Špatná paměť

Od: Datum: 09.12.14 10:33 odpovědí: 2 změna: 09.12.14 11:38

Dobrý den,

mam problém se zapomínáním :) Je mi 20 let. Uvedu pár příkladů. Nemám problém se hodně rychle naučit látku ze školy a tu uchovat a zapamatovat si jí. Mám spíše větší problém s krátkodobou, naopak tu dlouhodobou mám opravdu vyníkající, pamatuji si na událost z dětství kdy mi byl 1 rok. Věřte nebo ne, to není podstatné. Tak např: Jdu si cíleně do kuchyně pro pití, udělám si ho, položím na kuchyň, vezmu si do ruky z lednice ještě jablko, prohodím tam pár vět s mamkou, vrátím se do pokoje sednu si a chci se napít...Najednou zjistím, že pití zůstalo na kuchyni. To bylo na 15 vteřin a já zapomněl na hlavní důvod, proč jsem tam vlastně šel a to pití tam nechal...nabrigádě třeba odvážím paletu se zbožím, zastaví mě manažer a jde mi ukázat co je ještě potřeba udělat, vše si zapamatuji, ale o hodinu později si v autobuse vzpomenu, že tu paletu jsem nechal stát na krámě a zapomněl jsem jí odvést. Zapnu mikrovlnku na 2 minuty s jídlem a jdu zpět na PC, že si tam ohřívám jídlo zjistím až když pípá, protože mi to vypadlo z hlavy...nestává se to pokaždé, ale sem tam jo. A takových podobných situací je mnoho...nevíte co s tím a čím je to způsobeno? Ve stresu nejsem, problémy nemám...Možná soustředěním? Nebo že u toho myslím na spoustu jiných věcí? Nebo jsou ty informace pro mě zkrátka nepodstatné a nedůležité? Podstatně věci a důležité nezapomínám. Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.12.14 10:51
avatar

Dobrý den, myslím, že paměť máte dobrou, ale jste nesoustředěný a roztržitý. Možná se nedokážete soustředit na běžné věci, uvědomit si je a řešíte až věci podstatné - maličkosti v té hlavě neudržíte. Takže, soustředit se, uvědomit si co děláte a nenechat se rozhodit, když jste vyrušen, ale dokončit rozdělané. Chce to asi trénovat. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.14 11:38
avatar

Ale to je naprosto normální. Důležité je, že tím nezpůsobuješ žádné škody. Co není v hlavě, musí být v nohách... někdy se člověk prostě zbytečně proběhne, což však pomáhá zase kondičce fyzické. ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.