Náhle umrtí a uzavření bytu!

Od: Datum: 13.11.14 07:02 odpovědí: 7 změna: 13.11.14 20:00

Dobré ráno, umřel nám soused a nikoho neměl,ani děti ani ženu..možná nějakýho vzdálenýho příbuznýho někde..Kdy se notář dozví, že zemřel? a uzavřou jeho byt?aby tam nikdo nelezl ani jeho přítelkyne která ma klíče...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 07:25
avatar

Policie byt zapečetí. Tak jak je, pouze vypne plyn, vodu a elektřinu. Bohužel i s potravinami, které se zkazí a budou hnít a smrdět. Byt bude zapečetěný do té doby, než policie pověří notáře a ten vyřeší dědické řízení. Tohle mi nedávno vyprávěla známá. Jednalo se o jejiho tchána, kterého ona našla ráno mrtvého a volala lékaře, který informoval policii. Naštěstí policie dovolila pod dohledem ihned vynést kazící se potraviny. V jejim případě je byt stále zapečetěný a dědické řízení stále ještě neproběhlo. A to už je cca 2 měsíce.

doplněno 13.11.14 07:43:

No jo, vy píšete, že pán nikoho nemá. Má sestru a dědictví je její záležitostí. Ta si to ohlídá a vyřídí s pánovou přítelkyní sama. V tomto případě se vy nestarejte. Asi vám ani do toho nic není!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: terezaaa
Datum: 13.11.14 07:37

ja jsi to myslela...ale pořád koukám a policiste nikde...on neumřel doma, ale u svoji sestry doma a ta bydlí na moravě.a už je to zhruba týden co umřel a byt není zapečetený.

Datum: 13.11.14 09:33
avatar

Jenom se ptala ze zvědavosti, nic ji do toho není je sice pravda, ale určitě nemá v plánu byt navštívit, nebo sama jednat o dědictví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.14 17:39

Policie zapečetí byt a zloději barák vykradli. Tak se někteří starají.2x

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.14 09:37
avatar

Já myslím, že příslušné instituce si s tímto vším poradí. Ale bydlíš asi v nějaké nezdravé lokalitě, protože podle otázek z tvého PC už ti umřela manželka, soused, sousedka, známý, teta chátrá ...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.11.14 16:17
avatar
Proč by se měl byt pečetit? Pokud měl někdo klíč od bytu se souhlasem zemřelého pak není důvod takový stav měnit.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.14 20:00

Pokud nedošlo ke spáchání trestného činu, tak policie nemá žádný důvod byt zabezpečit. Resp. policie nesmí byt zabezpečit. Píšete, že měl přítelkyni, která od bytu měla klíče, teoreticky i ona přítelkyně může být potenciální dědičkou. Dědicem může být kdokoliv, bez ohledu na skutečnost, zda měl soused příbuzné či nikoliv. Mohl ohledně svého bytu pořídit závětí a jako dědice určit jakoukoliv osobu. Pokud notář následným šetřením zjistí, že zemřelý neměl dědice, přechází dědictví na stát, jako tzv. odúmrť.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.