Operace - nezjišťovali krevní skupinu?

Od: Datum: 27.11.14 14:56 odpovědí: 5 změna: 27.11.14 16:52

Dobrý den.Podstoupila jsem drobnou chirurgickou operaci.Narkóza byla na 90 minut,samotná operace pak 60,šlo o ca 4 cm řez v oblastech třísla a přerušení několika žil,které způsobovaly otoky nohy.Druhý den po operaci jsem šla domů.A teď jsem se teprve dostala k papírům co mi dali.

Zaujalo mě,že nebylo ani žádné předoperační vyšetření,stačily jim krevní testy(v době nástupu do nemocnice byly staré 10dnů)a EKG.Ráno jsem tam přišla,dali mi stahovací punčochy na nohy,kanylu a jela jsem na sál.Tak by mě zajímalo,jestli ta krevní skupina byla napsaná v papírech od obvodního doktora-šlo o klasické předoperační vyšetření-krev do 4 zkumovek,nebo jestli se opravdu u takových zákroků krevní skupina nezjišťuje.Zdá se mi to divné co kdyby došlo k nějaké komplikaci během operace?Nebo se u některých operací opravdu krev.skupina nezjišťuje?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hg
Datum: 27.11.14 14:59

Pokud není předpoklad potřeby krve, tak proč by zjišťovali krevní skupinu? To něco stojí a jsou to vyhozené peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.11.14 15:01
avatar

Krvení skupinu máte napsánu v databázi pod svým r.č.

Pokud by bylo třeba a tuto věc neznali (úraz ve voze, nezjištěna identita...) darují 0 - negatívní. Skupina, která může být darována všem.

doplněno 27.11.14 16:39:

Pokud by bylo třeba dávat krev.. a tuto info neznali... - lepší? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 16:37
avatar

Jmlc-Vaše odpo není zrovna dobrá!Nikdy nedarují hned NULKU,vždy i pří velké ztrátě krve je dostatek času na zjištění dané krevní skupiny,protože nejprve doplňují ztráty fyziologickým roztokem!

Tazetel-krevní skupina je jednou daná a není třeba před každou operací znovu ověřovat !

doplněno 27.11.14 16:52:

Není VŽDY je dostatek času na zjištění nulky by dali v případě krize-daná skupina by nebyla k mání! Jinak i při velké ztrátě krve je třeba a to vždy dělají,že fýzákem doplní objem krve-kapaliny v těle! Ale mnoho lidí toto neví!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 15:59
avatar
Jestli vám brali krev do zkumavek 10dní zpátky tak nebyl důvod do vás zbytečně dělat další díru. Určitě se vás ptali jestli se cítíte zdravá. Kdybyste řekla že ne tak by pravděpodobně mohli nechat udělat nové ale jinak nebyl důvod.
doplněno 27.11.14 16:02: U dárců krve se taky dělá podrobnější test akorát při prvním odběru pak už se jen porovnávají hodnoty na chromatografu při každém odběru a pokud se neliší od mustru jede se dál i když od prvního odběru utekly roky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 16:52
avatar

Krevní skupinu , pokud je potřeba dávat krev , si zjištují lékaři v okamžiku , kdy je to potřeba . Nikdy se nespléhají na to , co byste měla v papírech. Test na zjištění krevní skupiny trvá tak minutu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.