Zdravotní a sociální pojištění

Od: Datum: 12.11.14 09:07 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 12:31

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na následujicí věc.

Když má někdo dané zaměstnání jako že pečuje o osobu blízkou a je za toho člověka placené sociální a zdravotní a následně se ta osoba rozhodne jít do nějaké práce, tak se to pečování automaticky přesune z hlavní činnosti na vedlejší? nebo zaměstnavatel v té druhé práci nebude muset odvádět sociální a zdravotní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 09:21
avatar

Jednu práci máte jako HPP a z toho vám zaměstavatel dělá srážky. Pokud máte další VPP na ŽL, tak si na konci roku děláte daňové přiznání a buď něco budete doplácet nebo ne. Záleží na všech příjmech. Pokud děláte na nějakou smlouvu, tak vám každý strhává sociálku a zdravotku a na začátku nového roku vám zaměstnavatel na HPP udělá vyúčtování daně ze mzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fvbcvx
Datum: 12.11.14 09:57

Dobrý den,

Já Vás chápu, ale když už teda mám jednu práci jako péči o osobu blízkou na HPP a chci jít dělat další někde do práce třeba nějakýho technika, tak jak to ten zaměstnavatel vyřeší?

Datum: 12.11.14 12:11

Dobrý den,

Pokud jde o povinné odvody - daně, zdravotní a sociální pojištění - odvádí je zaměstnavatel za zaměstnance v každém zaměstnaneckém poměru, slevu na dani však může uplatnit pouze u jednoho příjmu. Takže můžete mít 2x hlavní pracovní poměry, pokud budete včas plnit své povinnosti vůči oběma zaměstnavatelům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 12:31

péče o osobu blízkou není práce na živnostenský list, ani pod zaměstnavatelem. Peníze na péči dostává osoba, o kterou je pečováno. Tato osoba si volí, kdo o ní bude pečovat. Peníze za péči se dávají za potřeby + něco osobě, která pečuje (může být rodinný příslušník).

Též si myslím, že uvádíte správně --- zdrav. + soc. pojištění bude odváděno z pracovního poměru nezávisle na péči. Sleva na dani se uplatní v práci u zaměstnavatele

doplněno 12.11.14 12:39:

Pečující osoba má hrazeno zdrav. pojištění státem + doba péče se započítává jako tzv. náhradní doba důchodového pojištění tj. doba péče se započítává na důchod

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.