Daň z prodeje

Od: Datum: 14.11.14 10:53 odpovědí: 4 změna: 14.11.14 11:11
avatar

Kdo podle zákona má platit daň z prodeje lesa? Bylo že platil daň příjemce peněz, nebo jak se dohodlo v kupní smlouvě.Zájímá mne jak to je podle nového zákoníku. Marně hledám,nebo to neumím.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 14.11.14 10:58
avatar

Dobrý den, pokud je les považován za nemovitost (a není to vyjímka), tak dřívější daň z převodu nemovitostí se dnes jmenuje daň z nabytí nemovité věci. Plátce se určuje ve smlouvě - může to být prodejce i kupující. Sazba je 4 procenta. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.11.14 11:03
avatar

Sazba daně z nabytí nemovitých věcí (dřív daň z převodu nemovitostí) je čtyři procenta ze základu daně Navzdory novému názvu je plátcem daně z nabytí nemovitých věcí prodávající, pokud se prodávající a kupující nedohodnou na opaku. Pozor ovšem! Kupující za zaplacení daně ručí, pokud ji prodávající neuhradí, bude ji finanční úřad vymáhat i po něm.

Základ daně činí buď cena nemovitosti, nebo takzvaná směrná hodnota, což je údaj, který na základě typu, polohy a charakteru nemovitosti určuje finanční úřad, jde v zásadě o cenu místně obvyklou. Daň z nabytí nemovitých věcí se vypočte z vyšší z nich. Pro účely výpočtu daně se ovšem nevychází z celé směrné hodnoty nemovitosti, ale pouze z jejích 75 procent.

Kdyby vám porovnávání kupní ceny s cenou místně obvyklou nevyhovovalo, můžete kupní cenu porovnat s cenou zjištěnou znaleckým posudkem. Do kalkulace se pak zahrne sedmdesát pět procent odhadní ceny. A daň znovu zaplatíte z této částky nebo ceny kupní – podle toho, která bude vyšší. Náklady na znalecký posudek si můžete ze základu daně odečíst.

doplněno 14.11.14 11:09:

a jak na to

http://www.behounek.eu/news/dan-z-prevodu--2014/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 14.11.14 11:11

Dohodněte se, FÚ, státu je fuk, odkud peníze přijdou, hlavně že je dostane.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.