Jaký doklad?

Od: Datum: 12.11.14 18:44 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 19:16

Zdravím. Provedl jsem škodu na majetku jiné osobě. Dohodli jsme se tak, že si to dá opravit a já škodu uhradím. Sčímž nemám jediný problém a souhlasím. On to zaplatí a pak se se mnou vyrovná. Napadá mě otázka, jaký doklad si od něho nechat vystavit, aby později něco nevyžadoval, nějakou smlouvu? Při předání peněz nechat si vystavit příjmový doklad? Jak to napsat? Poradte, prosím. Děkuji jan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 18:52
avatar

Dohodu, která bude obsahovat částku a uvedení skutečnosti za jakým účelem byla vyplacena. S dovětkem, že toto je konečná částka a v době budoucí již nebude mít žádné další finanční ani jiné nároky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 18:59

Stačí jakékoliv písemné potvrzení typu: "Potvrzuji, že jsem dnešního dne přijal od pana XY finanční částku ve výši ,-Kč z titulu náhrady škody za (specifikace škody). Tímto považuji škodu, kterou mně pan XY způsobil, za uhrazenou v plné výši. V .. dne ... podpis poškozeného".

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kiwibri
Datum: 12.11.14 19:00

Stačilo by si nechat vystavit pokladní-příjmový doklad na tu částku a do učelu platby napsat celková finanční kompenzace za způsobenou škodu XXXXX ,? Nebo o napsat jinak? Poradte,. prosím.

Datum: 12.11.14 19:16

Ano, i tak to lze. Důležité je, aby z jakéhokoliv dokladu bylo patrné kdo komu zaplatil, výše částky, důvod platby a potvrzení o plném vyrovnání nároků.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.