Platba za zuby

Od: Datum: 23.11.14 13:25 odpovědí: 15 změna: 04.12.14 10:43
Jaké jsou druhy zubních korunek a kolik stojí. Platí se čištění zubních kanálků?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 21:36
avatar

Být Vámi, tak se zeptám Vašeho zubaře. Ceny jednotlivých úkonů se velmi liší v rámci jednoho města, natož napříč republikou.. Jsou alternativy hrazené pojišťovnou, ale já osobně si vždy raději připlácím za kvalitu. Poměr cena / výkon, abyste se mohla rozhoudnout, Vám opět vysvětlí Váš zubní lékař.

Nevím kolik stojí korunka, ale číštění a plnění kanálků u mého zubaře stojí 800,- Kč za kanálek a pokud jich má zub více, tak po 600,- Kč za jeden..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dww
Datum: 23.11.14 21:57

Záleží, zda lékař je smluvním partnerem vaší pojišťovny. Pokud ne, a ani se mu nedivím, pak si každý lékař stanovuje sám, jako kterýkoliv obchodník. Záleží na vás, od jakého zubaře se necháte ošetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 11:16
avatar

Proč se nedivíš tomu, že někteří zubaři nemají smlouvu s pojišťovnami? To by snad mělo být samozřejmosti mit smlouvy s pojišťovnami nebo možná i povinné. Zubař který nemá smlouvu s pojišťovnou může vzbuzovat pochybnosti jestli vůbec je dobrý a solídní když pojišťovny s ním nechtějí uzavřít smlouvy. Pro někoho kdo má peněz dost může možná být jedno jestli mu pojišťovna něco málo za práci u zubaře uhradi nebo ne. Pro lidi kteří ale mají malé příjmy (nezaměstnaní, důchodci atp.) může mít význam i třeba každé 100 Kč které ušetří tím, že jim něco uhradí pojišťovna. Zdravotní pojištění si každý povinně platíme a nebo ho za některé platí stát a tak bychom mohli mít nárok z toho nějaké peníze čerpat pokud je třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 03.12.14 13:23
Ale také obráceně - opravdu dobrý zubař nemá důvod uzavírat smlouvy s pojišťovnami, protože ty mu zaplatí méně než pacienti. Někdy i méně, než jsou náklady na péči.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.14 15:26
avatar

"opravdu dobrý zubař nemá důvod uzavírat smlouvy s pojišťovnami, protože ty mu zaplatí méně než pacienti." S tím si dovolím nesouhlasit. To, že mu pojišťovny zaplatí méně než pacienti ještě neznamená, že by měli zbytečně tunelovat ty pacienty. Některým lidem je to možná jedno, protože mají peněz dost nebo i přebytek a tak je jim jedno kolik zaplati u zubaře. Kdo by nechtěl vydělávát co nejvíce peněz včetně zubařů, ale proč ty peníze tahat od lidi když je mohou vytáhnout od pojišťovy a případně si nechat od pacienta doplatit něco navíc, ale ne tolik co bez pojišťovny? Asi je to tak pro zubaře jednodušší a když je dost lidi kterým je to jedno a jsou jim ochotní více platit tak jim asi v tom bohužel nic nebrání.

doplněno 03.12.14 17:38:

x: S tím co zde píšeš rozhodně nemohu souhlasit. Připadá mi to jako by jsi byl jedním z těch zubařů co se snaží od lidí vytáhnout co nejvíce peněz a při tom na nějaké pojišťovny kašle. Připadá mi také naívní tvrzení, že čím dražší zubař a bez smluv s pojišťovnami tím je kvalitnější a zubaři kteří jsou levní a mají smlouvy s pojišťovnami jsou velmi nekvalitní a nemá příliš význam k ním chodit. Alespoň tak jsem to pochopil. Vysoká cena za cokoliv rozhodně nemusí být zárukou kvalitně provedené práce. Já netvrdim, že u zubaře by mělo být úplně vše zdarma i když by to tak bylo dobré. Pokud už má pacient něco platit tak proč plnou a v některých případech možná i předraženou cenu když by se na te platbě mohla podílet i pojišťovna. Bohužel je asi dost lidi kteří jsou ochotní zubařům platit jakoukoliv cenu za jejích práci a tak někteří zubaři to zneužívají a vydělávají na nich asi nemalé peníze.

doplněno 03.12.14 22:27:

x: Nechci se opakovat, ale logicky mi to připadá tak jak jsem to už popsal. Chápu, že asi všichni (nejen zubaři) chtějí vydělávat co nejvíce. Na tom asi neni nic špatného, ale proč ty peníze někteří zubaři tahají od lidi a ne alespoň jejích část od pojišťoven když je ta možnost? Pokud rád sponzoruješ zubaře tak je to tvoje věc a mne je to jedno. Já ale nerad dělam něco co logicky by mohlo být jinak a pro mne levněji.

doplněno 04.12.14 14:15:

"Protože "když je ta možnost" není pravda." A proč by to neměla být pravda? Proč by zubaři nemohli alespoň něco si nechat uhradit od pojišťovny a nepožadovat vše od lidi? Možná máš na mysli, že někteří nepoctiví zubaři mají problém uzavřít smlouvy s pojišťovnami protože takové pojišťovny asi odmítají.

