

Od: duddud
Datum: 27.11.14 23:36
A vy jste platce dph?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.14 08:36

Dič jako živnostník přidělené mám, ale ještě jsem nic nepodnikal.

Datum: 28.11.14 23:00
avatar

Pokud oni jsou plátci DPH, tak si musíte dát pozor, aby vám to neprodali bez DPH. Výrobci jsou zvyklý, že obchodují s plátci DPH.

doplněno 29.11.14 00:05:

No, vy jako neplátce nesmíte nakupovat bez DPH. A taky by vám to bez ní ten Ital prodat neměl. Proto moje poznámka o tom, že si to máte ohlídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 23:40

Dobrý večer,včera jste mi psal,že když ten roční dovoz nepřesáhne cca 300000 Kč,tak plátcem být nemusím.Já toho rozhodně víc nedovezu.Mám představu,že ať koupím s daní nebo né,tady to s nějakým ziskem prodám,to nejde?...

Datum: 29.11.14 16:00
avatar

Ano , takto samozřejmě lze . Do obratu nákupu v EU do 326 000,- -- nakoupíte s DPH , přidáte marži a prodáte :)

Pokud byste překročil ( a stát se to může) 326 000 tak byste měl status tzv , identifikovatelné osoby( § 6g až § 6i zákona o DPH), tak by to bylo následovně :

Byl byste ,,osoba , která nemá povinnost se registrovat jako plátce DPH ani se dobrovolně neregistrovala, a která pořizuje zboží z jiného státu EU v objemu přesahujícím 326.000 Kč. Od ledna 2013 je nová úprava zákona o DPH a podle té byste se stal plátcem DPH ,ale pouze ve vztahu k přeshraničním kontraktům, nikoli ve vztahu k tuzemským plněním.

Tak ať se Vám daří

doplněno 29.11.14 18:59:

Nedá . Pokud máte faktury za přijaté zboží v prosinci a podnikáte od prosice , tak musíte udělat daňové přiznání

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 18:03

Děkuji moc za odpověď,jsem velmi rád,že se najde rada a nemusí člověk nikoho hledat.Vidím,že máte úplně stejného labradora jako já..Ještě bych se zeptal,když spustím živnost nyní v prosinci,dá se to účetně dát až do příštího roku, abych nemusel dávat za jeden měsíc daňové přiznání?...díky za info.Jarda

Datum: 30.11.14 15:49

Hezké nedělní odpoledne,ještě se zeptám abych se ujistil,když už tedy to zboží/nakoupeno s DPH jako fyzická osoba/ale neplátce DPH z Itálie dovezu a budu ho tady prodávat soukromým osobám nebo firmě/právnickým osobám,tak to bude v obojou případech bez daně? ...děkuji Jarda

 

Datum: 01.12.14 00:50
avatar

Ano. V Česku už platit DPH nebudete, protože jste jej už zaplatil při nákupu v Itálii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.14 07:05

Hezké ráno,ještě poslední co potřebuji,komu a jak to bude tady s prodejem produktu právnické osobě a jak normálnímu človíčkovi,komu DPH a komu né...děkuji

Datum: 02.12.14 01:57
avatar

Vysvětlení, jak zhruba DPH funguje: Neplátce DPH nakupuje s DPH a pak dál se o DPH nijak nestará a prodává dál za svoji prodejní cenu. Plátce DPH taky nakupuje s DPH, ale pokud koupil od plátce, tak mu stát to DPH vrátí. Když pak prodává, přičte k prodejní ceně DPH a to odvede státu.

Takže vy se o DPH nebudete starat, ať prodáváte komu chcete. Ovšem pokud budete prodávat firmě (plátci DPH), bude váš produkt pro ně drahý - nemohou si od státu vyinkasovat DPH a při prodeji naopak musí DPH odvést státu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 15:04

Děkuji a jsem rád,že se někdo takový jako vy najde a poradí.Jsem už taky starší a teprve začínám,tak víte jak to vypadá.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.