Placení nájemného po zemřelem?

Od: Datum: 11.11.14 20:37 odpovědí: 7 změna: 12.11.14 11:44

Dobrý večer, známá měla byt a umřela v cizine tedka před pár dny...nemá žádné děti a příbuzný ma v cizině..jak to tedka bude sjejím bytem a kdo to bude platiit poplatky, nájem atd...budou ji narustat dluhy na bytě...než se asi vyřeší pozustalost


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 20:40
avatar

Placení nájmu jde za dědicem i za dobu vyřizování pozůstalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirinka36
Datum: 11.11.14 20:43

No ale dědic není znám...měla závět napsanou ale nevime koho uvedla...

Datum: 11.11.14 22:43
avatar

Až se rozlepí závě´t, tak můžete teprve něco dělat. Závěť řeší notářka a ta musí vyřešit i tuto záležitost. Buď závěť je a nebo není. Jsou to dvě různé sotuace a tak obecná rada není možná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 23:00

Vaše známá byla vlastníkem bytu nebo pouze nájemkyní? V případě, že by byla výlučnou majitelkou bytu, tak by dluhy spojené s bytem šly za jejími dědici, v případě, že by byla nájemkyní bytu, tak je rozhodné, kdo s ní žil ve společné domácnosti. Pokud žila sama, tak se uplatní režim § 2282 NOZ:

§ 2282

Nepřejdou-li práva a povinnosti z nájmu na člena nájemcovy domácnosti, přejdou na nájemcova dědice. Osoby, které žily s nájemcem ve společné domácnosti až do jeho smrti, jsou s nájemcovým dědicem zavázány společně a nerozdílně z dluhů, které z nájmu vznikly před nájemcovou smrtí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirinka36
Datum: 12.11.14 07:18

ona byla vlastníkem bytu..takže ten kdo bude v závěti napsaný bude muset uhradit i poplatky za nájem aza vše co měla platiti rozumim tomu dobře..měla satelit a telefon na paušal..a to na složenky ty budou chodit dál..jinak nájem a eletriku +plyn ji strhavali u učtu kam ji chodil duchod.

Datum: 12.11.14 11:44

Ano, za dědici jdou dluhy, které existovaly za zůstavitelem v den jeho úmrtí. Dědic vstupuje i do právních vztahů zůstavitele, pokud tyto nejsou vázány výslovně na osobu zemřelého a s jeho smrtí zanikají, což v případě bytu není. Dědic má samozřejmě možnost dědictví odmítnout a nic nepřevzít. Musel by ale odmítnout celé dědictví, tj. jak byt, tak dluhy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.14 23:05

Dobrý den, nejdříve hledá notář dědice, když nikoho nenajde, tak byt vyklidí stát a majiteli by měl zaplatit ušlý zisk ÚŘAD PRO ZASTUPOVÁNÍ STÁTU VE VĚCECH MAJETKOVÝCH, Rašínovo nábřeží 390/42, 128 00 Praha 2 . Eva

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.