Který státní zástupce posuzuje případ?

Od: Datum: 26.11.14 18:07 odpovědí: 4 změna: 26.11.14 19:43

Mého tátu si pozvali na podání vysvětlení na policii kvůli trestnímu oznámení a řekli mu, že podle nich nespáchal nic, co by naplňovalo skutkovou podstatu trestného činu, ze kterého ho nařkl jeho bratr. A že to teď bude na státním zástupci, jak se k tomu postaví. Ale nezeptali jsme se, který státní zástupce to bude posuzovat, jestli v místě bydliště strýce anebo u nás v Praze. Nevíte, prosím, kde se to bude teď řešit? A když se to odloží, může se táta nějak ohradit, že byl neprávem nařčený?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.14 18:37

Víceméně se ptáte na místní příslušnost státního zástupce, která se řídí příslušností soudu. Příslušnost k trestnému činu se řídí tím, kde byl trestný čin spáchán, pokud toto místo nelze objektivně zjistit nebo je v cizině, řídí se to podle toho, kde obviněný bydlí, pracuje nebo se zdržuje..., pokud ani to nelze zjistit, řídí se to příslušností soudu, kde čin vyšel najevo .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katyk
Datum: 26.11.14 18:48

Děkuji Vám.

Datum: 26.11.14 18:54
avatar

Pokud to nebylo trestní oznámení na neznámého pachatele a bylo přímo podáno na otce a soudce to smete ze stolu, pak může žalovat otec bratra. Záleží, čeho se obvinění týkalo, možností je více (křivé obvinění, pomluva, poškození podnikání...).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katyk
Datum: 26.11.14 19:43

Moc Vám děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.