"pak už to vzdávám" To by bylo asi nejlepší než psát dokola stejné nesmysly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 03.12.14 15:39
"Proč peníze tahat od lidí a ne od pojišťovny?" Protože od lidí vytáhnou třeba 1 milion měsíčně, zatímco pojišťovna by jim za stejný objem práce zaplatila třeba 500 tisíc. Protože pacienti se orientují podle toho, jak dobře a rychle a bezbolestně atd. je zubař ošetří, zatímco pojišťovna se orientuje podle toho, že zubař vykázal X bodů a ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví je stanoveno, že 1 bod má hodnotu Y korun. Pohodlí pacienta se nijak neuplatňuje.
Chápete už, proč pro pacienta může být výhodnější praštit se přes kapsu a jít k nesmluvnímu zubaři? Chápete už, proč je pro dobrého zubaře (toho, za kterým tito platící pacienti chtějí jít) výhodnější se na nějakou smlouvu s pojišťovnou vykašlat?
P.S. Se zdravotnictvím zdarma to není v žádném rozporu. Pokud jako pacient zaplatit nechcete, můžete jít k nějakému zubaři, který má s vaší pojišťovnou smlouvu, a ten vám péči dá "zdarma" (resp. péči zaplatí pojišťovna). Když takového zubaře nebudete moci najít, můžete se zeptat své pojišťovny, ať vám některého z nich určí a toho přinutí, aby vás vzal. A budete mít péči zdarma. Ovšem s tím drobným problémem, že váš zubař nebude nijak finančně motivován k tomu, aby vám poskytl co nejlepší léčbu.
Pokud jde o možnost nechat část platit pojišťovnou a část nechat doplatit pacienta, to vychází z číselníku výkonů. Nějaká moudrá hlava v legislativě rozhodla, že pojišťovna bude platit nějaký konkrétní výkon a jiný výkon, který by se vám třeba líbil více, platit nebude vůbec. Rozhodně to není způsobeno tím, že by zubaři na svých tajných konspiračních zasedáních rozhodli, že prostě úhradu odmítnou a všechno si vyberou pěkně v hotovosti od pacienta.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 03.12.14 20:34
Ad doplněno: Nic takového jsem také nepsal. Já jsem psal, že lepší zubař si může dovolit "vyšší ceny" (přesněji řečeno jsem psal, že si může dovolit kašlat na pojišťovny a chtít platbu přímo od pacientů, ale dejme tomu, že to je to samé). Vy z toho chybně dedukujete, že podle mě "vyšší ceny znamenají lepšího lékaře". Zopakujte si základy logiky, konkrétně fungování implikací. - Totéž platí pro kvalitu zubařů se smlouvou a bez. - "Proč plnou" už jsem vám vysvětlil - protože legislativa, která úhradu přisuzuje konkrétnímu výkonu a ne činnosti jako celku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 04.12.14 06:28
Protože "když je ta možnost" není pravda. Už jsem vám to napsal dvakrát. Zkusím ještě potřetí, pak už to vzdávám: Úhradová vyhláška říká, že "Za úkon X je úhrada Y korun. Za každý jiný úkon než X je úhrada 0 korun." Zubař s tím nic neudělá, i kdyby se postavil na hlavu. Prostě si může vybrat, jestli vám provede X (třeba klasickou amalgámovou plombu) a dostane zaplaceno Y od pojišťovny, nebo jestli vám provede Y (třeba bílou plombu) a nedostane od pojišťovny nic.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 24.11.14 08:30

Přesně tak, je to velice individuální. Znám spousty lidí, co neplatí vůbec za nic, ale také znam takové, co platí jen při pozdravu. Má zubařka má plnění jednoho kanálku po čištění za 760kč. A co se týká korunek, záleží na tom o jaký zub se jedná, kolik a jaký materiál byl na korunku použit atd. Nejlevnější je celá z kovu, mě dolní šestka před 5-ti lety stála asi 33kč :D nejdražší na tom byla kořenová nástavba cca okolo 2000kč. Pak je keramická - metalokeramická a celokeramická. Mám dvě metalokeramické, první je bílá dolní pětka, před 7lety cena okolo 4000kč jak korunka, tak kořenová nástavba dohromady, a druhá je kombinovaná horní čtyřka z vnitřní strany je kovová a z vnější bílá, cena před 4 roky kořenová nástavba + korunka také asi 4000kč. Takže vidíte jak ceny rapidně rok od roku stoupají. Ale Váš zubař může mít ceny třeba úplně jiné. Přeji hodně štěstí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 23:38
avatar

Změnil jsem zubaře a dnes jsem byl u nového. Dělal mi na horní šestce pročištění kanálků a provizorní plombu. Předtím mi před měsícem vytrhnul polovinu te šestky (byla rozlomená). Příští týden jsem objednaný a má mi to dodělat. Za to vše jsem nic kromě 30 Kč (regulační poplatek) neplatil a snad už ani nebude chtít platit. Ještě mi bude dělat korunku na horní trojku a jsem zvědavý jestli nebo kolik za to bude chtít zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 03.12.14 11:40

