Manažer bez peněz?

Od: Datum: 21.11.14 15:00 odpovědí: 20 změna: 22.11.14 11:41

Dobrý den kolegové.

Již delší dobu uvažuju nad jednou věcí. Ne, že bych se jakkoliv zajímal o soukromí ostatních lidí nebo něco podobného však.

Mám od dětství kamaráda, mohu i něm říct, že je to můj nejlepší kamarád. Jeho matka je žena v domácnosti, nemá žádné vzdělání a už je 25 let doma, tudíž nebude mít žádný důchod. Jeho otec je vysoce postavený manažer v zahraniční společnosti. V devadesátých letech měl 5x více, než byl průměrný měsíční příjem běžného občana. Až sem by to nebylo nijak zvláštní. Jenže.

Před asi 6 lety koupili dům, však poměrně malý, na hypotéku. První otazník (Tak bohatý člověk by si přeci hypotéku nikdy nevzal), začali ho rekonstruovat, na což si opět vzali hypotéku. Druhý otazník. Před dvěma roky se jim stavba z nepochopitelných důvodů zastavila. Kamarád říká, že není vůle ze strany rodičů ho dostavit. Všechno jim na něm srašně trvá, nic se nijak nehýbe a přitom by každý stavební firma měla tuto rekonstrukci hotovou za čtyři měsíce. Dále nerozumím tomu, že na dovolenou nikam nejezdí, jen v příbuzným na Šumavu si zalyžovat, občas do Alp. Mají starou Fabii a ještě něco novějšího. Jeho otec přitom vkastní motorku 1100cm3 od BMW (ojetou). Úplně nerozumím také situaci, proč on jako manažer chodí v rozthaných džínách a staré bundě do práce a jezdí tam metrem. Ano, možná se může převlékat, ale přesto to nechápu.

Vím, že mi do toho nic není, ale jelikož jsme velmi dobří přítelé, vrtá mi to hlavou, ale nejsem neslušný tak, abych se ho zeptal.

Zkrátka nechápu, že vysoce postavený manažer, který má vysokou školu, rekonstuuje šest let barák, na všechno si bere hypotéku, chodí oblékaný jako dělník a do práce jezdí MHD. Většina manažerů, kteří mají plat 100tisíc, má firemní Mercedes a chodí v obleku, přeci. Oni nemají žádný majetek kromě baráku na hypotéku, dvou starých aut a motorky.

Dokážete mi někdo nastínit, co si o tom mám myslet? Vím, že je to těžké, ale já už se nad tím několik trápím.

Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.14 15:09
avatar

třeba utápí peníze v nečem jiném o čem nemá nikdo zdání / casino, fortuna, koně / to je velký žrout peněz, nebo někdo s málem ušetří a udělá víc věcí než nekdo s více fin.prostředky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 15:38

Cobrak. Mám takových známých plno. Nepotřebují chodit ve značkových hadrech, nepotřebují k životu luxusní auta. Jeden z nich jezdí po světě (s baťužkem, žádné pětihvězdičkové hotely). Další dost peněz dává na různé charity (říká, že nepotřebuje "žrát zlatá vejce"). K jednomu z nich, když přijedeš na chalupu, tak si myslíš, že jsi u nějakého skorobezdomovce. Ale tito lidé nepotřebují žít v přepychu. Jsou takto šťastní.

K té hypotéce. Třeba si ukládá peníze někam, kde to zhodnocení je opradu vysoké. Potom se mu vyplatí vzít si hypoteku, kde jsou úroky daleko nižší a svoje peníze nechat vydělávat.

