Paragraf na dítě po návratu z nemocnice

Od: Datum: 18.11.14 19:20 odpovědí: 1 změna: 18.11.14 19:48

Ahoj,mám dotaz.Syn se vrátí z nemocnice a bude doma ještě týden v domácí léčbě.Má partnerka právo na paragraf i když má syn 10,5 roku?Děkuji za odpovědˇ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 19:48
avatar

Paragraf se správně jmenuje ošetřovné. Ošetřovat lze nejen dítě do 10 let, ale i jakéhokoli člena rodiny (podmínkou je společná domácnost), třeba i starého rodiče. Dočtete se to v § 39 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.