Pokuta,neměla jsem u sebe kartičku VZP

Od: Datum: 12.11.14 14:24 odpovědí: 11 změna: 12.11.14 20:20

Po příchodu do práce jsem zažila policejní razí, kde kontrolovali na pracovišti doklady, bydliště a pojištění.Měla jsem téměř všechno, jen si doma zapomněla kartičku VZP.a dostala jsem pokutu 500 Kč, kterou mám do 14 dní zaplatit.Taková přepadovka je v práci pěkně stresující a nikdy jsem předtím nic takového nezažila. Je to vůbec oprávněná pokuta za zapomenutí zdravotní karty VZP.doma? Děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 14:29

To slyším prvně - kde pracujete jestli to není tajné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 14:38
avatar

Co to je za blbost,dostat pokutu za to ,že nemáte kartičku pojišťovny.Tu přece ukazujete v ordinaci lékaři a ne policii.Nechci Vás nějak diskriminovat ,neberte to prosím ve zlém,ale zeptám se jste Češka nebo máte jinou národnost .Protože jiný důvod mě nenapadá.Jestli nejste Češka a pracujete tady tak nejspíš asi musíte mít všechny doklady sebou.A taky nechápu tu razii.Ještě jednou se omlouvám ,ale odpověděla by jste prosím na moji otázku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 12.11.14 14:52

Zlatíčko, co to je za pracoviště? A proč nebyla položena otázka policejnímu orgánu, kde je stanovena povinnost mít jaké doklady na pracovišti, včetně karty pojištěnce? Má říct, co jste porušila.

doplněno 12.11.14 20:54:

Kde je Zlatíčko? A byla to určitě Policie?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.11.14 14:54
avatar

Dobrý den, asi by bylo nutno vědět, proč byla ta "šťára" a zda tam byla pouze policie nebo ještě nějaký jiný orgán - patrně šlo o kontrolu práce na černo. Ale, to by se měla snad předložit i pracovní smlouva, kterou má mít zaměstnanec u sebe. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.14 20:20
avatar

Zaměstnanec, který vykonává nepojištěnou činnost (tedy takový, který se nepřihlašuje na socku ani na zdravku, protože nevznikla povinnost odvodu pojistného), musí u sebe mít pracovní smlouvu nebo dohodu. Ostatní (přihlášení) zaměstnanci ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 14:55
avatar

Za normálních okolností nemusí mít člověk u sebe žádné doklady, ani občanský průkaz - kdysi to sice bylo stanoveno zákonem, ale cca od roku 2000 to není, ani přestupek. A už vůbec nerozumím tomu, proč by policii měla zajímat nějaká kartička zdravotní pojišťovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 14:58
avatar

Doklady co musím mít je OP, kde je třeba tak zdravotní průkaz, nosím li v práci zbraň tak zbrojní průkaz, jezdím-li v práci autem tak ŘP (pokud je pro výkon zaměstnání nepotřebuji, nemusím je mít). Napadla mě ale věc jiná. Jste cizinec? Ano, pak i tu kartičku ZP musíte mít aby bylo zřejmé, že tu jste legálně a pojištěná. Pokud proběhla policejní razie zcela jistě byla na něco zaměřená a vypadá to, že na cizince a nelegální pobyt. Tak bych to viděla já, co říká zákon netuším.

doplněno 12.11.14 21:42:

Buss, máte pravdu, zákon mi ukládá mít OP vystavený, ne že ho musím mít stále u sebe, ovšem vystavujete se riziku, že vás policie zadrží pokud se nemáte jak identifikovat. Nedovedu si představit, že bych odešla z domu bez dokladů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.11.14 16:19

Doklady co musím mít je OP Mýlíte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 15:06
avatar

Pracovníci cizinecké policie kontrolují u cizinců nejen platnost a pravost cestovních dokladů, dodržování pobytového režimu apod, ale kontrolují i doklad o zdravotním pojištění cizinců. Při nedoložení na místě se bloková pokuta opravdu pohybuje na pěti stech korunách.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 12.11.14 15:07
Dobrý den. Jelikož i nepojištěný má právo na poskytnutí odborné první pomoci a ošetření,není podle mě povinnost pojištěného nosit u sebe kartičku pojišťovny. Policistu nezajímá zda-lh jste pojištěna či nikoliv. Spíš jste něco provedla a položením tohoto dotazu nám se snažíte přijít na odpověď na otázku,kterou zde nechcete z nějakého důvodu zveřejnit. Že mám pravdu?
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.11.14 17:05
avatar

Zlatíčko, něco tu nehraje! Běžně u sebe nemusím mít ani občanku, natož kartičku pojišťovny. Sice je dobré tyhle doklady u sebe mít třeba pro případ úrazu (ušetříte si tím pár starostí), ale povinné to není. Takže je něco jinak. O co jde?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.