Předčasný duchod

Od: Datum: 18.11.14 11:07 odpovědí: 3 změna: 18.11.14 20:34

Dobrý den. Budu žádat o předčasný duchod a to v roce 2015 v srpnu. Paní na OSSZ mi řekla že v lednu mi vypočítá výši duchodu,Kde podat žádost abych měl v srpnu první splátku na učtu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 12:47
avatar

Formulář pro žádost o starobní (nebo invalidní) důchod dostanete na místně příslušné správě sociálního zabezpečení. Tam žádost také vyplníte a doložíte ..
Kdy podat žádost o starobní důchod?

Žádost o starobní důchod podáte nejdříve 4 měsíce před požadovaným dnem přiznání důchodu. Pokud totiž žádost podáte mezi začátkem čtvrtého a koncem pátého měsíce, ČSSZ přeruší řízení a bude pokračovat až ode dne, kdy mohla být žádost podána. Pokud žádost podáte ještě dříve, úřad řízení zastaví.

čerpáno z www takže bez záruky z mé hlavy to není :(

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.11.14 15:22
avatar

Žádost můžete podat čtyři měsíce předem, tzn. v dubnu 2015. Ale ani tak Vám nikdo nezaručí, že Vám první důchod přijde opravdu v srpnu. Pokud by OSSZ něco chybělo, může vyřízení žádosti trvat déle.

Pak by byl důchod vyplacen zpětně. Pro jistotu si při podání žádosti o předčasný důchod ropvnou požádejte o zálohu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kvetuse
Datum: 18.11.14 20:34

Hlavně si musíte vyžádat informativní list důch. pojištění na ČSSZ, postačí do žádosti napsat jen příjmení, jméno, r.č. a adresu. Pošlou to celkem rychle. Potom si je potřeba projít doby pojištění, jestli něco náhodou nechybí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.