Zrušení důchodového spoření

Od: Datum: 17.11.14 08:24 odpovědí: 4 změna: 17.11.14 18:15

Zdravím, mám uzavřné u Kooperativy důchodové spoření, ale potřebuji ho zrušit, protože budu investovat peníze do stavby a na toto už nezbývá. Důchodko jsem měl u zaměstnavatele zahrnuto do daní. Vím, že peníze budu muset vrtátit.

Když zruším důchodové spoření teď, musím zaplatit za daně hned, nebo mohu počkat do jara 2015, kdy se podává daňové přiznání?

doplněno 17.11.14 10:06:

Ještě jeden dotaz. Budou po mě chtít poplatek za zrušení smlouvy a je jedno jestli smlouvu řádně zruším nebo mi ji po nezaplacení a uplynutí marné doby zruší, stejně budu muset zaplatit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 11:09
avatar

Na všechny Vaše otázky Vám odpoví Kooperativa, resp. buď infolinka, nebo přepážkový pracovník (pokud mají), nebo ten, kdo to s Vámi sjednal a má Vás v tzv. kmenu. Důchodovým spořením myslíte co? Podobných produktů různých pojišťoven je mnoho, každý má trochu jiné podmínky. Nemáte snad na mysli II. pilíř?

S daní byste určitě počkal až do zúčtování.

Jenom poznámka: pokud jen "přestanete platit", zanikne pojištění pro neplacení, ale pojišťovna má nárok na tzv. dluh ke stornu. Je to proto, že i když neplatíte, přesto jste až do zániku pojištění pojištěn, takže dlužné pojistné od chvíle, kdy přestanete platit, do dne zániku pojišťovně náleží. A navíc, pokud jste něco písemně sjednal, je povinnost (a slušnost) to písemně vypovědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 13:02
avatar

Většinu už Vám odpověděla Inžinýrka. Já jen připomenu, že všechny informace najdete v písemné smlouvě (důkladně pročtěte i poznámky "malým písmem") a ve všeobecných obchodních podmínkách Kooperativy.

Každou písemně uzavřenou smlouvu je nutné písemně vypovědět, platit pojistné budete muset ještě po celou výpovědní dobu.

Přestat platit pojistné není vhodným způsobem ukončení smlouvy. Dlužné pojistné byste musel doplatit, nyvíc by Vám "naskočily" sankce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 13:17
avatar

Nestálo by za uvážení komunikovat přímo s Koop. o snížení platby na nejnižší možné minimum? Třeba 200-300 Kč?

To už by jste mohl zvládnout. Nebo si dát třeba roční odklad? Jenom tak můj nápad. Já bych to zkusila, než něco rušit a vracet daně, nebo přijít případně o nějaké příspěvky státu, zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.14 18:15

Z mladické nerozvážnosti jsem toto uzavřel + životko. Ano, je fajn, spořit si na stáří, ale příspěvek od státu je směšný a nakonec bych na tom jen prodělal. Lepší přijít o pár desítek tisíc než statisíce.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.