No, a nebo jsou to Skrblíci, kteří jsou šťastní, že někde v bance na účtu mají pěkně vysokou sumičku a při pohledu na výpis se kochají *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 15:41

Ano, Sebodko máš pravdu ;) Asi opravdu to poslední, co jsi napsala, bude sedět *ua* *haha*

Datum: 21.11.14 15:34
avatar

A jsi si jisty jeho vydelkem? Vis presne kolik vydelava penez? Znam nejen manazery kteri vydelavaji daleko vice penez a na dovolenou nejezdi vubec. A hypoteka? Vzdycky je lepsi vzit si hypoteku nez utracet vlastni penize. Ja vubec nechapu a v tvem pripade se opravdu divim, ze se pozastavujes na tim, jak nekdo vypada i presto ze je manazer. A kdyz uz je znas takovou dobu, co se jich zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 15:39

Samozřejmě, že je lepší neutrácet vlastní peníze, ale přijde mi divné, že nemají žádný majetek, prostě něco, kde by byly jejich peníze vidět. Znám také spoustu takových lidí, ale ti se třeba seberou a na dva měsíce jedou do Thajska nebo cestujou po světě, kdyžto oni ne. Jsou pořád doma. Ano, jsem si jistý jeho výdělkem, je projektový manežer v jedné velké zahraniční společnosti, nebudu uvádět však, v jaké.

Datum: 21.11.14 16:07
avatar

tedy to je názor. Cože jsem si právě přečetl? Vzít hypotéku je vždycky lepší než utrácet vlastní peníze? Kdo takto uvažuje, ten si koleduje o bankrot a návštěvu exekutorů.

Ti Cobrákovi sousedi možná jen neumějí hospodařit. Asi jste si všimli, že když necháte peníze ležet nahoře volně v dosahu, tak se prostě vypaří. Mizí a ztrácejí se v dálavách tak nějak samy od sebe.

No a ještě bych dodal, že mít stotisícový plat není zas takové terno. Ze stotisícové hrubé mzdy vám zbude něco do sedmdesáti tisíc čistého. Jestli se jedná o celkový příjem dvou lidí a k tomu z něj splácejí dvě hypotéky a možná i nějaké další dluhy, tak se ježdění novým mercedesem nekoná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 16:14

Je pravda, že pár známých s vysokými příjmy si hypotéku berou a říkají, že je to výhodnější, ale také tomu nerozumím... Ano, máte pravdu, je to příjem dvou lidí, potažmo celé rodiny, ale těch 100tisíc je mzda čistá.

doplněno 21.11.14 18:21:

To máš pravdu, ale pořád myslím, že je lepší platit cash, když na to mám a mít celých 20% z úroků v bance, kde mi peníze leží. Otázkou je, kolik na tom kontě samozřejmě je.

Datum: 21.11.14 17:52

cobrak. Čemu na tom nerozumíš. Peníze se dají zúročit třeba 20ti%. A hypoteku dnes seženeš za 3%. Takže 17% ve Tvůj prospěch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 21.11.14 15:42
avatar

Třeba se jen potvrzuje, že ne všechno je takové, jak to na první pohled vypadá. Mají opravdu takové příjmy? Měli je dřív?

Jestli je to dobrý kamarád, neměl by být tak zásadní problém se ho decentně zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 15:47

Ano, takové přijmy tam byly vždy. Když se decentně zeptám, tak mi řekne, že není vůle. Myslím si, že od ten otec do ničeho neinvestue, protože plánuje v budoucnu rozvod, protože přeci jen mít na krku paní, která nebude mít důchod a je úplně hloupá, sotva kdysi udělala výuční list, není úplně dobré. Proto nechápu, jak to třeba řeší, když mají povinné firemní večírky, kams i každý bere manželku, on jí nikam do společnosti vzít nemůže...

