Co s bolestí nepřijetí od manžela?

Od: Datum: 20.11.14 15:19 odpovědí: 15 změna: 03.12.14 13:42

Můj muž býval romantik, ale teď už po letech "po mě požaduje" být jen dobrou hospodyňkou a matkou jeho dětí. Když náhodou on potřebuje se mnou mluvit, tak to jo. Ale jinak jsem mu už víceméně šumafuk, rád mě sice nějak má, ale raději má děti a svou kariéru. Milenku nemá.

Už delší dobu, roky, jsem zkoušela náš vztah opět osvěžit, ale pochopila jsem, že jsem to já, kdo v něm bude strádat. Mě komunikace i romantika chybí. Možná jsem moc náročná, ale nebaví mě mít, když se mnou mluví jen jakože z povinnosti a sex jednou za dva roky (nepřeháním) taky z povinnosti. Ovšem o sex mi tu nejde- vydržím bez něj. Chybí mi ten zbytek, který jsme kdysi měli, ale už nikdy mít nebudem. Rozhovory náš vztah změnily tak na den a pak znovu ejhle- staré koleje. Považuji se za docela dobrou "psycholožku", tak se mi zdá, že když člověk háže hráškem už roky na zeď, že jsem to já, kdo se musí se situací vyrovnat :(

Určitě nechci rozvod nebo milence. To je úplně proti mé povaze, ikdyž chápu, že by třeba mohla trochu pomoci žárlivost. Mě by spíš zajímalo, jak to mám VYŘEŠIT V SOBĚ, že již nejsem pro svého muže ta nej, že mě bere jako takovou samozřejmost. Že mám občas až myšlenky na sebevraždu, jak mě mrzí, kam to naše manželství došlo. Vlastně se řeší jen technické věci a jelikož jedno dítě je v pubertě a dělá pěkné neplechy, tak se tu hodně řve. Manžela naše manželství už nezajímá nebo si myslí, že to, co mi nyní dává mi musí stačit. Tolikrát jsme o tom mluvili, ale nepřesvědčím ho. Bývala jsem pro něj vzácná, teď jsem pro něj skoro hadra - přitom já se nijak k horšímu nezměnila.

Jak se v sobě zbavit té bolesti, jak přestat toužit po manželové pozornosti a náklonnosti? Rady tipu "pálí vás dobré bidlo" beru, ale moc mi nepomohou. Bolest je bolest - co s ní? Nemyslet na ni nebo spíš se jí pláčem prokousat a přijmout svůj osud? Do manželské poradny muž nepůjde!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 15:37

Jste spolu dlouho, po roce až po dvou je obvyklé, že zamilovanost vyprchá a vše nové je objeveno, vše zřejmé je řečeno. Bohužel, řada žen o tom má hodně zkreslené představy, i vlivem romantických a vylhaných seriálů.

On je spokojený, nešťastná jste vy. Je tedy zbytečné se trápit čekáním, že se něco změní u něj. O své potřeby se musíte postarat sama, tak jako on se stará o své. Rozhodně tím ale nemyslím a ani neradím, že je dobré si najít milence, je to jen na chvíli a přinese to víc bolesti než chvilkové radosti a navíc člověk může ohrozit vše, co celou dobu budoval.
O vztah je třeba stále pečovat, přinášet do něj nové věci, a to rozhodně nemluvím jen o sexu, je to hlavně o prožívání volného času, dobrý vztah se musí zalévat jako kytička, ať spolu lidé chodí nebo žijí v manželství. Bohužel na to řada lidí zapomíná a pak řeší jen důsledky, ale ne příčinu. Připravit romantický večer, to není jen o tom večeru, kdy se rozdělá víno a vypne televize a dva na sebe trapně civí, ale je to celodenní práce, kdy naplánujete výlet do míst, kde jste byli spolu šťastní a rádi v dřívější době, nebo třeba i krátký výlet do okolí či ulice, kde jste v životě nebyli, je tam romantická vyhlídka, hezká restaurace, cokoliv. Bohužel, v tomhle to bude na vás, protože vy máte motivaci, on je spokojený. Možná ale, že časem se to zavede a chytne a pak byste se mohli domluvit, že jednou za měsíc vymyslí třeba on neděli s překvapením a jednou nebo dvakrát vy.
A další věc: Pokud začnete být více aktivní a nezávislá, začnete o sebe dbát, něco se naučíte, rozhýbete se, přinutíte si ho vzpomenout, proč si vás vzal, může to zvrátit nerovnováhu ve vašem vztahu a váš partner po vás může začít zase toužit. To je to nejhezčí, co mu můžete dát, prostor pro touhu. Rozhodně tím ale nemyslím nějaké tajemné pofňukávání nebo okaté předvádění kamarádů pod okny, či dokonce nevěru!
Dívejte se na svět svýma očima a dělejte věci, které jste vždy dělat chtěla, nebojte se toho. Co byste chtěla ještě stihnout? Vzpomeňte si na své dívčí sny. Chtěla jste umět zpívat? Najděte si učitelku zpěvu a jen tak pro sebe se učte. Nebo tančit? Zkuste španělské tance, orientální tance, tanec u tyče či cokoliv, co ve vás probudí ono magické ženství. To, čím jste, i když se nevidíte jen v očích partnera, kde odhadujete svou cenu.
A pro rozptýlení, mrkněte na jednu krásnou inscenaci zde, mohla by vás trošku rozesmát, je to o tom samém problému, který kdysi řešila Iva Janžurová.

