Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Překážky v práci na straně zaměstnavatele

Od: staarman odpovědí: 1 změna:

Pracuji z domova přes internet a vždy, když dokončím nějaké zadání, dostanu od zaměstnavatele další. Teď mi 2 pracovní dny nic nezadal. Chtěl jsem to zaplatit průměrem jako PŘEKÁŽKY V PRÁCI NA STRANĚ ZAMĚSTNAVATELE podle Zákoníku práce část 8, hlava III, § 208. Je to tak v pořádku? V minulosti mi řekli, abych si vzal dovolenou, ještě jsem ji měl, tak jsem ji čerpal, tentokrát ji už nemám. Mohou po mě chtít ty hodiny nadělat nebo mi je prostě nezaplatit? Děkuji

 

 

1 odpověď na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar pavouk

musí vám uhradit 100%

odchazim.cz/...

mpsv.cz/...

doplněno 25.11.14 11:42:

IX.2.3 Jiné překážky na straně zaměstnavatele ( § 208 a násl.)

Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro jiné překážky na straně zaměstnavatele, než je prostoj a přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí, jde o jiné překážky v práci na straně zaměstnavatele, za které přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku. Může jít o různé případy, kdy zaměstnavatel neplní svou povinnost vyplývající z pracovního poměru, přidělovat zaměstnanci ode dne vzniku pracovního poměru práci podle pracovní smlouvy. Není přitom rozhodné, zda pro nepřidělování práce podle pracovní smlouvy měl zaměstnavatel objektivní důvody, které nemohl ovlivnit, nebo zda se případně jednalo o zaměstnavatelem zaviněné jednání (např. protiprávní převedení na jinou práci, kdy zaměstnanec nebude konat práci, na kterou jej zaměstnavatel nebyl oprávněn převést). Uvedené neplatí v případě uplatnění konta pracovní doby dle § 86 a § 87.

O jinou překážku na straně zaměstnavatele (s výjimkou zaměstnavatelů uvedených v § 109 odst. 3) jde také v případě, kdy zaměstnavatel nemůže přidělovat zaměstnanci práci v rozsahu týdenní pracovní doby z důvodu dočasného omezení odbytu jeho výrobků nebo omezení poptávky po jim poskytovaných službách (částečná nezaměstnanost). Upraví-li v případě částečné nezaměstnanosti dohoda mezi zaměstnavatelem a odborovou organizací výši poskytované náhrady mzdy, která přísluší zaměstnanci, musí náhrada mzdy činit nejméně 60 % průměrného výdělku. Zaměstnavatel, u kterého nepůsobí odborová organizace, může dohodu nahradit vnitřním předpisem.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]