Seznámení dítěte s novým partnerem

Od: Datum: 11.11.14 12:45 odpovědí: 9 změna: 12.11.14 15:05

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jsem 3 roky rozvedená a můj nový přítel by se rád seznámil s mou dcerou, které je 12 let. Ani ona se tomuto setkání nebrání. Jen prostě přemýšlím, jak vhodně připravit schůzku, kde se potkat a tak. Protože nedávno bývalý manžel seznamoval dceru se svojí partnerkou, byli jsme všichni v restauraci, kde bylo takové "trapno". A tomuto bych se chtěla vyvarovat.

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 13:02
avatar

Dobrý den. Já bych pozvala partnera na oběd k sobě domů. S dcerou bych o tom samozřejmě předem promluvila, aby byla na takovouto návštěvu a situaci připravená předem. Myslím si, že v domácím prostředí se člověk cítí uvolněnější. Po obědě, dle počasí, bych navrhla třeba společnou procházku. Pokud se dcera seznámení nebrání, možná bych se jí zeptala přímo na názor, kde a jak by jí bylo nejpříjemnější setkat se s Vaším přítelem. V každém případě přeji, ať to proběhne v pohodě a je to příjemné pro všechny strany.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: fantazie75*
Datum: 11.11.14 14:01

Děkuji moc za reakci, přiznám se, že o této volbě jsem vůbec nepřemýšlela a jako nápad to není špatný. Ještě jednou děkuji

Datum: 11.11.14 14:36
avatar

Dobrý den,

dítě po rozvodu ještě chvíli tráví to, co prožilo a myslím, že u vás už mělo dost času to situaci nějak pobrat, když je to 3 roky od rozvodu. Bude určitě moc dobré, když o něm dceři povíte přímo a pak první setkání realizujete někde na neutrální půdě, ne u vás doma. Zkuste taky dcerce říct něco o partnerovi, jaké má koníčky, co by je mohlo sbližovat, aby se měla proč na něj těšit.

Přeji, aby se to vydařilo a byli jste spolu všichni šťastni. Víc o tomto problému najdete zrovna ve dnešních novinách zde .

doplněno 12.11.14 15:28:

Moc držím palce a budeme rádi, když nám napíšete, jak to probíhá z obou stran (dcery i muže). Určitě jste moc fajn máma, když si s tím děláte takové starosti, že se jdete poradit, abyste dcerce neublížila, tak věřím, že to bude dobré.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fantazie75*
Datum: 12.11.14 15:05

Dobrý den,

děkuji za podporu a taky za odkaz, pečlivě jsem prostudovala a zdá se, že mám šanci :), nechci to zlehčovat, ale snad jsme se vydali dobrým směrem. Hodně štěstí i Vám

Datum: 11.11.14 14:42
avatar

A neprožívat to moc. Dítě to vycítí ;) a mnoho dětí v tomto věku má radši, když se partner moc nesnaží si je získat, a vůbec ne hned. Žádné dárky, podlézání - nechte to na ní, tu dynamiku jejich vztahu, rychlost sbližování se...

Já si nikdy nesedla s máminými partnery (byli jen dva naštěstí). Ale ona také, a za to jí dodnes děkuji, ze žádného z nich nedělala mého tátu (nemohl mi nic přikazovat a zakazovat) a nikdy u nás nebydlel. Taktéž mě nikdy moc nenutila jet s nimi někam nebo vůbec být v jeho přítomnosti. Byla jsem ve věku Vaší dcery, když se naši rozvedli. Toho prvního jsem nesnášela hodně, ten nynější mi jen občas leze na nervy :-D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.11.14 16:31
avatar

Každý máme jiný pohled. Já bych je raději oba seznámila třeba cestou do kina na film. Nebo před ZOO. Aby bylo něco, když se setkání a řeč zadrhne. Je na co se koukat, o čem mluvit. A až pak bych pozvala na oběd. Sice na oběd, ale ne nějak slavnostní s babiččiným ubrusem a cibulákem, ale jako normální oběd. Jakože se nic neděje. Není třeba se bát, mít trému. Tak bych to postavila já. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fantazie75*
Datum: 12.11.14 15:01

Dobrý den,

moc všem děkuji za nápady. Přemýšlím o tom hodně, logicky :), ale tuším, že opravdu to bude na nich, já budu jen takový "přihrávač" :), vymyslela jsem bowling a večeři, což kvituji, že pár návrhů zde padlo. Dcera má jen jednoho tatínka a tak to taky zůstane. On bude její kamarád a pokud se k němu ještě víc přiblíží, samozřejmě budu ráda. Určitě nikdy nebudu chtít, aby mu říkala tati, nesmysl. Ještě jednou všem děkuji, budu za optimistu a určitě to dobře dopadne.

Od: wamp®
Datum: 11.11.14 17:02
avatar

Opravdu může být trapno... Pokud si sednete já nevím,třeba rovnou k obědu či večeři,to trapno nastane.Jelikož budete ve třech a to seznamování bude probíhat u stolu,odkud vlastně nemá kam dcera utéct,především slovně,víte jak to myslím...Otázky typu jak se jí daří třeba ve škole,jak se učí,co jí baví za předměty,na jakou školu by chtěla jít,jaké má koníčky,potažmo kamarádky,jakou poslouchá hudbu a na jaké se dívá filmy a blá,blá,blá... Ona už není v podstatě dítě,ona začíná jít do fáze pubescentní,takže je to kapánek horší...Volila bych třeba návštěvu obrazárny nebo nějaké výstavy,popř.zajít na bowling,atd. Tam se uvolníte,rozpovídáte se o globálních aspektech...Potom třeba do cukrárny na pohár...Každý řeknete své názory,je třeba rozbourat pomyslnou zeď mezi jimi dvěma...A to se rovnou u stolu většinou nestane,pokud není v hlavě alkohol,což v tomto případě samozřejmě není možné...Asi tak.Hodně štěstí ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 11.11.14 18:02

Má to být seznámení dcery s vašim novým partnerem. Tak situaci neřešte vy, ale nechte to zcela na dceři. Ať ona si rozhodne, co je pro ni přijatelné. Třeba přijde s úplně jiným nápadem, který by vás ani ve snu nenapadl. Ať se zadaří.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.