Ohodnoceno: 9x

Datum: 20.11.14 16:02

No páni, to je strašně složité radit. Sama píšete, že jste dobrá psycholožka, takže zřemně sama dobře víte, že žárlivost by mohla pomoci, ale nevěrná být neumíte. To je správné, jenže nemusíte být přece hned nevěrná, když chcete pozornost a vzbudit žárlivost. Jste spolu zřejmě opravdu dlouho a váš manžel jaksi citově zpohodlněl a trochu jej vzpamatovat by asi nebylo od věci. Nemusí to být nevěra, stačí, když o sebe začnete zvýšeně dbát, víc se před ním prohlížet v zrcadle, ptát se jestli vám víc sluší to, nebo ono. Zajít častěji někam mimo domov-třebas kamarádkami a jestli nemáte moc známích zkusit si najít nějaké nové. Když ne reálně, tak třeba zrovna kamarádky na internetu-takové psaní si je také dobrá ventilace a odreagování. Zavzpomínáte na staré časy, vyslechnete cizí problémy. Věřte, že je má skoro stejné každá zralá žena...nejsou to jen úchyláci ti co hledají přátelství. Nebo si najděte nového koníčka a pusťte se do něj s vervou, je jedno co, prostě se nějak sama zabavit-manžel si jistě všimne, že už ho " neobtěžujete" věčnými výčitkami, že už to není to pravé ořechové. Zkrátka se snažte změnit sama a zabavit se, udělá to radost vám a vzbudí možná zájem i vašeho manžela, kyž si všimne, že jste jiná a začnete být víc nezávislá. Nevím, zda je má rada k něčemu, ale nějakou tu krizi ve vztahu mám už také za sebou a když jde do tuhého a ten druhý si uvědomí, že by o tu svou druhou polovičku mohl přijít, začne si těch společných chvil mnohem víc vážit.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 20.11.14 16:09

Možná tu budu kydat blbosti (ve Vaší situaci jsem nikdy nebyla), ale napadá mě toto:

Když nejste vzácná jemu, buďte vzácná někomu jinému. Nemyslím nevěru, ale obyčejný flirt. Aby Vám někdo zdvihl sebevědomí. Nebo aspoň dobří přátelé, rodina - prostě najděte někoho, kdo Vás utvrdí v tom, že jste důležitá, sexy nebo že Vás vyhledává, protože mu na Vás záleží.

Věnujte se sama sobě. Nakupte si hezké oblečení (mnohým stačí jeden kousek), udělejte pro sebe něco, abyste si sama připadala přitažlivá (make-up, posilovna,...) nebo významná (učení se novým věcem, nové koníčky nebo lidé). Myslím si, že je šance, že si toho manžel všimne a buď ocení, nebo začne zdravě žárlit - obojí Vám prospěje ;) on když zjistí, že na něm nevisíte, tak se dost možná začne zajímat, jak se to stalo a proč, a co s tím.

Mně hrozně moc energie dodávají děti, které hlídám. Zbožňují mě, když mě vidí, mají radost, čas se mnou si užívají - to je k nezaplacení!

Ohodnoceno: 5x

Datum: 20.11.14 16:27

si vzpomínám na jeden Renčínův vtip

Starý chlap povídá manželce : A co ti mám pořád povídat! Všechno jsme si přece řekli na jaře v sedmačtyřicátém.

