Zabavení peněz z účtu?

Od: Datum: 19.11.14 16:24 odpovědí: 6 změna: 19.11.14 21:37

Dobrý den, stala se nám v rodině následující věc. Předesílám, že se jedná o lidi v důchodovém věku. Když to trochu zjednoduším došlo k tomu, že jeden důchodce si našel nějaký výdělek, který byl nejspíš levota, protože to vyšetřuje policie. Problém je, že tento člověk neměl účet, asi - a tak si to nechal poslat z této levoty na účet jiného důchodce, potom si pro peníze přišel a dostal je v hotovosti, nejspíš pak předal "šmejdům". Moje otázka zní, mohou být teda tyto peníze z účtu zabaveny? Jedná se o něco kolem sto tisíc ale pro důchodce to byly úspory vlastně životní, včetně úspor na vlastní pohřeb.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.14 16:55

Ahoj. Můj laický názor je takový, že jestli ten účet je schopen rozlišit původ těch peněz a oddělit ty ,,levácký,, od těch pravých, je možné, ty cizí levý zabavit. Kdo to udělá? Policie na příkaz nějakého soudu?

doplněno 19.11.14 21:21:

Máš to nějaký moc náročný. Jediný řešení, by asi bylo ty prachy vyzvednout hotově a uložit jinam. Aby se na ně už nemohlo. Jak je kdo bude někdy v budoucnu vymáhat, je ale otázka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hribek
Datum: 19.11.14 16:59

No jasně ale v tom našem případě, pokud se zabaví ty levácký peníze z účtu, tak ta důchodkyně přijde o své peníze protože je dala v hotovosti v domnění že na účtu jí zůstanou. Takže důchodkyně bude bez peněz a šmejdům a státu peníze zůstanou.

Datum: 19.11.14 17:25
avatar

Habaďůra. To smrdí už od začátku. Na 100000 Kč bych si založila extra nový účet. Založení je zdarma a důchodci mají u hodně bank plno výhod.

Šmejd už i ten důchodce, který Vaše oslovil. Jak dobře ho znáte? Poptejte se po okolí a po známých, jestli toho nemá na svědomí již více. Ale možná bude zametat stopy.

doplněno 19.11.14 17:31:

Takže vlastně případná ztráta 200 000 Kč. Otázka zní, byla tam nějaká odměna pro Vaší paní důchodkyni, když poskytne svůj účet? Pak by mě to připomínalo nigerijské podvody. Někdo se asi inspiroval v českém měřítku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hribek
Datum: 19.11.14 18:08

Odměna žádná, protože to byla laskavost v rodině. Šmejd se zjevil, možná na inzerát s nabídkou výdělku a takhle to dopadlo..

Datum: 19.11.14 21:21
avatar
Důchodkyně si pravděpodobně zadělal na pořádný průser. Využili ho jako bílého koně. Ať jde raději hned na policii a všechno jim poví dříve, než příjde ona k ní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 21:37
avatar

Jestli důchodkyně hotovost předala bez potvrzení převzetí, bude asi předání těžko prokazovat ... Také bych jí doporučila obrátit se na policii.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.