Důchodce v pronájmu a šmejdi

Od: Datum: 16.11.14 08:08 odpovědí: 2 změna: 16.11.14 08:23

Může nájemník v bytě bez trvalého bydliště měnit dodavatele elektřiny? Záleží v tomto případě na nájemní smlouvě, trvalém bydlišti v něm, nebo pouze na tom, zda je na něj přepsán elektroměr? Stejná situace by mě zajímala u pevné linky telefonu. Nehrozí tady podepsání smlouvy a zavedení, nebo změna operátora? Ptám se ohledně své matky, potřebuji ji přestěhovat na pronájem a vědět, jaké opatření udělat, lze-li tomu zabránit a na co dát pozor. Dosud podepisuje vše, co ji kdo podstrčí u dveří a já to nemohu ohlídat. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.11.14 08:20
avatar

Dobrý den, pokud má někdo smlouvu s dodavatelem energií nebo tel. služeb, tak si může tohoto dodavatele změnit. Pronajímatel tomu nesmí bránit. Vaše obava je oprávněná a pokud nepostačí "proškolení" Vaší matky (a vysvětlení "šmejdů), tak volte pronájem, kde pronajímatel nebude elektroměr převádět na nájemce. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.14 08:23
avatar

Vždycky, když příjdou šmejdi, vždycky chtějí někoho, na koho je měřák napsán. Kdo má smlouvu se stávajícím dodavatelem. Jak to je u telefonu, to nevím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.