Pracovní cesta

Od: Datum: 27.11.14 16:54 odpovědí: 1 změna: 27.11.14 18:50

ahoj, firma mě poslala asi na dva měsíce mimo svou provozovnu, jezdím vlastním autem, benzin mi proplácí. chci se zeptat denně zde odprauji 7 hod.,do jiné provozovny mi trvá cesta půl hodiny tam ,půl hodiny zpátky,mám počítat, že jsem ten den odpracovala 8 hodin|?můžu počítat cestu do odparcovaných hodin, podotýkám, že jinak se tam nedostanu

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 18:50
avatar

Pokud vyrážíte na pracovní cestu ze sídla firmy v době, která už je vaší běžnou pracovní dobou (tedy v 7 hod. a dále), pak vám zaměstnavatel musí dobu strávenou uznat do pracovní doby jako překážku v práci na pracovní cestě (viz § 210 ZP). Pokud byste však např. vyjížděla na pracovní cestu už v 6 hod., tedy před začátkem vaší pracovní doby, pak by doba strávená na cestě mezi 6 - 7 hod. (= mezi začátkem cesty a začátkem běžné pracovní doby) opravdu nebyla počítána do pracovní doby.

Myslím, že u vás se tedy cesta do a z práce nedá započítávat do pracovní doby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.