Pro kterého muže se rozhodnout?

Od: Datum: 20.11.14 16:13 odpovědí: 13 změna: 20.11.14 20:25

Dobrý den,
prosím poradtě, už nevím kudy kam :(
Přes osm let jsem s jedním přítelem, od svých 17ti let. Máme toho za sebou spoustu, jeden rozchod, rok odloučení kvůli škole, přestěhování do zahraničí a úplně nový společný začate včetně společného bydlení v cizí zemi bez rdiny a přátel. Měli jsme těžké začátky, ale zvykli jsme si a začali se mít dobře, vydělávat peníze a spousta nových známých a přátel. Ale mezi nimi jsem i objevila mého nového "přítele". Je mnohem starší, milý, pozorný, mnohem rozvážnější než můj současn přítel se kterým žiju a je ve stejném věku jako já. Ač jsem cokoliv plánovala, tak jsem se zamilovala a ted vůbec nevím, co dělat. Svému současnému přiteli jsem vše řekla a on mi odpustil s tím, že vše ukončím a zkusíme začít znovu a dát vše do starých kolejí. Já souhlasila, ale ted jsem neštastná a vůbec netuším, zda můžu svého přítele znovu milovat a přestat myslet na toho druhého. Je to k zbláznění, zda mám zkusit něco nového, co vůbec netuším zda mi vyjde a ještě k tomu v úplně cizí zemi nebo mám zůstat se svým přítelem a pokusit se ho zase milovat... A je to vůbec ještě možné?
Předem velice děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 16:18
avatar

podle toho co píšete, je vám pětadvacet a něco. Opravdu potřebujete radit? Ten váš první je anděl, tak se ho držte. Já být jím, pak vám sbalím kufr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: donkarel*
Datum: 20.11.14 16:23

Krize ve vztahu/manželství kolem 7.-10. roku většinou přichází. Sice máš třeba touhu objevovat a poznávat jaké by to bylo s někým jiným, ale když vám to se současným přítelem klape 8 let, snášíte se a ještě se třeba i trochu máte rádi a nemůžete bez sebe být, tak je nejlepší na tu novou známost zapomenout a přetrhat kontakty.

8 let je dlouhá doba a je hloupost to "jen tak" zahodit. A i s novou známostí se může po těch 8 letech stát, že poznáš někoho zajímavého, do koho se zase zamiluješ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 16:33

To se stává, že se po čase vztahu vytratí jiskra. Podle toho, co jste napsala o příteli si troufám tvrdit, že jste měla docela štěstí, že jste někoho takového potkala. Udržet vztah v tomhle věku 8 let je dost dlouhá doba.. Já být vámi, zkusím zapomenout na novou známost a vrátit vztah tam, kde byl dřív.

Jen mi vrtá hlavou, jak to teď máte s tím novým. Jste do něj jen zamilovaná a zatím jste jen kamarádi, nebo už spolu chodíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarita*
Datum: 20.11.14 16:56

Ani, sama nevím, jak to nazvat...jsem do něj zamilovan a známe se z práce, tak tak to i začalo... Po prácii na pivo, party a pak jsme se začli stýkat a jen sami dva. A ted na mě oba dva tlačí at se rozhodnu, což chápu, ale ráda mám oba :(

Datum: 20.11.14 16:52
avatar

Dobrý den. Rozhodnout se budete muset sama. Popřemýšlejte o tom, zda jste ve vztahu s přítelem opravdu šťastná a spokojená. Pokud ano, pak se ho držte a odolejte pokušení a poblouznění, které za čas třeba pomine.

Pokud Vám ve vztahu s přítelem něco chybí a uvědomujete si to již nyní, pak to budete nejspíše hledat jinde a váš vztah stejně nevydrží. Někdy se lidé rozejdou i po více letech. Možná popřemýšlejte i o tom, proč jste se rozešli již jednou. Jen Vy víte, ke komu Vás skutečně srdce táhne a proč. Pro toho se rozhodněte. Hlavně buďte upřímná k sobě i k nim. Přeji Vám, abyste se rozhodla správně a nikdy toho nemusela litovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 17:02
8 let je dlouha doba, nicmene jste se jiz jednou rozesli, takze nejde o zadny dobre fungujici vztah, ale o jakysi vztah ze zvyku. Navic doma nemate zrovna chlapa, ale joudu, co neni schopny vam nebo sobe sbalit veci a odejit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 20.11.14 17:00

Koukám ono na tom něco bude, že ženská se má přivázat řetězem k plotně a jen na takovou délku aby dokázala přinést z lediničky k televizi pivo. Tahle je toho živým důkazem.

