Potřebuji odejít, ale nemohu - výpovědní lhůt

Od: Datum: 22.11.14 13:28 odpovědí: 7 změna: 23.11.14 20:13

Zdravím, chci se zeptat, pracuji v práci na dobu neurčitou a našel jsem si nové místo, nový zaměstnavatel mě chce hned, jinak mám smůlu, ale problém je v tom, že ten můj mě tam chce držet dva měsíce, co mi poběží výpovědní lhůta. Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 13:47
Me bylo poradeno v byvale praci troska alkoholu a klidne si jit pripit se sefem nastesti me pustili hned
Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.11.14 16:54

Co máte dělat? Zachovat se vůči stávajícímu zaměstnavateli korektně a dodržet výpovědní dobu. Nový zaměstnavatel by si pravděpodobně nenechal po zkušební době zaměstnance, o kterém by věděl, že nedodržuje zákoník práce ...

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 22.11.14 17:05

Ano i ne - v případě, že nový zaměstnavatel bude žádat okamžitý nástup a bude vědět o ukočení formou "Áčka", může to překousnout.. Jenže toto áčko budete s sebou tahat dál... takže pokud vás nový zaměstnavatel propustí ve zkušebce, budete mít v dalších pokusech o práci nevýhodu...

Datum: 22.11.14 17:18

Akorát se s těmi novými zaměstnavateli, kteří trvají na nástupu ihned i za cenu porušení zákoníku práce, nedá moc počítat do budoucna.

Většinou jen potřebují "zaplácnout" momentální potřebu, kterou během zkušební doby dořeší, a na konci zkušební doby se s takovým zaměstnancem rozloučí ...

Datum: 22.11.14 16:59

Zkuste se se současným zaměstnavatelem dohodnout o ukončení pracovního poměru. Pokud se nebude chtít dohodnout, nezbývá než přečkat výpovědní lhůtu. Proč si zaměstnanci myslí, že mají na všechno právo? Zaměstnavatel má taky právo - najít si za Vás náhradu třeba. A na to mu dává zákoník práce čas 2 měsíce. Pokud chcete dodržet zákon, není Vám co poradit - leda hrubě porušit pracovní kázeň (něco ukrást, nafackovat nadřízenému,...) a pustí Vás hned. Ale nevím, jestli by Vás s takovou někdo zaměstnal.

Od: x*
Datum: 22.11.14 18:33
Docela bych se divil, kdyby vás zaměstnavatel chtěl opravdu hned i za cenu porušení závazků vůči předchozímu zaměstnavateli. Protože když se do toho pustíte, co tím říkáte novému zaměstnavateli? Že ho klidně podrazíte, až za vámi za X měsíců přijde někdo další a nabídne vám lepší podmínky, stejně jako to teď chcete udělat svému předchozímu zaměstnavateli. Forma toho porušení už není tak podstatná.

Datum: 23.11.14 20:13

Zdravím,

nevím,o jakou práci se jedná ani zda je to na směny,ale co třeba se zkusit s novým zaměstnavatelem dohodnout na částečném úvazku (třeba ve formě dohody o pracovní činnosti,práce na živnostenský list apod.).Mně se nedávno dostala jedna celkem pěkná pracovní nabídka,ale dohodli jsme se tak,že prozatím tam budu pracovat na ŽL a současně zůstanu u původního zaměstnavatele.Přijde mi to celkem rozumné,protože v novém zaměstnání si mě budou moct proklepnout a já přitom neriskuji to,že pokud by se mnou byli nespokojeni,tak se mnou ukončí pracovní poměr během zkušební doby a já zůstanu zcela bez zaměstnání a tudíž bez příjmu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.