Moje přítelkyně

Od: Datum: 15.11.14 18:11 odpovědí: 5 změna: 17.11.14 16:47

Zdravím, mám problém s mou přítelkyní je mi 17 a jí 16. Jsme ještě mladí a pořádně nevíme co láska znamená. Možná já to vidím jinak, než ona ale možná mé tušení je správné. Teď ohledně toho našeho problému. Je dost často náladová, jednou mě chce líbat a na druhý den mě chce zabít, tohle u žen nechápu, jenom ji napíši Ahoj a povídáme si a už citím, že je něco špatně. Ke kamarádům se chová vždy mile a kamarádsky, ale na mě jdou všechny její zlé nálady. Dlouho jsem ji už neviděl je to 15 dní, stále ji někam zvu a jenom slyším tu samou výmluvu jako je učení, nemám čas, nemůžu, jdu ven s kamarádkou. Chápu, že chce mít soukromí. Někteří moji kamarádi se vidí co 2 dny se svou přítelkyní jen já ne.Tohle jsme si spolu už vyřešili, taky mám brigádu a posilovnu, tak nemám i já čas. Přesto když chci, tak tohle zruším a jsem tu jenom pro ní, protože ji miluji. Ale z její strany to tak necítím, jako bych byl někde pod její příčkou. Tak jsem ji pozval na rande. Přesně 17. listopadu to bude 3 měsíce co jsme spolu a mou nabídku k venku přijala. Chtěl bych ji uvídat kytičkou, kterou má nejraději a o všem si promluvit. Mám si to s ní vyříkat? Nebo to nechat být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kvetuse
Datum: 15.11.14 18:47

Určitě byste si s ní měl o tom promluvit, protože to není jen tak, že má takové zvraty v náladách. Možná ji něco trápí a chce být proto sama nebo má jiný důvod. Určitě to chce v klidu a slušně si o tom popovídat - ať víte, na čem jste.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.14 13:53
avatar

Milý Tome,

zdá se, že jste na své přítelkyni mnohem víc závislý, než ona na vás. Před přáteli se ovládá, ale vy schytáte její rozlady, protože si je jista, že ji neopustíte. To není správné a je jen ve vašich rukách, jestli s tím něco uděláte, či nikoliv. Je to totiž i vaše vina, že jste tohle dovolil, protože na tuhle hru musí být dva – jeden, který ubližuje a druhý, který to trpí.

Člověk se musí ozvat, protože onuce si nikdo neváží. Nic nezískáte tím, že si necháte vše líbit. Někdy je opravdu třeba vymezit hranice a dát najevo, že tudy cesta nevede a takové hysterické chování si líbit nenecháte. Otázka je, jestli vás neochromuje strach natolik, že se bojíte to udělat, abyste ji neztratil. Pokud ano, už jste na nejlepší cestě, aby se tak skutečně stalo.

Myslím, že jestli vztah není v naprostém rozkladu, naopak můžete jedině získat, protože po submisivní onuci netouží žádná žena. Někdy říci, že nebudete sloužit jako hromosvod jejich špatných nálad a otočení se na podpatku a odchod, je nejlepším řešením. Ona moc dobře ví, že by se tak chovat neměla, když tu hysterii dovede krotit před přáteli. A jestli jí na vás jen trochu záleží, můžete jedině získat tím, že dáte najevo trochu mužného chování tímto způsobem.

Pak by to měla být ale ona, kdo přijde a omluví se. Vy byste měl být zdrženlivější a říci jí, že když se takhle chová, že se vám zdá, že ji máte o něco méně rád. Ona by si pak měla dávat pozor.

Dívání se do okolí, jak jsou na tom kamarádi a argumenty, že oni se vídávají s děvčaty obden, je chybou. Vztah, kdy si mladí lidé leží v náručí každou volnou chvilku, je odsouzen většinou k rychlému vyčerpání. Optimální rande je jednou, max. 2x týdně, zejména v počátcích vztahu. Je naprostou nutností býti si vzácnými a toužit po sobě, načerpat nějaké zážitky a pak si o nich vypravovat, jinak to rázně sjede do nudy. Zejména tehdy, když je jeden partner závislejší a škemrá o časté schůzky, vyčítá nezávislost druhému partnerovi a prakticky mu sebere možnost, aby po něm toužil.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.14 14:46
avatar

jj, máš pravdu v tom, že láska není ani postel, ani vzdychání při měsíčku. Láska je schopnost toho druhého trvale snášet ve své blízkosti a pokaždé mít radost, když ho uvidíš.

Vidím že toto u vás nehrozí. Není o čem mluvit. Tvoje přítelkyně tě docela obyčejně nemiluje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.14 15:04
avatar

Ona není zamilovaná, když se vymlouvá, aby s Vámi nemusela trávit čas. Zamilovaný člověk spíše vyhledává přítomnost toho druhého a naopak s ním rád tráví tolik času, kolik může. Možná si lásku pletete s přátelstvím. Ujasněte si to spolu, komunikace je hodně důležitá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 16:47

Jak jsem správně pochopil, mám se trošku chovat nedostupně, potom nenavrhovat jenom já schůzky. Teď počkám dokud ona nenavrhne další schůzku.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.