Muj pozemek versus obec

Od: Datum: 13.11.14 20:22 odpovědí: 4 změna: 14.11.14 13:13
Dobry den.
Chtel bych se zeptat, jak to je, když vlastním určitý pozemek a budouci záměr zdejší obce je zde treba ten, ze zde plánují vybudovat sportoviště - tenisové kurty?
Pokud jim ho nebudu chtít odprodat, můžou mi ho nějak jinak sebrat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 13.11.14 20:32

Jak může obec něco plánovat na cizím pozemku? Jistě víte, jaké problémy má stát se soukromými pozemky při výkupu na dálnice. Vyzvala vás k nějakému jednání? Na to by měla odpovědět novela zákona o výstavbě infrastruktury. Obec musí podat informace, proč se neptáte na obci? Zde se neznárodňuje. Proč se lidi bojí ozvat tam, kde se rozhoduje?

doplněno 13.11.14 21:50:

Lidé jsou svobodní a rovní ..., Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod. Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.
Vy se neumíte o svůj majetek starat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevimos
Datum: 13.11.14 21:30

Nezlobte se, ale odpovídáte mi s větami s otazníky.

Právě proto se na to ptám, protože to nevím...

Od: lens
Datum: 13.11.14 21:36

Na pozemek vám nemůžou..To je váš majetek..Obec si může plánovat co chce, ale pokud jim ho neprodáte, tak mají smůlu...Nicméně se může stát, že obec začne dělat naschvály kolem vašeho pozemku a budou se vás snažit něakým způsobem dotlačit k prodeji..Záleží jak moc bude chtít svoje plány uskutečnit..Nicméně se zeptejte raději přímo na obecním úřadě...tam vám vše řeknou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 13:13

Nemůžou.Tenisové kurty nejsou ve státním zájmu ale v zájmu obce.To znamená jedině stavba zmíněné dálnice,letiště atd.Takže nepřipadá v úvahu ani nějaké vyvlastnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.