Jak zabránit rozvodu rodičů?

Od: Datum: 14.11.14 17:20 odpovědí: 4 změna: 14.11.14 18:23

jak mám zabránit tomu aby se rodice nerozvedli? co mám dělat? a kdyby se rozvedli jak k tomu mám přistoupit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 17:28
avatar

Jakožto dítě těžko zabráníte rozvodu svých rodičů. Krom toho - soužití páru, pokud má za něco stát, musí být obapolně dobrovolné, vztah vzniklý či udržovaný nějakou vnější silou nemá perspektivu. Nepíšete proč se rodiče rozvádějí - to je kardinální problém - co mezi nimi stojí, proč se rozhodli k rozvodu...

Jak k tomu případně přistoupit - nejlépe nijak. Není důvod nějak razantně měnit zvyklosti. Rozvod je dnes docela běžná věc - není to sice nic pozitivního, ale pokud oba rodiče mají trochu solidní myšlenkový level, tak snad dojdou k tomu, že válka Roseových nemá vítěze, jen poražené. Proto se snad dokáží dohodnout na tom, že když už nebudou žít spolu, nebudou si dělat naschvály. Doufejme ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.14 17:28
avatar

Ahoj. Rozvodu rodičů zabránit nemůžeš. Je to jenom na nich. Někdy je lepší rozvod, než aby se hádali před dětmi nebo si nerozuměli. A pokud se rozvedou, přistup k tomu úplně normálně. Pokud ti není 18 let, budeš asi přidělena k jednomu z rodičů do péče. Pokud je ti tak od 12 do 17 let, soud přihlédne k tvému názoru, jestli chceš být raději s matkou nebo otcem, případně pro tebe zvolí střídavou výchovu (budeš jeden týden u otce a jeden u matky, a to i když jeden z rodičů bude bydlet na druhém konci republiky, tj. budeš muset střídat i školy).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.14 17:44
avatar

Ahoj. Nepíšeš, kolik je Ti let. Ale pokud si rodiče přestali rozumět a došli k závěru, že spolu dál už nemohou být, nezabráníš tomu asi nijak. Rozvod je bolavý vždycky hlavně pro děti a nesou ho těžce. Pokud se rodiče rozejdou, snaž se o to, mít je oba dva stejně rád/a a nezanevřít na žádného z nich. Oba dva Tě jistě mají rádi, ale někdy se vztah dvěma lidem prostě nepovede. I když věřím, že je Ti to moc líto a mrzí Tě to, stává se to prostě. Smířit se s tím bude pro Tebe asi hodně těžké, ale někdy je to nejrozumnější řešení pro všechny, než každodenní hádky, neshody a psychické stresy hlavně pro děti, které v tomto prostředí pak musí vyrůstat. Věř, že rodiče zvažují většinou všechny možnosti a rozvod je až to krajní řešení. Ale Ty budeš mít vždycky oba dva rodiče...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.14 18:23
avatar

Ahoj, to je moc smutné a je mi to líto. Ale asi víš, že u vás bylo něco delší dobu v nepořádku, viď? Nebyla to taková rána z čistého nebe, i když jsi třeba doufala do poslední chvíle, že se to spraví. Jenže ono se nespravilo a bylo to čím dál horší a vaši byli asi moc smutní a nešťastní a už nevěděli, jak být dál spolu, protože to nedokázali, proto se rozhodli rozvést.

Ty za to nemůžeš a nemůžeš tomu nijak zabránit. Ale to, že se rozvedli spolu, neznamená, že se na tebe vykašlou, nebo že o ně přijdeš. Možná, že to ještě chvíli bude stát za houby, než se dohodnou, ale pak se to uklidní a zase budou šťastní, akorát každý zvlášť.

Ty jsi ale jejich dítě a nic se na jejich citech k tobě nezmění. Někdy teď budeš s tátou a někdy s mámou a je možné, že to bude dokonce lepší, když se budou věnovat tobě každý zvlášť.

Snaž se teď víc věnovat svým koníčkům a kamarádkám, abys nebyla moc smutná a jak si to oni mezi sebou porovnají, to musíš nechat teď na nich.

Nevím, odkud jsi, ani kolik ti je, takže nemohu zatím poradit víc, co se dá dělat. Každopádně, kdyby ti bylo smutno a neměla jsi to komu říct a poradit se, jsme tu my, kdykoliv sem zajdi a nějaká dobrá duše si s sebou popovídá nebo ti pomůže s úkoly. Též můžeš využít dětského psychologa, který ti pomůže to nějak zvládnout. Jsou to většinou moc milí lidé, nemusíš se tam nijak bát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.