Lze požadovat po pokrývači účty

Od: Datum: 16.11.14 20:54 odpovědí: 5 změna: 16.11.14 22:39

Dobrý den

Měl bych dotaz...

Můžu po pokrývači požadovat účty za material který použil jednak abych viděl jejich skutečnu cenu a jednak abych měl doklad v ruce nebo se tohle řaší jen v rámci smlouvy kde mám napsanou konečnou částku?

děkují za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 21:08

tak požadovat můžete, co chcete - otázka zní, jestli vám je ukáže *nevi* teoreticky vás skutečná cena nemusí zajímat, vy máte s pokrývačem dohodnutou nějakou cenu, za jakou ten materiál i s prací od něj koupíte a za kolik nakoupil on, to už je jeho věc.

jinak můj ex má stavební firmu a ten vždycky dával rozpočet, ve kterém byla cena rozpočítaná jak cena materiálu, tak cena práce, případně dalších souvisejících nákladů. pokud zákazník ten rozpočet akceptoval, tak byl přílohou smlouvy. doklady o koupi materiálu z ruky samozřejmě nedal, protože byly součástí účetnictví jeho firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 21:11
avatar

Ano, ale pokud máte sepsanou smlouvu na konkrétní práci tak vám je předkládat nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 21:16

Zdravím, máte cenovou kalkulaci, smlouvu, fakturu dle smluvních podmínek obdržíte od pokrývače. Účty od materiálu jsou soukromou záležitostí dodavatele a vpodstatě ani Vám není nic do toho zakolik ten mat. nakupuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 21:19
avatar

Osobně bych se divil, kdyby ti nějaký účty ukázal. Ty potřebuješ mít v ruce doklad za celou práci, k čemu by ti byl doklad za materiál?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 16.11.14 22:39

No prece k tomu, aby zjistitl o kolik ho pokryvac "obral", kdyz chlapi v hospode rikali, ze Pepa od vedle udelal podobnou strechu o 5 000 levnejsi.

Pro tazatele. Pokud mate smlouvu s pokryvacem, uctenky vam ukazovat nemusi. Je to jako kdybyste chtel po hospodskem, aby vam ukazal, za kolik koupil pivo od pivovaru. Pokud cena neni nemravne vysoka a vy jste s ni souhlasil, nelze nez akceptovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.