Nasazení ruske armády

Od: Datum: 17.11.14 21:35 odpovědí: 17 změna: 20.11.14 21:43
avatar
Dnes cely den všichni mluví v pořadech jak se to vlastně tenkrát toho 17listopadu všechno povedlo jak všichni odstranili komunisty a ze je mlátili nasi policajti , ale uvědomuje si někdo kolik bylo v kasarnach ruských vojáků a že je mohli na ty demonstranty poslat? A myslím že ti by u obušku nezůstali a poresili by to jak v 68 .otazka je jakto že je nikdo nepovolal a v případe že ano co by se asi odehralo?Byt to za Putna asi bychom nevyvazli.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 21:47
avatar

Čím by si pomohli? Vždyť SNB, LM na to bohatě stačili, jen nebyli třeba. Nahoře se domlouvalo jinak.

doplněno 17.11.14 21:49:

V konečném důsledku nemohli jinak. Tohle by si uz nenechal libit asi nikdo v ceskoslovensku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 21:58
avatar
Podle mě šly ty události u nás už jen jako další v řadě . . . Poláci měli už po volbách a do vlády se dostali nekomunisti, německo bylo v rozkladu a v rumunsku už to tou dobou taky myslím prasklo. Proto se to u nás rozpadlo bez velkého drama. Kdyby listopad přišel o rok dřív bez vazby na události v okolních státech tak by to byl asi jiný masakr.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 22:06
avatar

V Rumunsku to bylo až po nás.

Poručíme větru dešti, teď už jenom v Bukurešti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 22:19

Právě přítomnost Sovětské ardmády zajistila, že nebyly nasazeny naše ozbrojené složky proti lidu.

Ony totiž ty změny přišly ze SSSR.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.11.14 01:32
avatar

A kdo prosímtě odstranil komunisty?

95% co jich tam sedělo tam další noc seděli dále.

Nějhorší na tom je že tam sedí dodnes a nebojí se otevřít si hubu na úspěšné lidi kteří narozdíl od nich alespoň něco dokázali...

A co se rozpadu týče vše bylo víc než domluvené...stačí hledat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.14 09:41
avatar

Kdo má v hlavě vlastní mozek, ví, že to přece bylo všechno úplně jinak.

doplněno 19.11.14 19:37:

Proč by někomu mělo "rupnout v bedně" a volal by na pomoc ruské vojsko? Dnes snad už každý ví, kdo to celé řídil, platil, kdo platil Havla a tzv. disidenty. Mě ta Biska fakt jednoho krásného dne zavře *vezen*.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 15:36
avatar

Liduš, já mám mozek, ale nevím kdo to řídil, platil.

Může to zde uvést s nějakým důkazem? Páč já někdy čtu, že to byla USA, jinky komunisti, pak zase STB, či SSSR,

tolika teorií a spekulací jsem již četl.. ale bez důkazů, jen spekulace.

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 11:58

Čecháčkové u žlabu chtěli použít sílu, Sovětské velení armády bylo proti, tudíž okupanti z roku 1968 jako zachránci, ať se někomu nezdá pravděpodobné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 18.11.14 15:38

.. a kdo by je asi tak "poslal"? Na naše velení zvysoka kašlali, měli vlastní a v Rusku v té době už byl u moci Gorbi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 17:03
avatar

Děkuji všem za opovědi jen jsem chtěl slyšet názor na tuto situaci protože ve svátek všichni slavili jak to šlo hladce ,ale nikdo se nezmínil o této hrozbě v pozadí, co kdyby nějakému komoušovi ruplo v bedně a on požádal. Kolik asi tak bylo rusů na našem území v tu dobu? A co znamená že V. Havel byl dosazen komunisty a nyní ho nazývají že byl reformní komunista ,když předtím tak podle všech disidentů tak strašně trpěl?

