Odpočet za manželku

Od: Datum: 13.11.14 12:38 odpovědí: 4 změna: 14.11.14 00:06
Dobrý den. Mám dotaz ohledně uplatnění slevy na dani za manželku. Žena nastopila 19.ledna na rodičovskou dovolenou a byla na ni celých 28 týdnů (do 1.8.) . Dohromady dostala cca 61500,-, ale v lednu dostala ještě zbytek nemocenské za prosinec 2013. Počitá se i tato nemocenská jako příjem za rok 2014? Děkuji za odpověď
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 13.11.14 21:08

Myslím, že ne. Brala bych to podobně jako plat za 12. měsíc. I když je vyplacen v lednu - náleží do roku 2013.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.14 21:17

Také bych řekla, že se nemocenské za prosinec počítá do příjmů za rok 2013. Ale co nemocenské za leden 2014 (je už zahrnuto v uvedené částce)?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.14 22:44

dřív jsem četla výklady, že nemocenská za prosinec vyplacená v lednu se počítá (stejně jako výplata ze zaměstnání) do předchozího roku. nyní ale naopak čtu výklady, že mezitím co mzda se tak počítá i nadále, tak nemocenské dávky nebo dávky z úřadu práce se počítají za ten rok, kdy byly vyplaceny. tedy ve vašem případě by se nemocenská počítala do roku 2014.

viz například tady:

http://www.financnisprava.cz/…2013-2688#Vlastn_pjem_manelky

To znamená, že mateřská, nemocenská, podpora v nezaměstnanosti, ošetřovné vyplacené v lednu 2014, se započítávají do vlastního příjmu manželky/manžela ve zdaňovacím období roku 2014.

to je článek, na který jsem proklikla ze stránek ministerstva financí, takže předpokládám, že odráží jejich pohled na věc *nevi*

Datum: 14.11.14 00:06

Článek Finanční správy navíc s odkazem z MFCR je samozřejmě důvěryhodný. Jen nechápu, proč to nemůže být jednotné, takhle se to snadno splete ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.