Nejste přihlášen/a.
Jarečku, i když Vám napíšu, že máte nárok na stravné, pomůže to?
Musíte si to sám nastudovat, abyste se mohl bránit.
Mzda a diety spolu nesouvisí...
doplněno 19.11.14 10:51:Takto to vypadá, když se napíše dotaz nepřesně.
Pokud máte opravdu změnu pracovní smlouvy na místo výkonu práce cizinu, nemáte nárok na stravné, tak jak jsem to napsal.
Stravné a mzda jsou dvě různé věci . Pokud Vám zaměstnavatel nezajistí jídlo ( bezplatně) , tak máte nárok na stravné .Nastudujete v odkazu vyjímky a krácení stravného . Zvýšení mzdy nemá se stravným nic společného , naopak v některých státech ( Nízozemí , Rakousko) se musí dodržovát zákoník práce dané země včetně minimální mzdy dané země. To platí pokud doba vyslání překročí určitý počet dní ( záleží do jakého státu Vás zaměstnavatel vysílá.)
Na nárok na stravné máte v případě , že v pracovní smlouvě máte místo výkonu práce někde v ČR a zaměstnavatel Vás na pracovní cestu vysílá podnikatel.cz/...
Proč jste takový dodatek uzavíral (nebyl jste povinen na návrh zaměstnavatele přistoupit)? Máte-li v pracovní smlouvě (ve zmíněném dodatku) sjednáno jako místo výkonu práce Německo, nemáte na zahraniční stravné nárok.
Příště si vše, co Vám zaměstnavatel předloží k podpisu, vyžádejte k prostudování a zkonzultujte s právníkem! Před podpisem!
Nyní to už nezměníte, pochybuji, že by zaměstnavatel, který Vás takhle "vyšplouchnul", přistoupil na změnu ...
doplněno 18.11.14 23:20:Neberte to prosím jako kritiku: Podpis toho dodatku byla chyba i z hlediska insolvence (oddlužení). Mzda insolvenci podléhá (ze mzdy lze ponechat pouze zákonné minimum), cestovní náhrady nikoliv (nejsou zdanitelným příjmem, nelze je strhnout).
Zkuste se se zaměstnavatelem dohodnout (rozumný zaměstnavatel by mohl Vaši situaci pochopit), ale moc šancí tomu tomu nedávám.
Bohužel Váš zaměstnavatel má pravdu.Proč jste se nezeptal , než jste podepsal dodatek?
Zaměstnanec a zaměstnavatel se mohou dohodnout na uzavření dodatku ke stávající pracovní smlouvě, jímž změní místo výkonu práce do zahraničí. Po dobu výkonu práce v zahraničí nepřísluší zaměstnanci stravné za dobu pracovní cesty na území ČR a zahraniční stravné v zemi výkonu práce. Zaměstnavatel však hradí za dny první cesty z ČR do místa výkonu práce a zpět cestovní náhrady jako při zahraniční pracovní cestě
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.