Jak se pozná závislost na alkoholu?

Od: Datum: 23.11.14 15:49 odpovědí: 15 změna: 24.11.14 12:49

S přítelkyní jsme spolu přes rok. Je skvělá a miluju ji. Myslím si, že i ona mě. V poslední době ale řeším jeden problém. Má nejlepší kamarádku. Nic proti tomu. Jenom, že ona ji většinou v pátek nebo v sobotu, někdy i v pátek i v sobotu vytáhne večer někam ven. Řekne, že s ní půjde na chvilku ven pokecat, ale vždycky se vrátí až ráno, někdy ve dvě, někdy ve tři, někdy ve čtyři, ale někdy i v šest. A je vždy opilá, někdy si ani nic nepamatuje. V podstatě spolu chodí vždy chlastat. Já jí těžko můžu něco říkat. Když jí něco řeknu, odvětí, že se chodí jen bavit, a že se mám podívat na sebe a své kamarády, že chlastáme taky. To je pravda, že občas někam jdu, ale není to zdaleka tak časté a tak, že bych měl okno, se opiju skutečně jen výjimečně. Už jsme si řekli, že nebudem tři týdny nikam chodit, ani na jedno pivo. Já s tím nemám problém, ale už ani ne po týdnu se jí zas ozvala ta kamarádka, a že s ní půjde na chvilku pokecat jen na kofolu. Věděl jsem, jak to dopadne, a taky, že jo. Zase se samozřejmě spolu opily. Co mám dělat? Nechci ji ztratit, ale zase nechci chodit s alkoholičkou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 15:58
avatar

Závislost je to vždy, když se bez toho neobejde. Málokdo si přizná, že je závislý. Zkuste se domluvit, ať vám ukáže, že bez toho vydrží a uvidíte sám.

Existují i víkendoví pijáci, je jich docela dost, kteří se utěšují tím, že když přes týden nepaří a nemají tzv. syndrom ranního doušku, kdy ráno do sebe musí kopnout jednoho i více panáků, aby se jim neklepaly ruce, nejsou alkoholici, ale to není pravda.

Navíc, alkoholismus u žen postupuje rychleji a má daleko víc devastující účinky.

Těžká rada. Zkuste vymyslet na víkend takový program, který by trumfnul kamarádku a vaše milá by se nemusela zlískat jako carský důstojník, a přesto se bavila. Uvidíte, jak moc je v tom závislost na pití.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gumidek66
Datum: 23.11.14 18:46

V tom nen problém, bydlíme spolu, nějaký víkendový program máme pořád. Ale ten je většinou přes den. Pak přijedeme večer domů a většinou má na mobilu nebo na facebooku zprávu od té kamarádky, tak zahlásí, že s ní půjde na chvilku ven, že jí potřebuje něco říct nebo tak něco, no a ta chvilka bývá tak 7 - 9 hodin, a zbytek je uveden nahoře v dotazu, jak to vždycky dopadá.

Od: bruk600*
Datum: 23.11.14 16:22

Před lety toto řešily hlavně žemy-manželky, že se jim manžel opíjel a ony se pak jen a jen trápily. No máme emancipaci a tak je tu i nový, netušený problém. Ovšem i přes emancipaci platí tvrzení, že pohled na opilou ženu je mnohem odpudivější, než na opilého chlapa. Poradil bych vám "dát jí nůž na krk". Jednoduše řekněte, buď já nebo chlast, ať si vybere co-kdo je jí přednější. Buďte "tvrďák", protože tady se slabost nevyplácí. Pokud si nevybere vás, tak se vzájemě netrapte a ukočete to.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: paw®
Datum: 23.11.14 16:54

Ona to nebude zavislot na alkoholu jako spis ze se zbori, protoze chce. Naplanujte si nekolik spolecnych patku nebo sobot spolecne, aby nemohla jit kalit. Neni nad to, kdyz prijde slecna v 6 rano domu a vy ji v 7 vzbudite, ze se jede na mesic planovany vylet na kolach.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.14 17:05
avatar

Co se alkoholu týká, a u ženy zvláště, bych byla nekompromisní. Jestli jí alkohol chutná tolik, že je zpitá do němoty...tak začíná být na něm závislá. Já nechápu, proč, když se chce někdo bavit, musí nutně pít alkohol. Copak to je jediný způsob bavení? Jestliže nechcete mít doma alkoholičku, tak se na takovou holčinu vybodněte. Po světě lítá holek a vy si na krk uvážete takovou... hrůzu. Vadí vám to nyní, vadit vám to bude pořád a ještě více.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: esme*
Datum: 23.11.14 17:11

Jsou jen dvě možnoti:

1/ chodíte s alkoholičkou

Můžete jí nabídnout pomoc, pokud o ni bude stát, a pomoci jí se závislostí bojovat. Pokud nebude chtít, nic s tím nenaděláte. Alkoholik který svůj problém není ochoten vidět jej nebude ani řešit, zbytečně byste se s ní trápil.