Od: pt®
Datum: 21.11.14 17:36
avatar

Cobrak, jsou i tací, co mají vzdělání, své práci propadnou a nic jiného je moc nezajímá, svojí prací žijí. A je jim jedno, v čem chodí oblečeni. Když dcera před mnoha lety pracovala ve výzkumáku, byli tam inženýři, vědátoři, že byste se jich v noci vylekal, jaké měli vzezření, ale mozek jim pracoval na tisíc procent. Nebo to je špatná hospodárka doma, možná se pán v mládí zamiloval do krasavice, která měla všechny tělesné přednosti, ale v hlavě průvan, a nyní se za ni stydí. Může to být také úplně jinak, třeba jsou oba škrti a stiskají každou korunu, něco tam být musí, pokud jsou spolu celý život. To víte, je to jejich věc a možná, že ten pravý důvod nezná ani Váš kamarád, přestože je jejich synem. Prostě lidé jsou různí. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 21.11.14 18:17

Taky je otázka, zda je stále tím skvěle placeným manažerem, nebo nyní pracuje třeba jako manažer výrobního stroje, nebo jako driver tramvaje a s tím se nikdo na potkání nechlubí. Dalále můžem spekulovat, že je třeba velmi inteligentní člověk, ale jinak totálně nepraktický. Taky může být vyplácen akciemi firmy a tady by mohl být problém jak získat jednoduše hotovost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 18:19

To jsou dobré otázky k zamyšlení. Pravda je, že jako projektový manažer je na internetu vedený, ale otázka, jak je to aktualizované.

doplněno 21.11.14 18:55:

Clayman: Jo, to je přesně ten samý případ! :-D :-D :-D *ha*

Datum: 21.11.14 18:53
avatar
Znám jednoho manažera, který před 5 lety koupil manželce Felicii, sám chodí v jednom saku z vysoké, orvane ponožky, rifle a boty jak největší vandrak, člověk by mu dal korunu. Co dělá s penězi nikdo netuší, hypotéku nemá. Dovolené pod stanem, autem, v normálních evropských destinacích. Není to ten samý? :-D
doplněno 21.11.14 19:02: No, ten náš je asi vlastně takový Kristián s milenkama a to už je úplně k nepochopení. Jedině že by jim za to rovnou i platil, pac playboy to fakt není. *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 18:27

zaujal mne tento detail - je projektový manežer v jedné velké zahraniční společnosti, nebudu uvádět však, v jaké.
pracovně se setkávám z lidma,kteří mají toto na vizitkách,dělají pro baumax.když dosáhnou na 16tkč,jsou rádi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 21.11.14 18:28

Ano, to je pravda, ale tento pán je zaměstnaný v podobné společnosti jako třeba Siemens...

 

Datum: 21.11.14 19:12
avatar

Hm, řekla bych, že to bude kolenovrt, lakomec, Harpagon. Je mu líto dávat penízky z ušetřené hromádečky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 11:04
avatar

Mám známého co je hodně za vodou, řekla bych, že jeho majetek je několik milionů. Když ho potkáte na meníčku v restauraci, dali byste mu pětikačku. On říká, peníze jsou dobrá věc, můžeš si dopřát co chceš ale (omlouvám se ale napíši to tak jak to říká) víc nesežeru, víc nevyseru, dva obleky si neobleču, dvoje boty neobuju, jestli jedu MHD nebo autem je jedno když nikam nespěchám. Na druhou stranu je to člověk docela lakomý, šetřílek co sice jezdí po celém světě ale stráví hodiny hledáním té nejlevnější letenky. Děti chodí do státní školy, manželka dělá u přepážky v bance. Nijak se tím netrápím, beru ho takového jaký je a vy udělejte totéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.11.14 11:28

Dokážete mi někdo nastínit, co si o tom mám myslet? Vím, že je to těžké, ale já už se nad tím několik trápím.
V hotovosti asi tolik nemá, na splácení hypotéky asi ano. Každý jsme nějaký, nesnažte se jiné pochopit, ale nevím, proč se tím trápit, otravovat si vlastní život? Nebude lepší se starat o sebe, než bádat jak to ten druhý žije? Chcete řešit jejich problémy? Překáží vám? Jste finančák, detektiv ...závist? Přemýšlejte, jak vylepšit svůj vlastní život a nečumět za plot. Bacha na zdraví, to trápení se podepíše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 22.11.14 11:41

Nikoliv, ale přijde mi, že ta rodina z nějakého důvodu strádá, sice jim nepomůžu, ale zajímá mě, proč.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.