Datum: 18.11.14 19:45

Ahoj. Neboj se Luigi, že by Vašík zas tak moc trpěl. Byl to alkoholik a prochlastával peníze určené rodinám lidí, kteří byli zavíráni a perzekuování STB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 20:23

Vencu slibotechnu smilníka a ženáče zvolilo komunistické federální seskupení a vzápětí byl určen předseda vlády soudruh soudruhovič Vladimír Iljič Čalfa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal*
Datum: 20.11.14 05:41

Rusáků jen v armádě tu parazitovalo asi 60.000-80.000. Co se Havla týká, tak byl stíhán, ale poměrně civilizovaně, ale to, protože měl zastání v celém světě a soudruzi měli moc rádi valuty. Po listopadu bohužel došlo k předání moci výměnou za beztrestnost pro bolševiky. Gál konstatoval, že tu nebyl, kdo by je popravoval, zejména jelikož tu byl daší milion špíny s rudou knížkou. Fakticky to bylo jedno - v tehdejším vedení ÚV bys těžko našel dostatek intelektu pro jednoho houpacího koně a "moc" měli dávno veksláci a šmelináři typu Rittiga, Pitra, Mrázka, Kellnera, Klause a daších a ti na nás parazitují bohužel dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: michal*
Datum: 20.11.14 05:32

Za Putina už to bylo - soudruh zločinec Putin je důstojníkem KGB - takže kreatura na ntou.

Armádu nenasadili, protože už to byl naprostý rozvrat "východního bloku" a sypalo se to všude kolem. Také akceschoopnost místních posádek byla více než pochybná, ale na bezbrané civilisty by to jistě stačilo. Prostě to Rusáci už byli donuceni vzdát.

A je samozřejmě mrzuté, jak české ovce svádí svou vinu, že tupě volí dokola ty samé zločince a zbabělost, s kterou nejsou schopni se jich zbavit, na všechny ostatní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sssr
Datum: 20.11.14 16:19

Gorbačov jasně řekl,že co si uděláme,to budeme mít.Na nějaký zásah ruské armády jako v roce 1968 nebylo tedy pomyšlení.Takže skalní komunisti měli po ptákách a byli připosraný,jak to s nima dopadne.Největší škoda byla ta,že tu vládli do poslední chvíle právě ti skalní komunisti,kteří měli zaostalé myšlení.Kdyby se do čela dostali ti druzí komunisté,co chtěli reformy jako Adamec a podobně,tak by žádná revoluce nebyla.Právě zásluhou těch skalních přihlouplých komunistů z JZD/jak je nazýval Adamec/,bylo všechno už v prdeli,protože nechtěli žádné reformy a nasrané lidi už nic nezastavilo.Skalním přihlouplým komunistům právě vděčíme za revoluci v roce 1989..Ti jsou totiž jednou z hlavních příčin,proč je dnes vše rozkradeno a nebo děláme hlupáky cizincům,průmysl zdevastovaný nebo spíše zničený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 20:53
avatar

celkem divna otazka proč povolavat ruskou armádu. Vycházíte z neznalosti událostí. Ono to tak nějak vyplynulo ze situace, kdy na změnu režimu, už všichni tak nějak čekali. Komnči už tušili, že na to prostě nemaj. Myslím si, že i rusákům bylo hej, když jzistili, že maj dveře dom otevřený dokořán. Pokud by bránili ten režim co tu byl, byli by nejspíš sami proti sobě. Každej voják je snad raděj blíž svému kraji. Po 25r. se to těžko přesně hodnotí. MJ. 17. listopadu nevystoupily až takové masy demonstrantů. To bylo až několik dní poté na protest na letné (100 tis.) apod. a tam už se (proti) síly nezasahovaly. Pokud se nepletu byli nasazeni jen policajti, co měli pro větší efekt oblečený jiný mundůry, zřejmě bližší těm vojenským.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 21:43

Pominu fakt, že Sovětská armáda u nás byla naopak zárukou prosazení Gorbačovových reforem a toho, že ozbrojené složky ČSSR nebyly nasazeny proti lidu.

Proč ale "ruská armáda"? Proč ne třeba ukrajinská nebo gruzínská? Stalin byl Gruzín, Chruščov byl Ukrajinec, Brežněv byl Ukrajinec, Gorbačov taky ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.