Placená péče o matku

Od: Datum: 15.11.14 15:37 odpovědí: 6 změna: 16.11.14 14:43

Dobry den,mám dotaz pěčuji o matku pobírám 8000,- nepracuji matka nemže být celý den sama.Mám dluhy a splácím ráda,šla na pár hodnin pracovat každá koruna pomuže /mám tu možnost/ sestra by mi s matkou pomohla.Myslíte si,že mohu?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.14 18:39
avatar

Zmíněných 8.000 Kč je příspěvek na péči o osobu v III. stupni závislosti. Jde o příspěvek určený závislé osobě, nikoliv o příspěvek pečující osobě. Pobírá jej matka, která si může vybrat, komu za potřebnou péči zaplatí. (nepobíráte jej Vy).

Viz příspěvek na péči

Podle mne by přivýdělku nic bránit nemělo. Ale počkejte si ještě na další názory/informace.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.11.14 20:07

přesně jak píše výše ivzez...pracovat jít můžete, ale bylo by dobré podělit se o příspěvek se sestrou, když bude vypomáhat. Respektive maminka by měla spravedlivě rozdělit peníze mezi vás a sestru, podle času. Z části peněz si též maminka platí potřeby (doplatky za léky, pomůcky, speciální výživu...)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.14 20:56
avatar

tak tak

Datum: 16.11.14 05:06
avatar

Tak už vidím, že jste se tady sešly obě pečovatelky - Katarinaa a Syfrig. To je dobře, že se takhle doplňujete, že se zajímáte o problém obě.*haha*

Jinak - těch 8 tisíc není Vaše, ale matky. Je to příspěvek na péči, platí se z něho jednak pečovatelky, což je v tomto případě v rodině, ale pokud by jezdila třeba paní na koupání, či taková, která by se postarala o matku v době Vaší nepřítomnosti, platí se z tohoto příspěvku také. Takže to není jen pro Vás. Platí se z toho i odlehčovací pobyt. Měli jsme babičku při svatbě syna na den v pečování, stálo to 1.390 korun. To víte, nikdo cizí nebude nic dělat zdarma, je to jejich povolání.

Ještě připomenu - v případě, že ošetřovaná bude hospitalizována, je třeba tuto hospitalizaci hlásit /na sociálce/ a příspěvek se na tuto dobu pozastavuje. Protože je o ni postaráno třeba v nemocnici, tudíž není třeba rodině příspěvek vyplácet. Když po tu dobu nepečuje.

Pokud by vás někdo zastoupil při péči,když budete v práci /sestra/, je jasné, že i jí náleží určitý díl odměny. Takže si to dobře rozmyslete - sice si třeba přivyděláte, ale za pár hodin, jak píšete, to nebude mnoho a zase musíte zaplatit sestru, jako náhradní pečovatelku, takže je docela možné, že nula od nuly pojde. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.11.14 10:11
avatar

Musí se holky rozdělit,ono jde taky asi o to být pár hodin jinde/pročistit si hlavu/je náročný být celý den s nemocným člověkem.To,že se musí hospitalizace nahlásit na sociálce z nás nikdo nevěděl-děkujem

Datum: 16.11.14 14:43
avatar

Pracovat můžete,také jsem kdysi byla na brigádě ,pečuji totiž o postiženou dceru autistku a podle mé zkušenosti je to takové odreagování se .Protože je momentálně ještě ke všemu v pubertě.Jinak co mám já osobní zkušenost,tak u nás při pobytu v nemocnici k žádnému pozastavení dávek nedošlo,ale říkali že až po měsíci pobytu se to krátí nebo ruší.Celou dobu jsem se o ní ale musela starat sama .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.