No aby jste se pak nedivil. Já k zubaři chodím s jedním zubem třeba na třikrát (čištění a plnění kanálků), první dvě návštěvy neplatím vůbec nic a poslední mě zkasíruje až se mi chce brečet. Tento týden jsem tam byla podruhé a už mi řekla, ať si na příště připravím 2tisíce na kanálky a pak dalších dva a půl na korunku s čepem. Pokud nebudete platit, tak Vám to moc závidím a takového zubaře si držte, samozřejmě pokud je i profesionální ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.14 13:15
avatar

I to je možné, že mi to všechno zaúčtuje najednou měkdy později až bude zub hotový. To by mne ale snad mohl informovat předem, že za to co mi dělá bude chtít něco zaplatit. Má smlouvy s pojišťovnami a tak to snad bude účtovat jim. Je to mladý zubař a příliš toho nenamluvi. Co se ho nezeptám to se od něho nedozvím. Ta korunka předpokládám se ale bez placení asi neobejde. Jsem hodně zvědavý kolik za ni bude chtít. Zub na tu korunku mám připravený už od září předešlým zubařem od kterého jsem utekl a dodělávat mi to můj nový zubař bude asi až někdy po novém roce. Prozatím mi zpravuje jiné zuby a nemohu se na něho ztěžovat, ale na nějaké bližší hodnocení je myslím brzo, protože mi toho prozatím udělal málo a chodím k něku krátkou dobu. Libí se mi na něm např. to, že dělá téměř. bezbolestně. Trochu se mi nelíbí, že má trochu delší objednávací dobu a než mi všechno udělá a pospravuje tak k němu budu chodit asi půl roku nebo i déle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.14 13:20
avatar

letos jsem absolvoval 29 návštěv u zubaře, umrtvil mi během roku 4 zuby, a jeden další ulomený mi nalepil zpět, zaplatil jsem vždy jen 30 Kč regul. poplatek - když začínal léčit nový zub. Za čištění kanálků a jejich plnění nechtěl nikdy nic. Platil jsem akorát u jednoho zubu, který byl "srovnán" s úrovní dásní, kořenovou nástavbu a keramickou korunku, dohromady za 2,5 tis. Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.14 14:13
avatar

Tak by to mělo být, že za základní ošetření a opravy zubů by měly zubařům platit pojišťovny. Od toho tu ty pojišťovny jsou a všichni tam povinně přispíváme nebo za některé přispívá stát. Placené by mohlo být pouze něco navíc nebo nestandardního. Mám dojem, že někteří zubaři si nechávají připlácet i za to co jim plně hradi pojišťovny aby tak na tom vydělali co nejvíce.

doplněno 04.12.14 13:54:

"A pro X: opravdu je mi jedno, zda pojišťovna proplácí lékařům méně nebo více peněz, jde o to, proč někteří za stejné úkony po pacientech peníze nechtějí a jiní ano i když mají stejnou smluvní pojišťovnu!" Tomu X se to asi vysvětlit nedá. Je to podle mne proto, že někteří zubaři svojí práci berou především jako službu lidém a až na dalším místě je pro ně výdělek. Jsou ale i takoví pro které je co největší výdělek na prvním místě a lidí zdrojem jejích nemalých příjmů a zubařina je pro ně pouze způsob jak ty peníze získávat. Přitom někteří jsou líní si vyřídit smlouvy s pojišťovnami, protože ví, že je dost lidí kteří jsou ochotní jim platit i to co by jinak uhradila pojišťovna. Nevím kolik a za co všechno pojišťovny proplácejí zubařům, ale možna by jim mohli platit i o něco víc.

doplněno 04.12.14 14:24:

"a nebo možnost reklamace" Ta možnost reklamace myslím je, ale nevím jak by se uplatňovala. Asi těžko se zubaři dokáže, že něco udělal špatně. Ten si to asi vždy nějak zdůvodní, že to udělal dobře a problém je v něčím jiným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 04.12.14 10:43

Jen tiše závidím. Já celkem za tento rok mám bilanci 12 návštěv na 3 zuby. U všech bylo to samé, začaly bolet - takže čištění a plnění kanálku, u dvou pouze "dostavba zubu" něčím podobným jako je plomba a teď u třetího to bude obyčejná kovová korunka s čepem a vyšplhala jsem se dohromady na sumu 11 500 kč *zed* Kde na to má člověk brát? Bohužel mám nejspíš vrozenou kazivost zubů a skoro žádnou sklovinu, takže tomu nijak nezabráním a to jsem holčina, které teprve potáhne na třicítku. Docela bych brala nějakou množstevní slevu na opravu zubů a nebo možnost reklamace *haha*

A pro X: opravdu je mi jedno, zda pojišťovna proplácí lékařům méně nebo více peněz, jde o to, proč někteří za stejné úkony po pacientech peníze nechtějí a jiní ano i když mají stejnou smluvní pojišťovnu! *bum*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.