Zpětně navýšit cenu telefonu

Od: Datum: 08.11.14 10:29 odpovědí: 11 změna: 10.11.14 12:12

Dobrý den,

na jaře jsem si kupoval Galaxy S4 i9506. který jsem v září vyměnil za Galaxy S5. Ještě než jsem vůbec měl S5 doma, otec už ode mě chtěl tu S4 odkoupit. Říkal jsem že si ji nechám nebo že bych ji prodal na aukru tak za 8k, načež mi řekl mi za ni dá 5k a budu ještě rád (tím mě vytočil). Na nakonec to dopadlo tak, že jsem nuně potřeboval 2k, takže jsem mu ten telefon prodal za 6000,-Kč a splácí mě ho (zatím mě dal 2500,-Kč)

Včera když jsem si kupoval nové brýle, chtěl jsem lepší sklíčka, matka mě je nechtěla koupit a tak jsem řekl, ať zavolá otci že by mohl 1000kč přispět. Ten řekl že nepřispěje, pak že jo, ale odečte mě to jako splátku z telefonu. Tím mě dorazil. Prodal jsem mu telefon který mě stál 15k pod cennou, ještě mě ho může splácet a zkouší na mě tohle.

Nehledě na to, že me je 16 let, nejsem ani plnoletý a má na mě vyživovací povinnost. Nejradši bych mu těch 2500 vyplatil a ten telefon mu sebral, nebo cenu toho telefonu navýšil, je možné mu říct že chci za něj 8k?

On ze sebe dělá chudáčka že nemá peníze aby si sám mohl užívat. Fakt mám někdy pocit že jsem adoptovanej.

CHCI PŘEDEM UPOZORNIT ŽE MI ANI NA JEDEN Z TELEFONŮ NEPŘISPĚL ANI KORUNU

doplněno 08.11.14 11:18:

Všichni řešíte že mu chci sebrat telefon, ale to že mi nechce přispět na brýle, které potřebuji, neřeší te.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ertl
Datum: 08.11.14 10:32
Mas se dobre, tak si nestezuj.
Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc*
Datum: 08.11.14 10:39

ta drzost - máš strašného otce - nechtěl bych takového držgrešli...

Já se sám úplně stydím, že svůj telefon jsem si koupil na bazošu za tak obyčejnou tisícovku... a že synovi jsem vlastně nekoupil žádný... prostě zdědil můj starší.. no fuj.

Taky jsem mu kupoval brýle před 2 měsíci a bez ohledu na jeho potřeby jsem koupil jen za 350,- Kč :( No opravdu se stydím...

Díky, že jsi napsal tento příspěvek.. hned jdu shánět sponzory, a slibuju, že synovi koupím taky S5 a přidám nějakou tisícovku do kapsy... aby náhodou neměl žízeň ve škole...

A jestli jsi to dočetl až sem, připrav se, že jednou budeš muset vydělávat prachy ty - nikdo ti je nedá... tak se uč a snaž se, jinak budeš bezdomovec... s takovým chováním máš nakročeno na "super" kariéru...

Datum: 08.11.14 10:50

Já ti tleskám - fotr má na tebe vyživovací povinnost a ty mu chceš sebrat mobil-já bych tě nakopal do p.. . Ale co si táta vychoval,to má

Od: igotmymoney
Datum: 08.11.14 11:20

Řešíte že mu chci sebrat telefon který mi splácí, ale to že potřebuji nové brýle, a on mi na ně nechce přispět..to asi nechcete vidět, on se taky nechová správně.

Datum: 08.11.14 11:41

Kup si jiné a levnější brýle, aby ti na ně nemusel nikdo přispívat. Je spousta možností.

Buď rád, že máš to co máš.

Datum: 08.11.14 11:14

Ber to jako poučení pro příště. Tatínek se chová dost divně, příště prodávej přes Aukro. Alespoň už víš, že ústní dohody jsou prakticky nevymahatelné.

Datum: 09.11.14 15:09
Nemáš na brýle, za to si co půl roku kupuješ telefony za 15tisic bože bože

Datum: 10.11.14 09:32

ad telefon - letmo jsem koukla na Heuréku, ten, co jste prodal otci se v součastnosti dá nový koupit i pod devět tisíc - kdybych o něj stála, ani ve snu by mě nenapadlo dát za něj osm na Aukru, kde by mi ho prodal kdovíkdo a ještě navíc použitý *nevi* ono holt problém těhle elektronických hračiček, že jejich cena hodně rychle letí dolů a ta původní cena z před pár měsíci v současné době vůbec nic neznamená. i kdybyste otce naštval tak, že vám mobil vrátí a nechá si vrátit peníze, tak je otázka, jestli byste si prodejem na Aukru polepšil.

ad brýle - pokud to chápu dobře, tak potřebujete brýle a dostal jste je. akorát vy byste rád lepší. to už je ale váš problém, jestli si na lepší připlatíte nebo ne, to už nemá s vyživovací povinností nic společného. jestli vaše psaní chápu dobře, tak rodiče jsou rozvedeni nebo alespoň nežijí spolu, potom má nejspíš váš otec na vás určené alimenty, čímž si on vyživovací povinnost vůči vám plní. z hlediska zákona on nemusí zaplatit ani korunu nad rámec výživného. mmch taky jsem rozvedená, děti mám tedy mladší, než jste vy, ale pokud chtějí něco navíc, tak neexistuje, abych já volala jejich tátovi, jestli přispěje nebo nepřispěje. děti znají telefonní číslo na svého otce a pokud něco navíc chtějí, mohou si to sami dohodnout přímo s ním, nevidím důvod, proč já bych jim v tom měla prostředníka.

Od: vklus
Datum: 10.11.14 10:18

Rozmazlenej fracek co by potřeboval seřezat. Přál bych ti chlapče mého fotra, který by si pro korunu nechal uříznout ruku. Vše nejlevnější, vše v minimálním nutném množství. O mobilu nikdy nechtěl slyšet ani přispět a o počítači taky. Co jsme si nekoupili my děcka sami maximálně s příspěním mamky tak to nebylo.

Od: buss®
Datum: 10.11.14 10:36

Měl jsi prodat mobil na aukru, koupit si levnější a koupit si i brýle. Sakra, že mi nikdo žádnou techniku za dětství nekoupil, strašní to rodičovééé.

Datum: 10.11.14 12:12

Potřebuješ telefon za 15tis? Když ti na něj nepřispěl otec tak matka ano? Nebo sis snad na něj našetřil z brigády?

Chtěl jsi lepší sklíčka? No když není problém aby sis koupil nový telefon tak proč si je nezaplatíš? Proč lepší?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.