Notářka versus zemřelá

Od: Datum: 24.11.14 18:48 odpovědí: 5 změna: 24.11.14 20:12

Dobrý večer, ráda bych se zeptala umřela mi teta před měsícem zhruba kdy se dozvi notářka že zemřela?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 19:45

Tak to by už notář mohl vědět. Je to princip matrika - soud - notář. Příslušnost notáře v rámci Okresní soudu (Obvodního soudu v případě Prahy) je dle data úmrtí zůstavitele. Který notář to bude provádět, závisí na tzv. časovém systému, záleží na dni, v němž zůstavitel zemřel, například notářka A bude provádět dědické řízení, pokud zůstavitel zemřel 1., 11., 21. den v měsících leden až prosinec, notářka B, zemřel-li 2.,12.,22.den v měsících leden až prosinec, apod.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 24.11.14 19:47
avatar

Dobrý den, notářka už to vědět bude, ale Vám jde asi spíše o to, kdy budete eventuálně vyzvána k účasti na dědickém řízení. Notářka kontaktuje většinou toho, kdo je uveden jako zařizovatel pohřbu a ten by měl notářce nahlásit další případné příbuzné a možné dědice. Vy to nebudete zřejmě jako první, protože ani nevíte, kdy přesně Vaše teta zemřela. Musíte si počkat nebo kontaktovat notářku v místě trvalého pobytu Vaší tety. Ale, měsíc není ještě moc dlouhá doba, notářka toho bude mít více a nemuselo ani proběhnout to předběžné řízení se zařizovatelem pohřbu. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: limakna2*
Datum: 24.11.14 19:50

Jak rychle se to notář dozví to nevím,ale mě umřela matka v únoru a předběžné ! slyšení u notáře jsem měl "již" v listopadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 19:55

Ahoj. Nevím jak to bude u tebe, ale já jsem se po úmrtí bráchy poptával notářky(spíš její kancelářské síly)jejíž jméno jsem našel v papírech. Ani se se mnou baba nechtěla moc bavit a rovnou mě odkázala na tu určenou notářku. Oni mají takový rozpis, který je sestavovaný podle data smrti zemřelého. Tak že, řekl jsem datum a ona vyčetla z papíru tu určenou notářku. Takhle to aspoň funguje v Liberci. A neočekávej v jejich práci nějaký fofr. Na vše mají dost času. Na první schůzku si tě objednají a pak už to nějak poběží. Na ti naši, jsme asi měli dost smůlu. Syn s ní dost bojoval, ale oni jsou taková nedostupná banda. Třeba ty kápneš na někoho slušného. Ahoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janplinto*
Datum: 24.11.14 20:12
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.