Jakou autodáhu Carrera?

Od: Datum: 21.11.14 07:44 odpovědí: 3 změna: 21.11.14 12:10

Chci koupit klukům (7 a 4 roky) autodráhu. Nechci aby to byl šmejd, takže mám problém vybrat. Samozřejmě desetitisíce do toho vrazit nechci. Máte někdo zkušenosti a doporučení, kterou značku? Je použitelná Carrera Go, nebo aby to za něco stálo, chce to alespoň od Carrery řadu Evolution? A co česká Faro? Nebo jiná? Nejde o to, aby modely měli propracované detaily, chci ale odolnou a spolehlivou hračku, která pár let vydrží..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.14 09:36

Trochu obdáhlé téma na jednu otázku a málo informací z Vaší strany (ale chápu, že křišťálovou kouli nemáte).

Musíte si položit několik zásadních otázek:

1. Kolik chcete investovat? Souvisí to jednak s finančními možnostmi, jednak s předpokladem, jestli se autodráha stane vášní mužské poloviny rodiny pro následujících 10 let.

2. Měřítko, tj. velikost aut (1:43, 1:32, 1:24). Čím větší auta, tím víc peněz, větší nárok na prostor, ale taky realističtější zábava.

3. Digitální nebo analogová dráha

Já jsem z důvodů finančních a nostalgie zvolil pro sebe a dcery starou dráhu ites (kompatibilní s Faro), s kterou jsem jezdil jako kluk, ale chápu, že to není cesta pro každého a je to spíš překonaná záležitost.

S ohledem na věk mladšího syna bych zkusil některou ze sad Carrera Go (ta je v měřítku 1:43, tj. ty nejmenší auta) nebo větší Faro (1:32, 1:28). Nejde o takovou investici a v případě potřeby změnit později rozhodnutí a přejít na jiný typ dráhy jsou obě uvedené bez problému prodejné. Zkuste načíst i odborná diskusní fóra, ale informací mnoho není, spíš se jedná o vyjádření osobních názorů uživatelů, nezřídka kategorie pivních keců.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.14 10:34

nevyznám se v autodráhách, ale na doporučení kamarádky jsem klukovi kupovala Carrera go. co dřív míval levnější autodráhy, tak se mu prakticky ihned některé součástky začaly odlamovat, tady zatím dobrý, byť ji má teprve od srpna. autíčko je tedy už mírně omlácené, ale pořád míň, než bych čekala, vzhledem k tomu, co s ním provádí. dráha se dobře skládá, nemám pocit, že by musel bojovat s rozpojováním a drží dobře, vydržely i kreace, které jsem po zkušenostech s dřívějšími dráhami myslela, že se musí rozpadnout. náhradní díly jsou taky dobře dostupné, kdyby se přeci jenom něco odlomilo. kamarádky kluk tu dráhu má už asi tři roky a taky prý zatím první dobrá *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 21.11.14 12:10

Mám několik let autodráhu carrera evolution. Je super!

Problém je s roky u vašich dětí - mám kluky 3a9 let - jeden se k tomu choval trochu nešetrně, ale ten mladší to vysloveně likvidoval :(

Mají deformaci z internetů, her, filmů (auta, auta2,...) - všude se autíčka rozbíjí, tak proč by je nemohli rozjet "proti zdi"?

Koupil jsem 1 novou (3tis v akci) 1 starou (1000,-) 2 nová autíčka (aukce- 1600 obě) - dnes je autodráha pod postelí a auto nemám funkční žádné..

Počkám, až bude mít mladší aspoň 5 let, a pak to zase zkusím dát dohromady -aktuálně tedy pro vaše potřeby také navrhuji pouze carrera GO - v akci, na pár dní - než to rozmlátí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.