Ohodnoceno: 3x

Od: nemocstastna
Datum: 20.11.14 18:56

Moc Vám tu všem děkuji za Váš čas a obsáhlé rady! Jak člověku pomůže pohled více nezávislých lidí! Jak jsem si ty řádky četla, vzpoměla jsem si na vzdálenou kamarádku, se kterou si říkáváme, jak máme neuvěřitelně podobné chlapi. A ona to se svým už dávno vzdala, našla si svůj život, s dětmi a kámoškou všude možně trajdá. Její muž "spokojeně" sedí doma na zadku. Přesto, když se náhodou zabrousí na téma jejich manželství, ta zasunutá bolest vyjede jak po másle v podobě mohutných slz. Asi to mě čeká. Ale teď ještě zpočátku mě ta bolest úplně ochromuje. Mám dojem, že by mi bylo nejlépe, kdybych už svého manžela nechala ve svém srdce umřít (jestli mi rozumíte), abych už od něj nic nečekala. Jednou za dlouhý čas se vzpamatuje, na chviličku, dá mi naději - a pak zase samá poušť. Tyhle etapy mě velmi vysilují. Já jsem po ruce pořád, ale on jen když chce?

Máte pravdu, musím se vzchopit. Asi bych si po těch letech měla přestat dělat naději, protože to zklamání fakt bolí. Taky si myslím, že by žárlivost pomohla, když mě se tak moc tyhle hry nelíbí. Chtěla bych být milována jako čistá a taková jaká jsem a ne proto, že po mě slintá dalších 10 chlapů. Já ho přece také mám ráda takového jaký je!

Od: honzajs122
Datum: 20.11.14 19:06

Když on o tebe nestojí, tak bež pryč. Protože on ti za tu bolest a trápení nestojí. Prosím, nestylizuj se do role trpitelky a běž pryč. Jednou se ohlédneš dozadu a uvidíš pouze poušť a zmar. Za to ti to nestojí.Nikdoy a nikdo tvoje utrpení neocení a jednou ti děti "vrazí" kudku do srdce otázkou : " Proč jsi se nerozvedla?" ...

ŽIvot je moc krátkej na to, aby ho člověk protrpěl...slunce ti bude vycházet někde jinde, ne tam, kde na něho teď čekáš...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.14 23:21

Myslíte že najde něco lepšího?Přece si můžete najít koníčka a ne "otravovat " chlapa aby se vám pořád věnoval a koukal na unavený obličej.Nemáte kamarádky?

Ohodnoceno: 0x

Od: honzajs122
Datum: 21.11.14 08:54

Nemusí nikoho hledat, akorát nemá smysl se otravovat s někým kdo si z ní dělá služku.
ve vztahu obvykle jeden dává víc, než ten druhý, ale dávat musí oba, když to nefunguje, je to špatné

Datum: 20.11.14 19:25

Nechcete-li manželství bořit, ničit a rozvádět, tak je pouze jediné východisko. Zaměřte se pouze na sebe a své děti. Nebo si pořiďte psa. Ten vás bude bezmezně milovat. Ne, to si nedělám legraci, ale myslím to vážně. S vaším mužem nejspíš nehne, ani kdybyste při romantickém večeru při svíčkách mu na stole zatančila kankán v pěkném spodním prádle. Jestliže se nechcete utrápit, tak vám nezbývá nic jiného, než přijmout svůj osud a přestat toužit po manželově pozornosti. Té se vám asi už moc dostávat nebude, maximálně možná způsobíte rozruch, když někdy nebude nachystáno tak, jak bylo doposud zvykem. Nakonec - taky máte právo na nějaké životní radosti a nemusí to být zrovna nový milenec. Ten kolikrát tady tyto problémy ani neřeší, protože doma máte ještě na výchovu děti, a těm by se nový "taťka" asi moc nezamlouval, a vy byste byla pak stejně nešťastná. Máte-li sebevražedné myšlenky, není to dobře, a svědčí to o jisté míře deprese, kterou by bylo na místě začít trošku léčit. A nemyslete si, že nechápu, jak je to hrozné smířit se takovým manželem. Chápu. Zkuste zatápat ve své paměti, co vás kdy bavilo dělat, ale neměla jste na to nikdy čas. Organizujte si volný čas bez manžela, když on vás nepotřebuje, proč si jeho přítomností kazit volno, ne? Když budete takto postupovat, možná že časem budete zase šťastnější. Nikde totiž není napsáno, že manželství je jen takové, kdy jeden bez druhého neudělá ani krok. Jsou různé druhy manželství. To vaše funguje po stránce ekonomické a výchovy dětí. Berte to jako plus. Jsou ještě horší muži na světě než ten váš. Ale pomoci si musíte sama, nikdo to za vás neudělá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.14 21:23

