Fotky na internetu

Od: Datum: 27.11.14 09:43 odpovědí: 1 změna: 27.11.14 11:20

Ahoj, mám dotaz ohledně fotek na internetu. Jedna nejmenovaná agentura se ve smlouvě zavázala, že po roce od ukončení smluvního vztahu, odstraní veškeré fotky ze svých stránek. Uplynulo už více než rok a fotky z webu neodstranila.

Poradíte někdo, co dělat? Co a jak sepsat, popř. jestli lze pohrozit trestním oznámením, jaký paragraf to řeší atd.? Děkuji a přeji pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 09:53
avatar

Máte smlouvu o využití vašich fotek s touto agenturou do určitého data, ke kterému se zavázala smluvně písemně? Pokud ano, firma porušila svůj závazek a po dohodě s právníkem, nejlépe specialistou na autorské právo jim můžete zaslat doporučeně výzvu k odstranění k určitému datu s tím, že pokud nedojde k nápravě, budete nucen zahájit soudní řízení.

Drsnější způsob by byl jim ještě poslat fakturu za používání fotek v čase nad dohodnutý limit. Pokud by nezaplatili, další možný krok je odprodat svou pohledávku vymáhací agentuře. K tomuto kroku se uchylují autoři zahraničních fotek velice často. Místo upozornění, že jste zneužil jejich fotku - např. stažením z jejich webu a použitím na vaší stránce bez vědomí autora, rovnou odprodají pohledávku a na vás pak přijde řvát někdo od vymáhací agentury.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.