Mezera mezi zuby - ano či ne?

Od: Datum: 24.11.14 20:25 odpovědí: 6 změna: 25.11.14 09:21

Ahojte, je mi 13 let a mám takový ,,Problém" - nevím, jestli si mám dát rovnátka nebo ne, kvůli mezeře mezi zuby. Někdo mi říká, že vypadám jako králík, někdo že je to část mé samé a že mi to sluší. Není to žádná ohromná mezera, ale ani nic co by někdo neviděl.

Proto se ptám, jaký máte názor na mezeru mezi zuby? Líbí se vám, nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 20:29

Záleží, jak veliká je to mezera. Spousta i známých osobností si na mezeře mezi zuby málem i tu kariéru vybudovalo. Na druhou stranu, občas se stane, že nezůstane jen při té mezeře, ale že se zuby začnou i bočit, když tam mají tolik místa. Je nutné zvážit všechno. Rovnátka - v tomto případě asi fixní, nejsou levnou záležitostí, a nakonec ani bezbolestnou. Občas to posouvání zubů bolí a fixní rovnátka nejsou v ústech až tak pohodlná. A často je v tomto případě i nutná pak trvalá fixace zubů drátkem. On není v ústech vidět, ale zuby by se zase posunuly do původní podoby, pokud by tam nebyl.

Ohodnoceno: 2x

Od: hatsepsut
Datum: 24.11.14 20:38

Tak to jsem nevěděla,, že je pak často nutná fixace o_O Vím, že pro krásu se musí trpět, ale já vlastně nikdy nebyla moc takový typ... no nevím. Díky za odpověď, pospřemýšlím nad ní. Určitě mi něco dala.

Od: petr02
Datum: 24.11.14 21:09

Taky mám mezeru mezi předními zuby, ale ne zase tak velkou. Na rovnátka kašli, taky mi je furt cpali, když jsem byl malej, ale nechtěl jsem je a udělal jsem dobře. Díky mezerám mezi zubama Ti tam nebude zůstavat jídlo a nebudou se Ti tak kazit.

Ohodnoceno: 0x

Od: klaban*
Datum: 25.11.14 07:40

Nelíbí se mi mezera mezi zuby, ale většinou, kdo má mezeru, tak umí dobře zpívat. Vždycky když ukázaly v tv nějakýho zpěváka či zpěvačku a měla svoje zuby, tak dost jich mělo mezeru mezi nimi.

Datum: 25.11.14 07:54

Já si myslím, že byste neměla uvažovat nad rovnátky, ale měla byste se poradit s ortodontem. A také s rodiči, protože rovnátka, to není úplně levná záležitost. ;) Nemá náíhodou Madona také "mezírku štěstí" mezi zuby? A beztak rovnátka nosila, aby mezírku měla :-D

Ohodnoceno: 1x

Od: sarka34
Datum: 25.11.14 09:21

Ahoj, ja měla také mezeru mezi zuby po mamce..Vypadalo to hrozně..A když mi bylo 15let šla jsem k zubaři a řekla mu at se nato podiva co by stim šlo dělat a on ihned zavolal do ortodoncie doktora ten přiběhl a už jsi mě vzal do peče.ty zuby mi posunul a dal mi rovnátka na několik měsicu..Po vyndáni rovnatek mi pak pod zuby udělal takové stahovadlo, mám tam drátek a zuby mám hezky u sebe a pořád to drží už 15let...Takže skvělá práce doktora...a já jsem spokojená

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.