Reklamace bot

Od: Datum: 05.11.12 07:01 odpovědí: 4 změna: 05.11.12 13:29

Zakoupila jsem si v CCC celokožené boty. Byly mi doporučeny přípravky na ošetření - jakási pasta pod impregnaci a impregnace (tu jsem nekoupila, jelikož ji mám). Boty jsem před prvním nošením ošetřila dle návodu. Hned při druhém nošení jsem zmokla. Na botách "vylezly" ošklivé bílé mapy. Vyloženě to vypadá, jako fleky když projdete v zimě nasoleným sněhem. Zkoušela jsem boty umýt. Po namočrní fleky mizí, po uschnutí se jich objeví jen část. Boty jsem si vzala ještě jednou a prošla vlhkou trávou a mapy se objevily zase. Koupila jsem si klasické polobotky v tmavě šedé barvě, mapy jsou na botách odporné a stydím se v nich vyjít ven, vypadá to děsně! Lze toto reklamovat? Bota je funkční, ale za 1500 mám na nohou naprosto hnusný křáp, vypadá to, že chodím ve starých špinavých křuskách :,-(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 07:07
avatar

Reklamovat samozřejmě můžete a prodejce reklamaci musí do 30 dnů vyřídit. S jakým výsledkem, to nelze předvídat nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 10:19
avatar

Reklamovat se dá v záruční době všechno. Spíš jde o to, jak prodejce reklamaci přijme, posoudí a vyřídí. S botami je to problém, protože třeba na nějakém přiloženém papírku malým písmem zjistíte, že - obuv není vhodné používat ve vlhkém prostředí a jste bez šance. Prodejci bot mají obvykle několik podobných triků v rukávu vždycky. Můžou vám říci, že jste těmi přípravky neošetřovala boty přesně podle návodu, že jste dala přípravku moc nebo málo. Všechno už jsem taky zažil.

Takže se nedejte, postupujte slušně, ale důrazně a uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 11:42

Přinést k nim a reklamovat (ve stejném obchodě bez problémů jednou - propadlá pata asi dva měsíce po nákupu). Jediné co musíte je tam donést vyčištěné.

Mimochodem ty skvrny ale fakt můžou být od impregnace - na různé typy bot je různá. Ale to jim samozřejmě neříkejte :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 05.11.12 13:29

Dobrý den.

V záruční době využíváte odpovědnosti prodejce obuvi za vady, které se vyskytly po prodeji . Nelze tedy reklamovat obuv, která byla nevhodně používána. Např. vycházkovou obuv nelze používat ke sportování. Je třeba se řídit přibalenými instrukcemi, jak o obuv vhodně pečovat. Životnost obuvi závisí na péči , kterou jí věnujete.
Pokud jste tedy obuv správně ošetřovala a používala, měla by reklamace být oprávněná.
Obuv reklamujte neprodleně. S prodejcem sepište protokol o reklamaci obuvi. Do protokolu zapište předmět reklamace. Prodejce reklamaci vyřizuje do 30 dní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.