Co si vzít k soudu za dokumenty - alimenty

Od: Datum: 25.11.14 09:01 odpovědí: 8 změna: 25.11.14 13:21
avatar

Dobrý den,

je mi 19 let, studuji druhou školu (druhý výuční list), jsem denní student, mám pravidelnou docházku. Jdu se svým rodičem (otcem) k soudu z toho důvodu, že chce na mě přestat platit peníze, které mu soud po rozvodu přikázal platit. Právníka si neberu. Jaké dokumenty si mám vzít k prvnímu stání u soudu? Jak to bude probíhat?

Děkuji za vaše rady a tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 09:21
avatar

Hlavně přines potvrzení ze školy že jsi student denního studia ,+ OP,

soudce se bude ptát a ty i otec budete vypovídat a

soudce pak vynese rozsudek ,(při více stáních až nakonci )

pokud se ti nebude rozsudek líbit tak se odvoláš .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.14 09:31

Vezměte si s sebou hlavně občanský průkaz, potvrzení o studiu a ideálně si na nějakýkus papíru napište přehled svých "potřeb", tj. co na Vás maminka nebo Vy sám platíte a za co (stravenky, MHD, školní i mimoškolní aktivity, apod.). Soudu se nebojte, soudci "mladé oprávněné" příliš nevyslýchají ani Vás tam "nedusí". Hlavně se slušně oblečte, vezměte si klidně nějaké sako, nebo lepší svetr, žádné ozdoby v uchu nebo na obličeji (divil byste se, ale Váš "výzor" je u soudu velmi důležitý), nežvýkejte, mluvte nahlas, pokud byste měl trému, tak to klidně řekněte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.14 09:39
avatar

Všechny doklady, co jste kde za sebe platil, které máte. (Převody z účtu, složenky i za zaplacené nejen školní, ale i hobby aktivity, pokud třeba sportujete ap., paragony za knihy ke studiu, cvičební a studijní potřeby.)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.11.14 10:05
avatar

Vezměte si s sebou předvolání, které Vám od soudu přišlo, platný OP, potvrzení o studiu. Dále, jak bylo již zmíněno, připravte si přehled výdajů, které máte, včetně těch, které se týkají Vašeho studia. Jinak se nebojte, soudce Vám položí několik otázek a Vy na ně podle pravdy odpovíte. Stejně tak i Váš otec. Možná stojí za připomenutí, že nesmíte nikomu skákat do řeči a brát si sám slovo. K tomu Vás vždycky vyzve soudce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 10:22
avatar

Děkuji za rady :)

Datum: 25.11.14 10:35
avatar

Já se pozastavím nad tím, že studujete již druhý učební obor. Máte ten první ukončen řádnou zkouškou? Pokud ano, tak aby na Vás soud nepohlížel jako na věčného studenta, který si chce prodloužit mládí za peníze od druhého z rodičů.

Myslím, že máte usnadněné studium, protože plno věcí možná máte odpuštěných? anebo vlastně si vše znova opakujete český jazyk atd..Navstává mě jenom myšlenka, v případě lehčího studia, možnost jít na brigádu a nepožadovat na otci třeba pro něj velkou sumu. Nevíme, jestli má praci, jestli má dobře, nebo hůře placenou práci.

Nevím tedy konkrétně více, ale pokud studujete jiný obor kvůli zdravotním potížím, tak jistě to bude bráno v potaz. Tudíž bych doporučila vzít ssebou zdravotní dokumentaci, výsledky z vyšetření, rozhodnutí apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.11.14 10:54
avatar
Otec na vás "chce přestat" platit? S tím u soudu nepochodíte...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 13:21
avatar

Studentem byste byl na VŠ, nyní jste učněm (žákem) druhého učňovského oboru. Pro soud byste si měl hlavně připravit moc dobré zdůvodnění, proč navštěvujete další učební obor.

Kdybyste po prvním výučním listu pokračoval na nástavbě k maturitě, byl byste v lepší pozici ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.