Pískání a zahalené uši po koncertě

Od: Datum: 11.11.14 07:59 odpovědí: 8 změna: 12.11.14 18:45
Zdravím, je mi 17 a byl jsem na koncertu v rock kafe. Od té doby slyším zahaleně a píská mi v uších. Ležím kvůli tomu teď v motole. Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 08:47

Zdravím, v Tvém věku jsem dopadl úplně stejně.Tedy asi ne, co do intenzity, poněvadž ve špitále jsem přece jen neskončil. Druhý den jsem slyšel pískání a obě uši zalehlé, třetí den jsem absolvoval prohlídku na řidičák u obvodního lékaře. Bezva zážitek, učit se odezírat za pochodu (holinky, hodinky, všechno jedno). Pak to přešlo samo. Přeju brzké uzdravení. Příště dál od beden *tuc*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.11.14 09:05
avatar

Dobrý den, co na to říci? Rozumný člověk si "nestrká hlavu do reprobedny" a ví o možnosti poškození sluchu. Je to přeci jenom něco jiného, než špunty v uších, na které jste asi odolný.

Zdravím!

doplněno 11.11.14 09:33:

sluch - dával jsem to do uvozovek, tak to neberte doslova. U většiny lidí je to jev dočasný a ani já jsem to neměl nikdy jinak. Ty uši zalehnou a po čase se to vrátí k normálu. Proč tomu tak nebylo v tomto případě, Vám jistě vysvětlil lékař.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sluch
Datum: 11.11.14 09:18
Do reprobedny jsem si hlavu opravdu nestrkal, naopak jsem se snažil stát tam kde je nejméně hluku. Stál jsem tam s kamarádem na samém místě, kterému to však další den přešlo.
Od: kutululu
Datum: 11.11.14 10:15

Já Ti na to řeknu tohle, v Rock kafé ta muzika opravdu šíleně řve. Já mám ráda muziku pěkně nahlas, ale už tam je to i na mě až příliš, že mi to rve uši a musím si je zacpávat, na tak malý uzavřený prostor je to špatně ozvučené. Tím chci říci, že se Ti teda vůbec nedivím, že to Tvoje uši nepobraly. Mě také vždy hučí a píska z koncertu nebo diskotéky než jdu spát, ale naštěstí do rána už ani známka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 10:18
avatar

Je to hra s ohněm. Čím méně kvalitní hudba a texty, tím větší rambajz.

Na podobné akce bych nechodila, ale nechci Ti mluvit do tvého vkusu. Kdybys navštívil nějaký koncert, kde hrají Morava, krásná zem, a nebo Na břehu řeky Sázavy je tichý, klidný kraj..., určitě by tě to nepostihlo. Ale mladí jsou už prostě takoví, že musí mít kolem sebe rámusu, jako když někdo padá ze schodů s náručí pekáčů. Neodsuzuji to, taky jsem byla taková.

Ale o uši jsem naštěstí nikdy nepřišla. Nech to být, jiný stejně nebudeš a až se uklidníš a budeš poslouchat třeba Vivaldiho Čtvero ročních dob /mimochodem, velice krásné!/ už Ti nic podobného hrozit nebude.

Projít si tím museli asi všichni a je to taková dań za mládí, za rambajz, který musí být v tom věku za každou cenu.

Nepomlouvám Tě, nerozmlouvám Ti to, chápu to. Také jsme byli...*smich* Jaga.

Jednou se třeba potkáme u Bacha. /Takže bacha!/ *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 11.11.14 11:22

Protože jsem už starý, ze své osobní zkušenosti Ti mohu říct, jak tihle zbožňovatelé kraválu mohou taky dopadnout. V letech 60.tých jsem asi půl roku jezdil s pásovým traktorem DT 54. Tento ruský traktor neměl ani tlumič výfuku, když oral pole, bylo to slyšet na 5 km okolo. Večer po šichtě mě ještě půl hodiny zvonilo v uších. Pak se přes 40 let nic nedělo, a pak jsem začal nedoslýchat. Manželka na mě promluvila a já slyšel první, nebo poslední slova. Nechtěl jsem se pořád ptát, co říkala, a tak jsem kývl hlavou a nebo něco plácl-až jsem to nakonec musel přiznat, že nedoslýchám. Šel jsem k ušnímu, a ten řekl: Nedělal jste někdy hlučné povolání? Před více než 40 lety jsem jezdil s buldozerem. No tak to je ono, to se projeví i po letech. Takže Tobě i ostatní mladým mohu ze své zkušenosti vzkázat. ZA BLBOST SE PLATÍ, TŘEBA I PO 40 LETECH!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tonenipodstatne*
Datum: 11.11.14 11:39

Stalo se mi to také,ale ne v tak závažné míře. Takže jsem nebyla ani v nemocnici s tím...a odeznělo to samo..Pokud je ale sluch již poškozen,je možné,že to jen tak neodezní...Zřejmě se teď budou snažit poškození zaléčit. Nezbývá,než ti popřát hodně štěstí,aby se to zlepšilo...a snad je to i určité poučení pro příště,že takové koncerty si raději necháš ujít,než skončit v 17 hluchý.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tinitus
Datum: 12.11.14 18:45

Onemocnění se odborně nazývá tinitus. Pokud se léčba vazodilatačními léky zahájí do týdne od akutrauma, je šance na úplné vyléčení. Může se ale stát, že poškození sluchového nervu je nevratné a pak už je to až nadosmrti, často provázeno dalšími obtížemi jako je porucha vestibulárního ústrojí, které s vnitřním uchem souvisí. Držím Ti palce a příště se nadměrného hluku vyvaruj. každý člověk má jinou citlivost - někomu to nic neudělá a jiný si může přivodit trvalé poškození sluchu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.