Tohle je všude- nejste sama ,,i největší hvězdy se přejí..Je to už zvyk,ale co se dá dělatA zvk je vesměs horšší,Přece nechcete aky jse byli jako směšní staří milenci Nevím,kolik vám je sorry

Datum: 20.11.14 21:43
To jsou jen předsudky. Všude to určitě není a odmítám toto přijmout jako nějaký standard. Moji rodiče se k sobě chovali i po letech manželství tak, že bylo vidět, že se stále mají rádi. Občasné objetí přes den, sem tam polibek, dívali se v leže v objetí na televizi, škádlili se..
Ve vztahu bez lásky bych žít nemohla.. V jakémkoliv věku..
Ohodnoceno: 3x

Od: nemocstastna
Datum: 21.11.14 07:37

Možná to standardem tak trošku být začíná . Možná proto, že české filmy jsou spíš o cizoložství a smilstvu než o krásných, spokojených manželstvích. Proto tolik zbožňujeme romantické, kde se pár miluje tak silně až do smrti. Lidé si říkají: "Když ji nezahýbám, tak co by chtěla?" Já sama však opravdu znám staré páry, které se celý život milovaly hlubokou citovou láskou. Ano, je jich snad téměř jako šafránu, ale jsou. Jinak mě je 40, jsme spolu skoro 20 let. Z toho ta druhá polovina manželství je už "o ničem."

Datum: 21.11.14 09:17

Paní Ne-moc-šťastná. Bohužel romantické filmy nejsou o běžném životě. Když se dívám okolo sebe, tak málokdo má úplně spokojené manželství. Jak se říká, všude je něco. A lásky je asi fakt poskrovnu. A na české filmy se nedívám právě kvůli těm tématům, o kterých jste psala. Jste-li romantická duše, tak vás takový manžel musi moc ničit. Ale zkuste najít i něco pozitivního na vašem manželství. Víte, kolik žen žije např. s opilcem, či hrubiánem? Velice lehko se řekne, jak už tu bylo řečeno - já bych s takový chlapem žít nemohla. Jenže, jsou-li ve vztahu děti, tak rozchod je o to horší. Málokterý další partner přijme ženiny děti za své bezvýhrad. Většinou nastanou problémy. A to velké. Nechcete-li bořit svoje manželství, tak vám jedině pomůže, přestanete-li být tak citově závislá na svém muži a začnete se věnovat více sobě a dělat to, co vás baví.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.14 14:38

Je to určitá fáze lásky ale není to zamilovanost,,ta se vytratí a je to o zvyku.Znám lidi,kteří se na venku drží za ruce a doma hrůza.Nepíši že všichni.A nemůžete srovnávat minulou dobu s dnšní.Ano jistě výjimky,Já vám to napíši otvřeně.Chlap má dost žen které se vnucují.Třba má hodně starostí a vy na něho útočíte. Staeé páry se nerozcházejí je v tom majetek,,takových rodij fůra

Od: jdlkdk
Datum: 03.12.14 13:42

Poradím vám z pozice chlapa. Zjevně manžela sexuálně nepřitahujete, takže v něm vzbuďte sexuální touhu po vás. Pracujte na své kondici, postavě a vzhledu tak, abyste byla přitažlivá, aby manžel viděl pěkné křivky v dobrém oblečení atd.( nesnažil bych se ale vypadat o 20 let mladší, nebo vyzývavě, to aspoň já nemám rád). No a když se budete líbit jemu, mohla byste se líbit i ostatním, takže se bude bát, aby o vás nepřišel a možná budete koukat, jaký je to romantik. Je to tedy běh na delší trať, možná se úspěch dostaví až za rok, za dva, neznám vás, možná stačí málo, ale každopádně, "ve zdravém těle zdravý duch", takže nejlépe každodenní sport nebo cvičení vám určitě hned pomůže snášet vaši bolest a možná vám časem pomůže i problém vyřešit. Zřejmě u vás platí, co se říká: Když to nefunguje v posteli, je vztah na ... Hodně štěstí!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.