Nic proti normálním dámám co mají mozek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 20.11.14 18:18

Ať uděláte cokoliv, bude to vždy risk, život je riskování. Avšak menší risk bude zůstat s tím osvědčeným partnerem. Ten neosvědčený partner může být jakýkoliv, nikdy nebudete znát jeho opravdové úmysly, které můžou být dobré i špatné. Musíte taky něco odvodit i z jeho minulosti, pokud ji netajil.
Vy jste asi mladá, přicházíte do své sexuálně nejaktivnější části života, takže se těmhle "zamilováním" nelze divit, ono to pak zase po čtyřicítce přejde a budete pak sama nebo s tímto novým přítelem nebo s úplně někým jiným? Nikdo neví.
Pro vyřešení tohoto problému musíte použít především svůj mozek. Obecně po osmi letech vztahu je láska relativní pojem. Člověk může něco cítit, ale chemické reakce v mozku hovoří jednoznačně, že láska už vyprchala. Každopádně mozek je daleko důmyslnější a proto může vztah bez problému trvat i po ukončení chemických reakcí. Některý příchozí samec/samice dokáže opět oživit tyto chemické reakce, což je váš případ. Musíte zvážit, zda si to celé kolo chcete zopakovat nebo nechcete.
Jedna z variant možných řešení je i tolerovaná "nevěra" u obou partnerů, která spočívá v uspokojování sexuálních potřeb, ale upozorňuji, že toto si vyžaduje mít nadprůměrně vyzrálou a silnou osobnost a to u obou partnerů. Takových lidí ale moc není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 18:46

Jednoznacne bezte za tim novym partnerem. Pokud ma vas soucasny partner aspon trosku hrdosti, tak uz vas stejne odepsal, nebo se na to aspon chysta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 18:55
avatar

Ve vaší situaci je těžko radit. S prvním přítelem jste prožila dobré i zlé, a nyní máte takovou normální krizi, která prochází každým vztahem. Takže je předpoklad, až se dáte dohromady s tím novým partnerem, že něco podobného po čase prožijete znovu. Nechápu, proč jste se se svými city svěřovala svému současnému příteli? Nikdy nemáte jistotu, že vám to navždy odpustí. Na vás je ale vidět, jak moc chcete zkusit to "něco nového", jak po tom toužíte. Jste zamilovaná, tudíž nemyslíte rozumově, ale s růžovými brýlemi. Pozor na to, abyste nenarazila. Ale máte to buď, anebo. Zůstanete s prvním partnerem a celý život budete myslet na toho druhého. Půjdete za druhým a celý život budete myslet na to, proč jste nezůstala s tím prvním. Tak si vyberte. Chápu, je to těžké. Ale takový je život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 20.11.14 20:02

Píšete, že váš nový objev je mnohem starší. To je o kolik? Velkého věkového rozdílu bych se asi bála. Co víte o jeho minulosti a předchozích vztazích? Měl nějaké? Proč je sám? Jestli jsem to dobře pochopila, seznámili jste se v cizí zemi, je to Čech? - Ptám se, protože mohou nastat různé konflikty kvůli národnostním zvyklostem... Chcete se v cizině natrvalo usadit, nebo se hodláte vrátit? Zkuste si odpovědět na tyto otázky, třeba vám pomůžou v rozhodování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 20:19
avatar

Já si myslím, že svého současného (maldšího) přítele ráda nemáte (jinak byste mu svým "přiznáním" neubližovala), je otázka, jestli vůbec tušíte, co znamená mít někoho ráda, a jestli víte, co znamená láska a odpovědnost vůči partnerovi.

Podle mne byste měla přestat ubližovat příteli. Zamyslete se nad tím, co od vztahu vlastně očekáváte, a co jste ochotna pro kvalitní vztah udělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.14 20:25
avatar

"Staré koleje"... Nefungují. !

Podle toho se zařiďte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.