Výpis ze zdravotní karty

Od: Datum: 11.11.14 21:57 odpovědí: 16 změna: 12.02.15 13:50

Dobrý den,

jsem pojištěná u ZPMV ČR a nechala jsem si zřídit elektronický přístup ke své zdravotní kartě. Dnes jsem se tam poprvé přihlásila a nevěřila jsem svým očím. Před pár lety jsem chodila na pravidelná vyšetření k psychiatrovi, před dvěmi lety jsem ale skončila léčbu, dle zdravotní karty chodím k psychiatrovi jednou měsíčně dál... Paní doktorka si vykazuje úkony za neuskutečněná vyšetření jakoby se nechumelilo. Co s tím? Mám kontaktovat paní doktorku nebo zdravotní pojištovnu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 22:05
avatar

pokud to chcete řešit, tak to nahlaste na zdravotní pojišťovnu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 11.11.14 22:22

Logicky, proplácela to ZP, takže se obrátt na ni. Dokážete svá tvrzení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristina33*
Datum: 11.11.14 22:25

To právě netuším, jak bych dokazovala to, že jsem tam dva roky nebyla :(

Ale tohle přece nejde, aby si doktoři vykazovali co se jim zachce..

Od: fg
Datum: 12.11.14 01:08

Doktorka nic nepřizná.Bude zatloukat.Jedině nahlásit pojišťovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cabas*
Datum: 12.11.14 04:05

to kristina33-dobrý den,chtěl bych se vás zeptat,jak bych měl postupovat,chtěl bych si ji /elektronickou kartu/zřídit taky,ale nevím jak na to,já jsem u vojenský,děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 08:06
avatar

Pošlete mail se žádostí o přístupový kód, do své pojišťovny. Nejspíše vám bude stačit možnost nahlížet do výpisu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.14 09:09

Nahlásil bych to na Policii ČR jako podvod. Ta zajistí u doktorky příslušnou dokumentaci a pak podle času údajných vyšetření můžete prokázat, že jste byla v té době např, v práci nebo mimo republiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 09:16
avatar

V prvé řadě bych zdvořile požádal lékařku, zda nemohlo dojít k omylu, aby platby ověřila (nemusíte na ní hned spustit bandurskou, stává se docela běžně, že se zamění zdravotní dokumentace, splete RČ, a pod.), pokud k omylu došlo (což by přiznala i kdyby to bylo záměrně), tak jí požádejte, aby celou věc napravila. Pokud se ale bude bránit a zapírat, tak jí vysvětlete, že použijete všech prostředků, aby se tyto platby ověřily (a nejen u vás, ale i u ostatních pacientů), předpokládám, že pak začne jednat jinak a povolí (otázkou je, zda dostane strach a spraví to i u všech ostatních pacientů, pokud to dělá takto i u nich, ale asi ne, to by na sebe moc upozornila). No uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 09:17

Nejdříve si zajistěte náhradního lékaře, jinak je to komunita která se společně hájí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristina33*
Datum: 12.11.14 19:12

Zítra to nahlásím pojišťovně. Léčbu jsem skončila roce 2012 a od té doby tak "chodím" jednou měsíčně na vyšetření, "platím" regulační poplatky jak divá, to na nějaký omyl opravdu nevypadá. Paní doktorka prostě vykazuje, něco co neprovedla, prostě krade.

Tím, že k těmto údajům přístup mám a nenahlásila bych to, bych s tím souhlasila. Pak by někdo při nahlídnutí do mé karty zjistil, že jsem strávila dvacet let u psychiatra?

Uvidím, co se s tím dá dělat a co se dá či nedá prokázat. Alespoň doufám, že s tím poté ihned přestane a dá si většího majzla. Zajímalo by mě, na kolika lidech se takto rejžuje.

Od: kristina33*
Datum: 11.02.15 22:20

Dobrý večer všem,

přišla jsem vám povědět, jak to celé dopadlo. Nahlásila jsem vše mailem na zdravotní pojišťovnu a do 14 dní jsem dostala odpověď, že došlo ze strany lékařky k administrativní chybě, peníze lékařka vrátí a mně se omlouvá. Ze zdravotní karty mi to vymazali.

Datum: 11.02.15 23:31
avatar

hm, aspoň že tak... stejně mi to připadá spíš jako úmyslný podvod, než administrativní chyba... ale když to pojišťovna vyhodnotila takto, už bych to víc neřešila...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.02.15 06:34

To se divím,že za podvod nejde rovnou sedět.Možná se dělila o ty peníze s nějakým referentem ze zdravotní pojišťovny.Tady jde všechno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 12:18
avatar

nedovedu si představit administrativní chybu, která se opakuje každý měsíc, no bordelstát na všech frontách, dál raději nekomentovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.02.15 13:50

pavouk - dovedu si představit chybu opakující každý měsíc. Pokud při vkládání pacienta do registru pacientů u lékaře se překlepnu v rodném čísle a to tak, že RČ bude pasovat na jinou osobu, tak je vymalováno. Na chybu nepřijdu neboť pojšťovna úkony hradí a já nemám potřebu u všech pacientů překontrolovávat RČ. Něco jiného je, když se trefím do neexistujícího RČ, tak platbu pojišťovna neuhradí a chyba se musí dohledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 08:48
avatar

Pokud bude takových pochybení více, tak se pojišťovny nemohou nikdy dopočítat, kde se ztrácejí peníze. Protože těch úniků je plno na všech frontách. Pak se neustále bude zvyšovat zdravotní pojištění a pořád peníze nebudou. Na paní doktorku by to chtělo vyslat hloubkovou kontrolu. Až budete potřebovat, tak k této již nechoďte, najděte asi jiného odborníka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.