Virtuální nevěra

Od: Datum: 19.11.14 08:51 odpovědí: 7 změna: 21.11.14 09:29

Včera jsem zjistila, že manžel mě virtuálně podvádí. Věděla jsem, že si píše, ale nějak jsem bláhově žila v domění, že si jen dopisuju. Bohužel nechal otevřenou svou sociální sít a já zjistila, že si nejen píše, ale i si posílá fotky, tf. čísla.Po přečtení konverzace se mi tak sevřelo srdce, že jsem málem nemohla ani dýchat. To co jsem zjistila, bych nejraději ani nevěděla. Nevím co mám dělat, spustit doma scénu nebo nad tím mávnout rukou. Jak mám s manželem není komunikovat. Mám to brát jako nevěru, nevím ani zda se s nějakou už nesetkal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.14 10:17
avatar

To je mi strašlivě líto. Já budu chviličku drsně fabulovat, ano? Telefon do ruky, zalézt za roh tak, aby mohl slyšet, ale aby to vypadalo, jakože o tom nevíte a cukrovat takové ty zamilované řeči do telefonu bez vytočení čísla. Jasněže bude chtít vědět s kým a hledat číslo. Pak jen říct: Jak ti je? Jak se cítíš? Teď víš, jak je mi. Nedělej to! Jinak ti to předvedu doopravdy. Teď jsem ti jen chtěla ukázat, jaké to je, jak je mi. *bum* A už si nic nevysvětlovat, nedovolit vysvětlování, neslovíčkařit. Udělat tečku!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.11.14 10:44
avatar

Dadulo, bohužel jste objevila něco, co jste nechtěla. Je nemoudré šťourat do soukromí lidí, aniž by člověk věděl předem, jak se zachová, když něco objeví. Spoustu žárlivců slídí po nevěře, aby, když ji objeví, se sesypali jako domeček z karet, protože protějšek nejsou stejně schopni opustit.

Nyní je už jedno, jestli jste po tom pátrala či shlédla náhodou, důležité je, jak s tím naložíte a co bude dál. Než uděláte scénu a něco, čeho byste předem litovala, moc doporučuji si to ujasnit v manželské poradně. Přijďte tam sama a proberte s nimi veškeré alternativy, jak si v takové situaci počínat a co dál.

Ujasníte si, jestli chcete o manžela bojovat - a pak by bylo velmi nemoudré udělat scénu a vyrazit ho, protože by ho dostala nějaká jiná naservírovaného na stříbrném podnose, případně by manžel tyto aktivity začal akorát více skrývat před vámi a vrkal by do telefonu někde po straně a v práci. Strategií, jak řešit krizi, je vícero, záleží, jestli se i on zapojí. Pokud je to krize tak hluboká, že znamená konec manželství, umožní vám se aspoň kulturně rozvést, aby netrpěly děti a křiku bylo co nejméně, ale to určitě předbíháme a věřím, že tohle nechcete ani vy, ani manžel.

Jsou ženy, které se zatnou a dokáží manžela přinutit, aby si vzpomněl, proč si je bral a že nejsou jen okoukaným "tlustým kamarádem", které zhubnou, naučí se třeba orientální tance nebo tanec u tyče, začnou více chodit do společnosti a užívat si života a manžel si přestane být jimi tak jistý a začne po nich zase toužit, ale to je velmi náročná cesta plná sebeodříkání, zdaleka ne každá ji dokáže a má tu trpělivost čekat, až se manžel nabaží milenky a okouká se i ta.

Držím moc palce, abyste tu krizi zvládli spolu a podařilo se vám obnovit důvěru v muže, i když to trvá velmi, velmi dlouho.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.11.14 11:36
avatar

Já bych to za nevěru považovala. Na rozdíl od Babky a Dejavu si nemyslím, že by bylo co zachraňovat. (Pochybuji, že manžel zapomněl sociální síť zavřít.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.11.14 11:49
avatar

Dobrý den, Váš manžel asi hledá jinde to, co nemá doma. Pokud jste tu sociální síť dobře pročetla, tak to, co mu chybí, z toho asi poznáte. Píšete o tel. číslech, tak to nebude jen jedna nevěra, ale hromadná. Otázkou je, zda je to vůbec nevěra, když je to vše (zatím) virtuální. Jenže, nevěru chápe jinak muž a jinak žena. Pro Vás je to nevěra, ale Váš manžel možná jen komunikuje a něco hledá (pokud nebyl "dívkař" již dříve a ve skutečnosti). Takže, bylo by asi fajn najít ten důvod proč to Váš manžel dělá a odstranit ho. A hlídat si ho, zda se nazačíná s někým pak i scházet. Zdravím!

P.S. Ty soc. sítě a internet jsou o komunikaci a vězte, že takto "nevěrných" je tam hodně lidí. Proč?

Hledají komunikaci a něco jim chybí v reálném světě, tak si hledají virtuální náhražku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dadula25
Datum: 21.11.14 08:46

Nejsem typ ženy, co někde čeká v koutě ,až ji tam někdo objeví. Chodím do společnosti, mám kamarády. S manželem jsme už 14 let, za celou tu dobu jsem překousla už tolik věcí, že to nepočítám. Manžela mám i po tolika letech ráda a manželství už kvůli dětem bourat nechci, ale taky mu jen tak snadno nechci odpustit. Nikdy jsem nežárlila a ani s tím nechci začínat, proto mi nevadilo to, že manžel si píše na sociálních sítí, ale tohle si myslím už není jen věc, nad kterou můžu mávnout rukou. Psaní bych možná překousla, ale né fotky.

Datum: 21.11.14 09:26
avatar

Jestliže nejste typ, co čeká někde v koutě, máte kamarády a chodíte do společnosti... to jako sama bez manžela? A není zakopaný pes náhodou tady v tomto?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.14 09:29
avatar

Dobrý den, možná uvažuji jinak, protože nejsem žena, ale Vy jste za 14 let manželství musela překousnout v reálném světě nějaká příkoří ze strany manžela. Vše jste zvládla asi hlavně kvůli dětem. Nyní řešíte virtuální nevěru - telefonování Vám nevadí, ale řešíte fotky? To já bych měl obavu hlavně z toho telefonování a možného domlouvání skutečných schůzek.

Ty fotky jsou jakého druhu, resp. jde o intimní fotky? Snad Vás to nepřekvapí, ale na intimní fotky se docela rád podívá každý muž. Vy si pohlídejte, aby to zůstalo u podívání se na obrázky nebo to řešte s manželem. Možná jste ta minulá a reálná trápení ani neřešila s ním, tak je v pohodě. Možná ani Váš manžel neví, že Vám způsobuje trápení, když to před ním tajíte. Takže, řešit a promluvit si. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.