Doporučený dopis, dokáže něco?

Od: Datum: 23.11.14 13:09 odpovědí: 3 změna: 23.11.14 15:41

Dobrý den, chtěl jsem do úřadu zaslat doporučený dopis, kde vyjadřuji určitý nesouhlas k nějakému postupu v mé věci. Co když pak ale úřad řekne, obdrželi jsme něco ale obsah byl jiný než pan uvádí? Jak zajistit, že druhá strana nepopře(nemůže) obsah zaslaného dokumentu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dpw
Datum: 23.11.14 13:13

Doporučuji dopis zaslat na Dodejku. Pouze tak víte a máte potvrzení, že dopis byl doručený. Při vašich obavách máte možnost dopis osobně donést do podatelny a tam vám potvrdí vaši kopii. S čím nesouhlasíte? Jaký je problém? Pojem nesouhlas není zrovna úřední výraz.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.11.14 13:15

S jednáním, které popisujete, jsem se nikdy nesetkal, ani jsem o něm neslyšel. Ale když chcete mít jistotu, napište dopis ve dvou vyhotoveních, na podatelně úřadu si nechte obě potvrdit, jedno předejte a druhé si ponechejte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.11.14 15:41

Koukněte se, jak se píší úřední dopisy. Hned pod hlavičkami je věc. Tam jednou větou shrnete obsah dopisu. Např. Stížnost na špatný postup ve věci . . . ;) Podatelna musí do zvlášní knihy zapsat to, co přišlo a napsat tam i tu Věc. Není pak snadné dopis a jeho obsah zmanipulovat. Případně pod textem napište- 1.kopie pan. Horáček, 2. kopie dr.Mráčková. Tedy pošlete kopie třeba starostovi nebo někomu. Ale toho, čeho se obáváte, se nestává. Co projde podatelnou, zanechává výraznou stopu. A podatelna se zase kryje podpisem přebírajícího. Moc úniku tam nikde není.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.