Záruka na mikinu

Od: Datum: 08.12.14 15:31 odpovědí: 3 změna: 08.12.14 20:06

Dobrý den přeji všem, měl bych opět po nějaké době jeden všetečný dotaz. Koupil jsem si 2.5.2014 dvě nové mikiny a bohužel se mi jedna začala na límci, kde je přišitá kapuca párat ve švu a začal mě zlobit zip, který se mi občas samovolně rozepne,ale ne, že by se rozjel zip od běžce dolů,ale normálně odspoda od pasu nahoru. Volal jsem prodejci, který mi mikiny prodával a ten se začal bránit, že když už jsem mimkiny půl roku nosil, že mi je nevezme v rámci reklamace a že mi nabídne další mikinu za poloviční cenu s tím, že si tu rozbitou mikinu mohu ponechat. Chtěl bych se zepatat, jestli je prodejce povinen mi mikinu vyměnit za novou a nebo mi vrátit cenu této jedné mikiny. Druhá mikina je bez problémů a docela jsem si je oblíbil, tak mě teď mrzí, že se jedna poničila.

Děkuji všem za odpovědi a přeji hezký večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 08.12.14 15:35
avatar

Dobrý den.Záleží na tom,co mají v reklamačním řádu. Ten si musíte prostudovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: donkarel*
Datum: 08.12.14 16:49

Zákonná záruka je 2 roky, nevztahuje se na opotřebení způsobené používání. Párání - záleží zda je tam nějak mikina třeba natržená, pokud se páre šev, je to na reklamaci, stejně jako rozbitý zip. Prodejce je povinen když mu mikinu donesete spolu s účtenkou do 30 dnů provést opravu/výměnu/vrácení peněz nebo zamítnout reklamaci s důvodem proč jí nepřijme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.14 20:06

Pochopitelně reklamujte. Prodejce sepíše reklamační protokol a ihned,nejpozději do 3 dnů rozhodne,zda a jak bude reklamace vyřízena. Pokud ji přijme,pak má 30 dnů na opravu. Může rozhodnout hned,že ji bude opravovat, nebo může nabídnout slevu a nebo reklamaci zamítnout. Máte jednu smůlu - pokud se závada na věci projeví do 6 měsíců od zakoupení,pak se předpokládá,podle občanského zákoníku, že závada byla již přizakoupení. Po 6 měsících ale VY musíte dokazovat,že věc byla v době zakoupení vadná.A Vám již 6 měsíců uplynulo. Zkuste se dohodnout na slevě. Protože když Vám prodejce reklamaci zamítne,musíte si Vy sehnat znalecký posudek a u soudu prokazovat,že věc byla vadná při zakoupení a žádat rozsudek na opravu a v případě ,že nelze opravit,na odstoupení od smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.