Cena obvyklá pro příjezdovou cestu?

Od: Datum: 25.11.14 20:25 odpovědí: 1 změna: 25.11.14 22:05

Poznámka: Modře podbarvené jsou parcely obce, černě vyznačené jsou naše parcely.

Popis: Obdrželi jsme možnost prodat obci (+500 obyvatel, výměra +400ha) pozemek (ve spodní části sousedící s obecní parcelou), který je výměrou bezcenný, ale slouží jako jedna ze dvou jediných příjezdových cest k jiným pozemkům.

Původně jsme byli majiteli celého pozemku podél silnice, před 10 lety jsme většinu parcel darovali/prodali za cenu 100Kč/m2. Jeden získal darem rodinný příslušník pro výstavbu rodinného baráku, který dohodu obešel, zachoval se vychytrale a před rokem prodal za 700Kč/m2.

V oblasti je špatné katastrální zaměření. Na našem pozemku je ve skutečnosti část asfaltové cesty, na pozemku obce zčásti stojí rodinný dům. Pro správně vytyčení by bylo nutné provést mistní šetření. Do budoucna se očekává výstavba další řady rodinných domů za řadou současnou + vybudování infrastruktury přes "chtěný pozemek obcí".

Obec nám nabízí 200Kč/m2. Je to částka úměrná, či nikoliv?

Za případné reakce děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 25.11.14 22:05

Těžko říci, někde 200,- jsou málo, v jiném kraji moc. Zastavte se na vašem Finančním úřadě , mají tabulky pro svůj regoin a poví vám, jaká cena je úměrná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.