Obavy cestovat na dovolenou na sever Afriky

Od: Datum: 21.11.14 07:45 odpovědí: 4 změna: 22.11.14 11:58

Tak, jak pozoruji zprávy a dění kolem mne,tak tato věta mne silně znepokojila "Islámský stát se roztahuje v Libyi, popraviště si zřídil na stadionu" Má se jednat o východolibyjské město Derna ležící nedaleko hranic s Egyptem jen 330km.Dnes je od cestovních kanceláří plno nabídek zájezdů do Egypta a češi tam rádi jezdí s dětma na dovolenou se koupat k Rudému moři.Jako představa, že někomu z těch náboženských fanatiků tam hrábne v hlavě a bude popravovat nevinné turisty mne doslova děsí a to není od jejich základny vůbec daleko překročit hranice do Egypta nebo do Tunisu. A vůbec víra je snad o dobroťě a lásce a ne o zabijení nevinných lidí, tak kdo jim káže nebo učí, že mají takové zvěrstva dělat a myslet si, že za odměnu půjdou do nebe.Mám obavy pokuď je nezastavíme, že to jednou nemusí dopadnout dobře.Ještě že Turecko má silně vyzbrojenou armádu a střeží hranice s Evropou, aby se IS.dál nedostal. Ale, ta situace by se mohla jednou i změnit a co potom? Je důvod k obavě a rušit zájezdy od CK.do Severní Afriky? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.11.14 07:51
Pokud mate obavy, ktere zde popisujete, zajezd zruste a jedte do Tuniska nebo Recka. Jinak budete i na miste porad o tom premyslet.
Ale obecne. Ac to nevypada, islamsky stat je vcelku dost ogranizovany. (ano, najdou se i samostatni magori). V ramci organizace si uvedomuje, ze turisti jsou (vedle ropy) hlavnimbzdrojem prijmu. Hotelove konplexy mani navic vlastni ochraku. Cili pokud nebudete podnikat vypravy do mest na vlastni pest a pred mesitami palit koran, tak vam nic nehrozi. Ale jedte spise do Recka, budete kkidnejsi a kdovi co bude za pul roku, az na dovcu pojedete.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 08:11
avatar

Elen, mi příjde opravdu podivné, že tam, kde zuří násilí, jsou zranění a umírají lidé, vás zajímají nevinní turisté. Hmhmhm, podivné! *plac* A taky je podivné, jak někdo jede, aby na vlastní oči to násilí viděl. *plac* Fakt, divný svět!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.14 08:41
avatar
Egypt si to bude hlidat. Hotel ma ochranky atd... prece jen egypt tezi nejvice penez z turismu a nechce prijit o turisty a pokud se tak moc bojite tak jeste jinde.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 14:54

..byli-by proti sobě, živí je to

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.