2/ chodíte s dívkou které na vás zas tak moc nezáleží

Pokud dává přednost kamarádce, nedokáže dodržet na čem se domluvíte, běžně se opíjí do němoty přestože jste dal najevo že vám to není příjemné, je otázka zda o ni má cenu usilovat. Vaše zamilovanost pomine, její nezájem nejspíš ne.

Mimochodem - kolik jí je? Dívka které přijde běžné se opít pod obraz několikrát týdně, to je hodně za hranou. I vy si to trochu promyslete. Ono dnes vám možná přijde že opít se "jen občas že mám okno" je ok. Jenže takto začíná mnoho příběhů zasloužilých alkoholiků. Je na to mnoho speciálních webů, zkuste se někde otestovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.14 17:12
avatar

Všechno má svoje důvody a ona je má taky, zeptejte se jaké jsou ty její, pak jí víc pochopíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 23.11.14 17:15

tohle podle mě není alkoholismus. o tom by se dalo mluvit, kdyby nasávala pomalu denně, měla abstinenční příznaky, tak to chápu. ale 1-2x za týden si vyrazit na pivo, jednou příde v 6, pak ve 2, to je pohoda. já myslím že vaše přítelkyně by to bez alkoholu vydržela, ale bez kamarádky asi ne, a když vyrazí spolu, tak se asi chtějí bavit i s alkoholem. já bych jí to neměl za zlý, možná můžete být rád že se nevrací domů zhulená, nebo ještě hůř s vpichama na rukách, anebo že se vůbec vrací domů a ne až třeba další den večer.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: esme*
Datum: 23.11.14 17:37

Koukám, že tolerance toho co je pro člověka normální a přijatelné může být velmi rozdílná.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: buss
Datum: 24.11.14 11:39

Co myslíte, kdybyste to měl doma, tak to bude v pořádku? Alkoholik nemusí být denně pod obraz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.11.14 21:20

Když je to podle některých normální, tak proč je i diagnóza - Kvartální alkoholik?

Můj známý měl tohle doma také, ale byli už manželé. Jednou si počkal na vracející se manželku do 5ti do rána, pěkně jí přivítal s tím, že se jí nemůže dočkat, že se na ní těšil a že by si dal také skleničku. Když jí prý chutnalo bez něj, takže jí bude chutnat pít i s ním. Údajně v 7 ráno prosila, že už se nikdy nenapije atd. Spala 20 hodin a pak manžel jí dal vybrat - buď on nebo alkohol, pokud alkohol, tak jedině s ním. Je to víc jak 10 let a tato paní se ještě nenapila ani s manželem. Když přijdeme na návštěvu, sama nám nabídne pití, naleje, ale ona si nedá. Klobouk dolů před ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janek*
Datum: 24.11.14 09:17

jojo, dobrý nápad...chce si to jen dobře vyladit.. myslím, že problém je v její kamarádce...prostě parta udělá někdy bohužel hodně...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gumidek66
Datum: 24.11.14 11:25

No to si možná myslím. Nechci jí dávat nůž na krk buď já nebo ona, ale nechci ani, aby ji stahovala. Doslechl jsem se, že ona chlastá i přes týden. Teď to spolu táhly v pátek do půl šesté, v sobotu do šesti, a ta kamarádka prej byla i ve čtvrtek do rána chlastat. A už prej to valí tím stylem, že když tady zavřou kolem šesté poslední bar, tak se ještě přesune do dělnické hospody, která v 6 otevírá, na pivo. Má nepravidelné směny a mám pocit, že kdykoliv má volno, tak chlastá, a možná i když má jít do práce. Je v insolvenci a ani nevím, kde na to bere prachy. Taky se divím jejímu manželovi, že to tak trpí, Já bych se s takovou alkoholičkou rozvedl, děcka neděcka. Dnes mi přítelkyně slibovala, že už tak často s ní nebude chodit, že už se jí taky zdá, že pije moc. Ne teda ona, ale ta kamarádka, pochopitelně. Ale nevěřím jí. Spíš čekám, že ji začne tahat i přes týden chlastat.

Datum: 24.11.14 02:22
avatar

Závislost na alkoholu (či jiné droze) poznáte podle toho, že se člověk alkoholu (drogy) nedokáže vzdát, přestože mu požívání činí problémy ()zdaleka nejde jenom o četnost nebo množství.

Vaše přítelkyně ignoruje, že Vám její pití vadí ... Pije, přestože jí pití dělá problémy v osobním životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 12:49
avatar

závislost se pozná hlavně podle toho, že začne závislákovi dělat problémy doma nebo v práci. Myslím že dobře vidíte, kam váš vztah směřuje. Jestli si ji vezmete, pak se budete věčně hádat, až se nakonec rozvedete. Jestli vaše přítelkyně otěhotní, máte zaděláno na problém ještě větší a tak dále.

Těžko vám radit, protože podle toho co jste napsal, jste oba úplně stejní.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.