Moze vas policia prehladat?

Od: Datum: 13.11.14 20:28 odpovědí: 3 změna: 13.11.14 21:15

zijem v cesku a zaujima ma, ako to tu funguje s policajtmi - moze vas lubovolny prislusnik zastavit a prehladat?

(pod prehladanim rozumiem vylozene obsahu ruksaku a fyzicky vas prehmatat).

Ak ano, ake presne su ich prava?

Dik za objasnenie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 20:43
avatar

Ano, pokud má k tomu důvod podle zákona o policii (např. jde-li o odebrání zbraně nebo nelegálně drženého předmětu nebo o zjištění, zda takové věci u sebe nemáš).

Provádí se s využitím přímých fyzických kontaktů nebo přímého pozorování odhaleného těla této osoby včetně prohlídky oděvních svršků osoby a věcí, které má tato osoba u sebe v době prohlídky. Provádí se zpravidla osobou stejného pohlaví (pokud to není v situaci kdy bezprostředně hrozí např. útok nebo jiné nebezpečí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 13.11.14 20:50

Ano, vizte zákon o policii (tam najdete jejich oprávnění) a pak i trestní řád. Ovšem ne, jak píšete, libovolně. Musí mít zákonné zmocnění, důvodné podezření, to bych jako policista prohlížel s radostí některé ženy až do ... Nemyslím, že váš zákon se liší od našeho.

doplněno 13.11.14 22:06:

sanyo, kde tazatel píše o dopravním prostředku? A jistě jste si v tom § dočetl za jakých podmínek může dopravní prostředek zastavit a prohlídku provést. Neblbněte lidem mozky. Pokud to provede jen tak, můžeme si stěžovat.
Co upravuje osobní prohlídku (tazatel nepíše o zbrani)? Načtěte si tr. řád!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.14 21:15

Odpověď je zcela jinak postavena a je dána specifikou oprávnění policistů při zastavení dopravního prostředku, kde může policista jednoznačně provést kontrolu vozidla i osob. Ruksak, který máte v autě, je součástí motorového vozidla a tedy i jeho prohlídky. Jinak si najděte např. § 42 cit, zákona o policii ČR, kde se o tom mimojiné hovoří..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.