Létání sám do Itálie ve 14

Od: Datum: 26.11.14 21:45 odpovědí: 3 změna: 27.11.14 09:37

Ahoj, děkuji že ste začli číst!

Mám jeden dotaz (přání). Mám kamarádku v Itálii a chtěl bych za ní letět. Navštívit ji. Ale rodiče se mnou určitě nepojedou, vyšlo by to draho. Je mi 13, ale v nadpisu je 14 protože bych chtěl letět ve 14. Nebo 15 protože ona o prázdninách možná přijede sem. Ale za 1. Rodiče mě asi určitě nepustí... A za 2. Mám hrozný strach že bych se na letišti ztratil, nevěděl bych kam jít, kam nastoupit na letadlo atd. A navíc, spoje který stojí tak 4 500 (neni moc daleko) a přiletěl bych odpoledne, což nejvíc vyhovuje, musel bych přespat na letišti, anebo tam prostě ponocovat. A to se bojim že bych třeba zaspal atd. Hodně se toho bojim, myslíte že je to tak složitý jak to vypadá? Peníze na to mám, mám našetřeno 5000, na letenku stačí, kapesný by mi snad rodiče dali, a bydlel bych u ní. Odvezli i přivezli by mě na letiště. Ale prej se musí platit buť poplatek že letim sám, nebo se něco podepisovat, já nevim, poraďte... :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.14 22:49

Zajímavý dotaz...

Je mi 15 let, myslím si že nejsem úplnej magor, ovládám angličtinu i francouzštinu a vítám rád nové nápady a iniciativy. Nicméně bych se k cestě do itálie ve svém věku sám určitě neodvážil. Cena letenky (z tvého pohledu je to asi nejdůležitější věc) a další náklady spojené s cestou jsou podle mého názoru to nejmenší. Daleko větší problém je podle mě to, že bys jel tak daleko sám bez rodičů, přeci jen stát se může lecos. Itálie je obrovská země a pro Tebe by mohl být velký problém se domluvit. A nejen to, dokážeš si představit ten průšvih, kdyby tě někdo okradl o peníze popř, o pas? To tě nestraším, ale je nutné s těmito situacemi počítat a být na ně připraven - což si myslím že 14 letej kluk v cizí zemi nezvládne. Nechci tě podceňovat, ale možná by stálo za to, aby s tebou jel minimálně jeden dospělý, který by na tebe "dohlédl".

Navíc, víš jakej by o tebe měli rodiče strach?

Radím ti, zapomeň na to a radši si najdi nějakou kamarádku v Česku, tady není takovej problém jet třebas 200 km. Ale itálie je fakt trochu moc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.11.14 05:20
avatar

Také bych se držela při zemi. Ve 13 letech si s kamarádkou můžeš denně psát, skypovat. Ale vypravit se letecky na návštěvu? To mi připadá ve Tvém věku dost složité. Máš našetřeno 5 tisíc, při jedné návštěvě je utratíš, jistě bys chtěl za čas letět znovu. Kde na to znovu vezmeš? Jsou to dost velké peníze, které nenašetříš za měsíc. A jako 13 - 14 leté dítě už vůbec.

Navíc, není to snoubenka, příbuzná, ale kamarádka. Jsi mladý, můžeš mít u nás v republice plno kamarádek, klidně třeba ve škole či v sousední vsi. A s těmi můžeš kamarádit, vídat se s nimi, aniž bys za nimi musel lítat. *smich*

Navíc, ze zkušenosti vím, že se právě díky té velké dálce kamarádství postupně rozplyne. A pokud je děvče Italka, je tu asi i jazyková bariéra.

Byla bych pro, aby sis našel spíš kamarády a kamarádky ve svém okolí, budou Ti nablízku, budeš moci kamarádství s nimi denně rozvíjet. Tohle je tak max. na dopisy. Jaga.

Protože mám bujnou fantazii, napadlo mě: Honza se s ranečkem buchet vydal pěšky do světa na zkušenou. Kdyby byl jako Ty a chtěl tam letět, možná by se mu vyhnuly všechny ty jeho zážitky a třeba by minul i tu princeznu. A konec pohádky by nebyl nic moc. *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.11.14 09:37

Uvažuji z pozice rodiče. Nepustila bych tě ! Ale snažila bych se najít cestovku, nějakou známou delegátku a té bych tě posadila do autobusu s tím, že rodiče kamarádky si tě vyzvednou. Přemýšlej o tom, nemusíš cestovat letadlem, v autobuse se to dá také přežít. A navíc bys ušetřil, letadlem by cesta byla dražší.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.