Pracovní smlouva - podraz

Od: Datum: 13.11.14 18:32 odpovědí: 7 změna: 14.11.14 20:01

Dobrý den,

Pracuji 4 roky u jedné zahraniční firmy nedaleko Brna. Začínal jsem se smlouvou určitou a zaměstnavatel mi ji až doposud jenom prodlužoval. Smlouva mi končí na konci roku a ve skrytu duše jsem doufal, že od ledna už dostanu novou smlouvu, ale na dobu neurčitou. Personální vedoucí mě dnes řekla, že už mě více řetězit dobu určitou nemůžou a že podle zákona by mě měli dát smlouvu neurčitou. Mazala mi med kolem pusy, jak má o mě zájem, ale dobu neurčitou mi dát však nechce( prý prozatím ). A tak vymyslela, že sice můžu zůstat dál na své pozici ve firmě, ale pod personální agenturou Grafton, která nám dodává taky pracovníky.A prý do června příštího roku a potom už konečně dostanu smlouvu na neurčitou dobu. Taky mě řekla, že mě zůstane stejný plat jako doposud. Já to beru za tu dřinu co jsem odvedl a ty věčné nervy jako velký podraz. Dost mě to ponížilo a navíc jsem zahnaný do kouta, protože teď před Vánocemi těžko jinde práci seženu. Rád bych si přečetl váš názor na danou věc a co mám dělat. Asi mě nezbyde nic jiného, než kývnout a sehnat si do půl roku něco jiného. Nejspíše mě potom odkopnou jako prašivého psa. Je mi 44 roků, pracovat umím a štve mě takové to jednání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 18:51
avatar

Už dávno jste si měl hledat jinou práci, být na to připraven a odkopnout jako prašivého psa vy je (a ne naopak). Mám zkušenost, že najít si slušnou práci během půl roku není nemožné ani v "problematických" regionech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 19:00

Jo máte pravdu, měl jsem. Já jsem dokonce letos v září dostal pracovní nabídku od jiného zaměstnavatele, ale s díky jsem ji odmítl. Dokonce jsem se před svým šéfem o té nabídce zmínil a taky jsem mu řekl, že i přes ty všechny nervy zůstanu. Naivně jsem čekal za svoji loajalitu ovoce. To jsem dostal, bohužel trpké.

Od: hm®
Datum: 13.11.14 19:15
avatar

Když nebylo ovoce doteď a trvalo to 4 roky, bylo dost bláhové ho najednou čekat. Pro zaměstnavatele jste, podle všeho, jen jedno obsazené osobní číslo.

Před koncem roku novou práci mít nemusíte, do konce roku jednu máte, pak máte možnost pracovat pod agenturou. Nevím to jistě, ale i kdyby firma na Vás platila stejně, agentura si něco nechá a Vy budete mít méně. Takže je na Vás, jestli do agentury půjdete, každopádně si shánějte jiné místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 23:30
avatar

Už jste někde něco podepsal? Zkuste zaměstnavateli napsat, že trváte na dalším zaměstnávání a proti potvrzení na kopii předejte zaměstnavateli. Viz zákoník práce, § 39, odst. 2, 4 a 5

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 19:19

Zatím jsem nic nepodepsal. A taky mám v plánu zajít na Úřad Práce a zeptat se na to.

Datum: 14.11.14 19:47

Děkuji Ivzez, podle toho co píšou v tom zákoníku práce to vypadá, že mám nárok na smlouvu s dobou neurčitou. Zatím jsem nic nepodepsal a poradím se s odborníky na dané právo.

Datum: 14.11.14 20:01
avatar

Určitě si zajděte na UP za advokátkou nebo i na inspektorát práce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.