Druhá dírka - kostrč

Od: Datum: 25.11.14 23:40 odpovědí: 7 změna: 26.11.14 11:34

Dobrý den, mám takový problém. Dnes mě trochu svědila kostrč, pravděpodobně tam byl nějaký boláček, tak jsem se párkrát jedním prstem podrbala. Pak jsem si všimla, že mám kalhoty od krve a jakoby u kostrče mám dírku. Malou, ale tekla za teče ní krev i když teď už jen trochu. Jsem si 100% jístá, že předtím tam žádná dírka nebyla a příjde mi jako naprostá hloupost to, že jsem si jí způsobila pouhým podrbáním.
Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti? Co by to mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.11.14 23:44
avatar

Dobrý den, byl tam asi velký beďar, ten jste vyloupla (tukovou zátku) a nyní to trochu krvácí.

Druhá dírka (u zadečku) u člověka není. Zdravím!

doplněno 25.11.14 23:55:

kralik - píštěl se dělá uvnitř - na střevní stěně. Ale, starší a velký beďar po vyloupnutí umí docela krvácet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 23:49
avatar

No možná to nebyl jen boláček, ale malá bradavička, ta by asi měla trochu hlubší kořínek a proto ta krev a dírka. Jestli to do rána nepřestane, tak bych šla ráno k doktorovi (praktickému, možná lépe ke kožnímu) a bude jasno .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kralik
Datum: 25.11.14 23:53

Tak to jste mě docela uklidnili. Mě to tam pár dní trochu bolelo, ale nic extrémního a dneska to zasvědilo. Žádné nehty, jen bříško prstu a najednou taková hloupost jako dírka.

Já právě hledala na netu a tam něco o píštělích. Tak jsem se docela začala děsit

Datum: 26.11.14 05:29
avatar

Já vás až tak nepotěším. Utěšovat se, že je to beďar nebo bradavice, není v téhle končině na místě, beďary se tvoří spíš na hýždích a o bradavici byste moc dobře věděla, že jste si ji uškrábla, to chce docela sílu, navíc tam nevznikne díra. Patrně se v této lokalitě jedná o celkem častý sinus pilonidalis http://cs.wikipedia.org/wiki/Sinus_pilonidalis a rozhodně by to měl vidět chirurg. Patrně vás to nyní bolet nebude, když jste si absces sama protrhla a hnis odtekl, ale v tom místě může docházet k opakovaným zánětům. Pochopitelně dírka na povrch kůže, která vede až ke kostrči, není nic bezpečného a může se stát vstupní branou vážné infekce.

doplněno 26.11.14 07:42:

Babkazov - moc díky. Radši bych tazatelce napsala něco útěšného, případně se v jejím zájmu mýlila, ale tady moc možností není. :(

doplněno 08.12.14 23:15:

Tak jak to dopadlo?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.11.14 07:08
avatar

dejavu, zaspala jsem, byla jste rychlejší.;) Ano, je to tak, dávám bod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 10:13
avatar

kolega zanedbal nějaký abces na kostrči, když už nemohl vydržet, tak musel v neděli ráno do nemocnice a odpoledne ho hned urgentně operovali, nebylo to dobré, tak ještě po třech dnech ho reoperovali, byla z toho víc jak tříměsíční pracovní neschopnost, neb mu to pořád nějak hnisalo a navíc chytl nějakou infekci a bacil do krve, takže několik antibiotik,..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kralik
Datum: 26.11.14 11:34

Tak to přestávám být klidná. Já jsem se celou dobu bála toho, že to bude ta píštěl. Potože jsem si to pak tak nějak vzpomínala a mě to tam občas pobolívá už docela dlouho, ale nepřikládala jsem tomu moc důležitost, protože akné se mi dělá i na divnějších místech.

Dneska to bolí docela dost, v pátek jdu na chirurgii a uvidím.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.